Ferlux C18

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #47018 από jimmys
Απαντήθηκε από jimmys στο θέμα Ferlux C18
Καλησπερα σε ολους. Αγορασα κι εγω ενα ferlux c18, θελω να το τοποθετησω σε μεζονετα στον κατω οροφο ο οποιος ειναι 40τμ.Πιστευω οτι ειναι αρκετο. Εχω καποιες αποριες. 1. η καμιναδα πρεπει να περασει το υψος της ταρατσας? Αν ναι ποσο? Το τζακι θα μπει στον 4ο, απο πανω ενας οροφος και μετα ταρατσα. 2.Η εισαγωγη αερα επαρκει εσωτερικα η" πρεπει να τραβηξω απ εξω? 3.το υψος της φουσκας μου βγαινει περιπου στο 1,20m ειναι αρκετο? Αυτα προς το παρον,ναστε καλα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #47129 από kiriakos5767
Απαντήθηκε από kiriakos5767 στο θέμα Ferlux C18
για τα υπολοιπα που θελω να φτιαξω συμφωνειτε για την κατασκευη? (στις φωτο που εχω ανεβασει )εχω ξεχασει τιποτα ? κατι να προσεξω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #48416 από maraplus
Απαντήθηκε από maraplus στο θέμα Ferlux C18

jimmys έγραψε: Καλησπερα σε ολους. Αγορασα κι εγω ενα ferlux c18, θελω να το τοποθετησω σε μεζονετα στον κατω οροφο ο οποιος ειναι 40τμ.Πιστευω οτι ειναι αρκετο. Εχω καποιες αποριες. 1. η καμιναδα πρεπει να περασει το υψος της ταρατσας? Αν ναι ποσο? Το τζακι θα μπει στον 4ο, απο πανω ενας οροφος και μετα ταρατσα. 2.Η εισαγωγη αερα επαρκει εσωτερικα η" πρεπει να τραβηξω απ εξω? 3.το υψος της φουσκας μου βγαινει περιπου στο 1,20m ειναι αρκετο? Αυτα προς το παρον,ναστε καλα.



Όλα αυτά που κάνουμε είναι αλχημείες και ίσως δεν έχουν επιτυχία. ΑΛΛΆ Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ. Διάβασε από την αρχή τα ενεργειακά τζάκια για να πάρεις τις αποφάσεις σου.
1. Πρέπει να ανεβάσεις την καμινάδα σου 40 cm πάνω από την κορυφή εάν έχεις κεραμίδια και 1,20 cm εάν έχεις ταράτσα Σου ανεβαζω σχέδιο της invicta
2. Φέρε αέρα φρέσκο από έξω τουλάχιστον σωλήνα Φ 100
3. Την φούσκα ολοι την γκρεμιζουν για να φταξουν θερμοθαλαμο ΑΡΑ αυτό που κανουμε ειναι αλχημεία και δεν ξερει κανενας εάν θα πετυχει. Αρα μην ρωτάς δεν υπάρχει ακομα ατομο που να εχει υλοποιησει
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #48431 από maraplus
Απαντήθηκε από maraplus στο θέμα Ferlux C18

kiriakos5767 έγραψε: πρεπει να την βαψουμε απο μεσα?



Παιδιά όντως δεν χρειάζεται να βαφτεί η φούσκα - καμπανα με ειδικά χρώματα θερμοκρασίας αλλά πρέπει να γίνει πολύ καλό καθάρισμα και πλύσιμο για να μην έχει μέσα καθόλου κάπνα. Εγώ έφαγα 1 μέρα στο καθάρισμα αλλά έγινε πεντακάθαρη. Αρχικά καθάρισα με την βούρτσα, μετά με ηλεκτρική σκούπα, μετά με σφουγγάρι και νερό ( χάλασα 4 σφουγγάρια από το τρίψιμο ) μετά με σαπουνάδα και τέλος πάλι με ηλεκτρική σκούπα για να μαζέψω το κομμάτια σφουγγαριών που είχαν μένει πάνω στην σαγρέ επιφάνεια. Το αποτελεσμα ηταν καταπληκτικό.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #48442 από maraplus
Απαντήθηκε από maraplus στο θέμα Ferlux C18

kiriakos5767 έγραψε: για τα υπολοιπα που θελω να φτιαξω συμφωνειτε για την κατασκευη? (στις φωτο που εχω ανεβασει )εχω ξεχασει τιποτα ? κατι να προσεξω


Σας ανεβάζω σχέδια εγκατάστασης που έχουν ανεβάσει άλλοι χρήστες του forum για την σωστή εγκατάσταση με θερμοθαλαμο και φυσική ροή ζεστού αέρα για να πάρετε τις αποφάσεις σας.

Τα σχέδια είναι από άλλες μάρκες ενεργειακών foyer ή κασετών ΑΡΑ πρέπει πάντα να διαβάζετε το manual της δικής σας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #48464 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Ferlux C18
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Who you gonna call?

GHOSTBUSTERS!!

Το φάντασμα το βρήκες?

Τώρα μόνο ένα ασβέστωμα από μέσα και είσαι ΟΚ.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.091 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ