Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15339 από legend7ts
Απαντήθηκε από legend7ts στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Πήρα σήμερα μια προσφορά για το edikalmin Eco star κασέτα και μου είπε 2000 με τα την εγκατάσταση και υλικά. Πολλά δεν είναι; Επίσης μου είπε ότι θα πρέπει να γκρεμισω και τη φούσκα για να γίνει πιο καλή δουλειά. Τι θα επηρεάσει αν δεν γκρεμισω τη φούσκα στη λειτουργία;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15342 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Κάνα χιλιάρικο δεν κάνει αυτό? Και θέλει άλλα τόσα για 4-5 ώρες δουλειά? Πολλά είναι.

Η κασέτα είναι για να μην πειράξεις τίποτα κατά την εγκατάσταση σε υπάρχουσα εστία. Μόνο συνδέεις την καμινάδα και βάζεις τσόντες μάρμαρο για να κλείσει η περισσευούμενη πρόσοψη. Αν είναι να γκρεμίσεις τα πάντα, βάλε foyer που και καλύτερο είναι και φτηνότερο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15347 από nafplio
Απαντήθηκε από nafplio στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε: Προσωπικά θα έβαζα λαμαρινοθάλαμο μόνο αν έπρεπε να στείλω την θερμότητα πολύ μακριά με αεραγωγό, πάνω από 10 μέτρα, που ο εναλλάκτης δεν θα έφτανε.


asteris θεωρείς πως το βεντιλατέρ πού έχεις (νομίζω πως ειναι 600)μετον εναλλάκτη εχει την δυνατότητα να μεταφέρει (σε ενα απο τους δύο αεραγωγούς) τον αέρα σε αεραγωγό 10μέτρα?
Σε ερωτηση σε τζακά ισχυρίζεται πως δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα και γιαυτο χρειαζεσε θερμοθάλαμο και καλύτερα να μπεί το βεντιλάτέρ απο πάνω απο την εστία.Ρώτησα και γνωστή εταιρέια που πουλάει foyer εισαγωγής και μου ειπε πως ο εναλλάκτης με σαλιγκάρι ειναι για 2-3 μέτρα αεραγωγό .Ποια η γνώμησου;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15351 από legend7ts
Απαντήθηκε από legend7ts στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
890 την εχω βρει την εστια αυτη. οποτε τι λεει ο αλλος για γκρεμισμα φουσκας ενω δεν χρειαζεται δε μπορω να καταλαβω. Ξερει καποιος καποιον τζακα για τοποθετηση εστιας απο περιστερι (αθηνα)? εστια εχβ βρει την nordica ventilato 70 (1020e) απο ιντερνετ και με μεταφορα στο σπιτι + 25 ευρω
Last edit: 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν by legend7ts.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15369 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

legend7ts έγραψε: 890 την εχω βρει την εστια αυτη. οποτε τι λεει ο αλλος για γκρεμισμα φουσκας ενω δεν χρειαζεται δε μπορω να καταλαβω. Ξερει καποιος καποιον τζακα για τοποθετηση εστιας απο περιστερι (αθηνα)? εστια εχβ βρει την nordica ventilato 70 (1020e) απο ιντερνετ και με μεταφορα στο σπιτι + 25 ευρω


Ξέρω έναν καλό τζακά, ρουμάνο, που έβαλε και την δική μου.
Στείλε μου e-mail να σου στείλω το κινητό του.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15372 από legend7ts
Απαντήθηκε από legend7ts στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
σου εστειλα mail φιλε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.493 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ