Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14136 από marsdiv
Απαντήθηκε από marsdiv στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
μολις τελειωσαμε την εγκατασταση του εναλακτη με ενα ξαδερφακι ολη μερα εχθες και σημερα.μονωθηκε ολη η φουσκα με πετρομβαμβακα , μπηκε εναλακτης ενος μετρου , εφερα τον αερα κατω απο την εστια , εβαλα περσιδα εκτονωσης 30χ10 στην μεσαια γυψσανιδα 25 εκ απο το ταβανι και στις αλλες δυο γυψοσανιδες εβαλα τις περσιδες του εναλακτη. Αερα τελικα πηρα απο το κλιμακοστασιο παραπλευρα απο το τζακι. εχει παραθυρο κοντα που θα το χω στην ανακληση και θα παιρνει φρεσκο, ζεστο σχετικα απο την σκαλα και γενικα το κλιμακοστασιο ειναι αρκετα ζεστο διοωροφο σπιτι εχει μεχρι και δυο σωματα καλολιφερ. Θορυβος ελαχιστος απο το βεντιλατερ 650 κυβικων μιας και ειναι εξω. Να ρωτησω κατι τωρα σε ποσο καιρο να το αναψω να το δοκιμασω πριν κλεισω την φουσκα? εχουμε ξεχασει τιποτα αλλο που πρεπει να προσεξουμε ?



Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14138 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

δημητριαδης έγραψε: καλημερα να ρωτησω κατι ακομα εκανα μια τρυπα 100 αρα για αερισμο του τζακιου την εφερα κατω απο την εστια και θελω να στειλω και αερα στο βεντιλατερ του εναλακτη να κανω διακλαδωση με ταφ η καινουρια ανεξαρτητη τρυπα





Φιλε δημητριαδη αλλο σωληνα θα βαλεις για την καυση του τζακιου και αλλη σωληνα για να παιρνει το βεντιλατερ και να στελνει στον εναλλακτη.
Δεν εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14139 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

marsdiv έγραψε: μολις τελειωσαμε την εγκατασταση του εναλακτη με ενα ξαδερφακι ολη μερα εχθες και σημερα.μονωθηκε ολη η φουσκα με πετρομβαμβακα , μπηκε εναλακτης ενος μετρου , εφερα τον αερα κατω απο την εστια , εβαλα περσιδα εκτονωσης 30χ10 στην μεσαια γυψσανιδα 25 εκ απο το ταβανι και στις αλλες δυο γυψοσανιδες εβαλα τις περσιδες του εναλακτη. Αερα τελικα πηρα απο το κλιμακοστασιο παραπλευρα απο το τζακι. εχει παραθυρο κοντα που θα το χω στην ανακληση και θα παιρνει φρεσκο, ζεστο σχετικα απο την σκαλα και γενικα το κλιμακοστασιο ειναι αρκετα ζεστο διοωροφο σπιτι εχει μεχρι και δυο σωματα καλολιφερ. Θορυβος ελαχιστος απο το βεντιλατερ 650 κυβικων μιας και ειναι εξω. Να ρωτησω κατι τωρα σε ποσο καιρο να το αναψω να το δοκιμασω πριν κλεισω την φουσκα? εχουμε ξεχασει τιποτα αλλο που πρεπει να προσεξουμε ?






Η αλουμινοταινια που εβαλες θα καιγεται και θα μυριζει!!!
Βαλε μαυρη πυραντοχη σιλικονη η σφικτηρες.
Εγω το αναψα αμεσως ενω εβαζε ο τζακας τις τελευταιες λεπτομεριες.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14142 από marsdiv
Απαντήθηκε από marsdiv στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Η αλουμινοταινια που εβαλες θα καιγεται και θα μυριζει!!!
Βαλε μαυρη πυραντοχη σιλικονη η σφικτηρες.
Εγω το αναψα αμεσως ενω εβαζε ο τζακας τις τελευταιες λεπτομεριες.[/quote]

οκ ευχαριστω χρηστο θα την βγαλω την αλουμινοταινια και θα βαλω οπως λες σιλικονη πυραντοχη. εχω απλως ειναι βυσινη στο χρωμα......βεβαια εχω και μαγγανεζα ποιο να βαλω καλυτερα??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14151 από δημητριαδης
Απαντήθηκε από δημητριαδης στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
χρηστο8 καταρχιν ευχαριστω πολυ καικατα δευτερον να κανω δηλ . 2 τρυπες για αερα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14158 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

δημητριαδης έγραψε: χρηστο8 καταρχιν ευχαριστω πολυ καικατα δευτερον να κανω δηλ . 2 τρυπες για αερα





Μια τρυπα κατω απο το τζακι με σωληνα για την καυση του τζακιου (φ 100)
Δευτερη τρυπα για να παρεις αερα απ εξω και με σωληνα την πηγαινεις εκει που θα βαλεις το βεντιλατερ...εγω την εχω ενα μετρο απο το πατωμα περιπου.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.488 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ