Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #15645 από legend7ts
Απαντήθηκε από legend7ts στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
στο λερου στο ρεντη δεν το ειχε σαν ονομασια σαν κωδικο θα το κοιταξω παλι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #15647 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Εμενα με εξυπηρετησαν γρηγορα στην παραγγελια μου αλλα μετα απο 5 τηλεφωνα με αρκετη πιεση απο μερους μου...εκανε 18 μερες η παραδοση και η πλακα ειναι οτι 25 μερες μετα την τοποθετηση του με πηραν τηλεφωνο για να το παραλαβω!!!! ξανα;;;; :woohoo: αλλα νταλον!!!



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #15648 από legend7ts
Απαντήθηκε από legend7ts στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
απο ρεντη το πηρες και εσυ?ποσο?
παντως σαν KW ειναι τα ιδια το selenic 700 με το minos , υπαρχει μια διαφορα 3%περιπου παραπανω το selenic και ειναι και λιγο πιο ομορφο. απο αποδοση το minos ομως?
Last edit: 11 Χρόνια 10 Μήνες πριν by legend7ts.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #15659 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Αστέρη,κατα το γκρεμισμα της παλιας χτιστης καμιναδας,αφου καθαριστει η φουσκα,απο την καπνα,πρεπει να περαστει με κατι για να αποφυγουμε τυχον μυρωδιες.Πχ καποιος ειπε οτι καλο ειναι να περαστει με ασβεστη,κανα δυο χερια.

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #15662 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε: Το πόσο δύσκολο είναι να κοπιάρεις μιά εστία, μπορείς να το δεις από τα δεκάδες ελληνικά ντεμέκ ενεργειακά τζάκια που κυκλοφορούν και δεν μπορούν να ζεστάνουν ούτε 30τμ στους 20-21 βαθμούς. Δεν αρκεί ένας μάστορας να πάρει 300 κιλά μαντέμι και να το κολλήσει μεταξύ του, είναι αρκετά παραπάνω, λέγεται θερμομηχανική. Αν κάποιος την κατέχει, δεν χρειάζεται να κοπιάρει, κάνει κάτι δικό του εξ'αρχής. Πχ, αν η πόρτα δεν σφραγίζει σωστά (όπως βλέπω στα ελληνικά), πάει χαμένη αυτομάτως η μισή απόδοση της εστίας. Για ένα πυρίμαχο κορδόνι γύρω από την πόρτα...

Τέλος πάντων, αν το εμπιστεύεσαι καλή τύχη και τέτοιο καιρό του χρόνου να μας πεις εντυπώσεις. Αν έχεις ίδιες θερμοκρασίες στο σπίτι, με 3-3.5 φορές την κατανάλωση του πετρελαίου σε ξύλα, τότε το πείραμά σου θα έχει πετύχει...


Μετα απο ψησιμο του κουμπαρου μου αφου ειδε το τζακι μποιλερ του αδελφου μου (μετα τα τσιπουρα στο σπιτι μου)το φιλαρακι μας ο σιδηρουργος (που κανει μεταλικες βιομηχανικες κατασκευες και μου ειχε φτιαξει και το αεροθερμο τζακιου)γελασε και μας ειπε οτι μπορει ανετα να μας κανει κοπια της κοπιας με ακριβεια χιλιοστου,200 ευρω κοστιζουν τα 300 κιλα 4σαρι χαλυβας και χοντρικο κοστολογιο για μας με ντιζες ραουλα και τζαμι κορδονι+ μεροματα κοντα στο 500σαρικο η κοπια της κοπιας!
Κρινοντας απο τα μηχανιματα τις εγκαταστασεις και τις γνωσεις του φιλου μου (30 χρονια σιδηρουργος σε βαριες κατασκευες,τωρα φτια;χνει ολες τις σιδηροκατασκευες στην αναπλαση της παραλιας Θεσ?νικης)φαινετε πολυ εφικτο το αποτελεσμα που υποσχετε,συγκεκριμενα μας ειπε οτι ειναι γελειο και οτι σε μια μερα το κανει!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #15673 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
valsam περαστικα σου απο τωρα φιλε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.468 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ