Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15473 από tika
Απαντήθηκε από tika στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
καλησπέρα είμαι η τίκα απο Σέρρες σ έναν μήνα θα κάνω ανακαίνιση στο σπίτι και θέλω να βάλω ενεργειακό τζάκι η αλήθεια είναι πως δεν έχω ιδέα απο τζάκια γι αυτο θα ήθελα την βοηθεια σας. Διαβάζοντας την συζητηση σας κάτι καταλαβα αλλα πάλι έχω απορίες. Λοιπόν το σπίτι 100 μέτρα με σπασίματα και θέλω να βάλω ένα τζάκι με 3 αεραγωγους για να τους βγάλω στα3 υπνοδωμάτια.Ξεκινώντας την έρευνα αγοράς πηγά σ έναν εδώ και μου δίνει το nordica www.lanordica-extraflame.com/en/fireplac...olare-70-piano_p9079 στα 1450ευρω + 300βερντιλατερ + 100αεροθάμος. αξίζει τον κόπο ή να πάω στα leroy?σας ευχαριστω εκ των προτέρων .Α!και κάτι τελευταίο αυτο που μου δίνουν είναι τζάκι ή κασετινα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15482 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Foyer με θερμοθάλαμο είναι. Το βεντιλατέρ πολύ ακριβό. Τα kW οριακά. Αεροθάλαμος δεν κατάλαβα τι είναι. Γενικά ψιλοακριβό. Δες κάτι σε μεγαλύτερο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15489 από jimopoulos
Απαντήθηκε από jimopoulos στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

tika έγραψε: καλησπέρα είμαι η τίκα απο Σέρρες σ έναν μήνα θα κάνω ανακαίνιση στο σπίτι και θέλω να βάλω ενεργειακό τζάκι η αλήθεια είναι πως δεν έχω ιδέα απο τζάκια γι αυτο θα ήθελα την βοηθεια σας. Διαβάζοντας την συζητηση σας κάτι καταλαβα αλλα πάλι έχω απορίες. Λοιπόν το σπίτι 100 μέτρα με σπασίματα και θέλω να βάλω ένα τζάκι με 3 αεραγωγους για να τους βγάλω στα3 υπνοδωμάτια.Ξεκινώντας την έρευνα αγοράς πηγά σ έναν εδώ και μου δίνει το nordica www.lanordica-extraflame.com/en/fireplac...olare-70-piano_p9079 στα 1450ευρω + 300βερντιλατερ + 100αεροθάμος. αξίζει τον κόπο ή να πάω στα leroy?σας ευχαριστω εκ των προτέρων .Α!και κάτι τελευταίο αυτο που μου δίνουν είναι τζάκι ή κασετινα?

τη λαμαρινα την πουλανε εξτρα αστερι να κονομησουν κατι παραπανω.
ειναι μαζι με την εγκατασταση η τιμη?
τικα επειδη το εψαξα προσφατα προσοχη στα γδαρσιματα.
χωρις εγκατασταση κοστιζουν 900+400 βεντιλατερ διπλης μαζι μ βαση και ροοστατη μ τηλεχιριστιριο το μαμμα οπως το δινουν αυτοι + 100 την λαμαρινα κομπλε οι τιμες μ φπα συνολο 1400+400 εργατικα υλικα 1800 μ τον αναπτηρα στο χερι... :lol: .αν κανεις παζαρι χωρις φπα παει παρακατω.

la nordica 600 tondo

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15491 από tika
Απαντήθηκε από tika στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
αν ήταν με τα εργατικα μαζί θα το είχα κλείσει αμέσως.οι τιμές είναι μόνο το τζάκι ή foyer (έχει διαφορά?)ο τζακάς θέλει για την δουλεία του αλλα 500 και 400 για τα υλικα.εμένα μου φάνηκαν αρκετα και μ αυτα πυ διαβάζω απο δω ακόμα περισσότερα.δυστυχώς δε μπορω να βάλω μεγαλύτερο σε εστία άν εννοείτε αυτο γιατι ο χώρος που μπορεί να μπει είναι περιορισμένος (είναι γωνία 80 και έχει μπαλκονόπορτα αο την μία και απο την άλλη απεριοριστο αλλα ούτε κουάτρο βολεύει) αλλα αν εννοείτε σε kw εχετε κάτι να μου προτείνετε? τί εννοείτε γδαρσίματα τόσο κακοδουλειά είναι?
Last edit: 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν by tika.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15492 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Αν χωράει 80άρι, βάλε την κασέτα της Invicta, την Turbovision 800, που είναι 18kW θηρίο και βάλε μόνο αεραγωγούς για πάνω στην φούσκα. 1400€ κάνει και αυτήν, αλλά θα μπει με λιγότερα μερεμέτια και θα σου κάνει το σπίτι χαμάμ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15495 από tika
Απαντήθηκε από tika στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
δεν χωράει δυστυχώς και αυτή η εβδομηντάρα θα χρειαστεί να κλείσω λίγο την μπαλκονόπορτα.πειτε μου αν σας είναι εύκολο το τζάκι με το foyer είναι το ίδιο? όχι οτι θα έχω πρόβλημα αλλα να ξέρω και τί μου πουλάνε.όταν πήγα στο leroy είδα ένα 60πλάτος με 3 αεραγωγους της invicta to6660-14 στα 826,90 ευρώ το βρήσκετε καλύτερο αλλα ούτε αυτο ξέρω αν είναι τζάκι ή κασετίνα.η διαφορά απ ότι μου είπαν είναι στ ότι στο τζάκι μπορείς να βάλεις ότι μοτεράκι θέλεις ενω στην κασετίνα όχι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.547 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ