Ferlux C18

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46842 από maraplus
Απαντήθηκε από maraplus στο θέμα Ferlux C18
Καλησπέρα βρήκα τα παρακάτω χρώματα θεοκρασίας για να βάλω στην καμπάνα πάνω από την εστία αφού την καθαρίσω πολύ καλά. Έχει κάποιος εμπειρία η γνώμη για τα παρακάτω?

Λένε οτι αντέχουν σε θερμοκρασίες από 300 εώς 600 βαθμούς. Έχω 2 πιτσιρίκια και δεν θα ήθελα να αναπνέουν ρητίνες καμένες !!! Με αυτά τα χρώματα βάφουν μαντέμια ή φούρνους για ψήσιμο φαγητού και σε ερωτήσεις που έκανα μου είπαν ότι μπορώ να βάψω και τοίχους - τσιμέντο.
Τιταν έχω χρησιμοποιήσει και σε άλλες χρήσεις και το εμπιστεύομαι

TITAN
www.smirniopoulos.com/2011-09-08-11-04-5...thermokrasias-detail

NAKEI
www.nakei.gr/product_detail.jsp;jsession...FEA?prdId=8&extLang=

ΜΟΤΙP
www.johnart.gr/Catalogue/index.php?main_...292&products_id=4255

PYROLAC
www.stancolac.gr/products/flame_retardant/py6

STANCOTHERM
www.stancolac.gr/products/flame_retardant/py3

Έχει κάποιος εμπειρία η γνώμη για τα παραπάνω χρωματα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46859 από maraplus
Απαντήθηκε από maraplus στο θέμα Ferlux C18
Ανεβάζω και όλα τα τεχνικά στοιχεία από το ferlux c18 για να τα έχουμε μαζεμένα σε αυτό το τοπικ, Φωτογραφίες , οδηγίες χρήσεως κλπ

To σχεδόν Ελληνικό manaul www.energ.gr/var/manuals/Ferluxgr.PDF
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by maraplus.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46893 από kiriakos5767
Απαντήθηκε από kiriakos5767 στο θέμα Ferlux C18
πρεπει να την βαψουμε απο μεσα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46931 από kiriakos5767
Απαντήθηκε από kiriakos5767 στο θέμα Ferlux C18
θα ηθελα να ανεβασω μερικες φοτο απο τζακι μου να μου πειτε την γνωμη σας για την τοποθετηση. θα γκρεμισω την φουσκα για να περαση η inox καμιναδα . θα βαλο πετροβαμβακα για να κανω θερμοθάλαμο .η τρυπα απο τον αερα ειναι καλη?
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46996 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Ferlux C18

maraplus έγραψε: Καλησπέρα βρήκα τα παρακάτω χρώματα θεοκρασίας για να βάλω στην καμπάνα πάνω από την εστία αφού την καθαρίσω πολύ καλά. Έχει κάποιος εμπειρία η γνώμη για τα παρακάτω?

Λένε οτι αντέχουν σε θερμοκρασίες από 300 εώς 600 βαθμούς. Έχω 2 πιτσιρίκια και δεν θα ήθελα να αναπνέουν ρητίνες καμένες !!! Με αυτά τα χρώματα βάφουν μαντέμια ή φούρνους για ψήσιμο φαγητού και σε ερωτήσεις που έκανα μου είπαν ότι μπορώ να βάψω και τοίχους - τσιμέντο.
Τιταν έχω χρησιμοποιήσει και σε άλλες χρήσεις και το εμπιστεύομαι
Έχει κάποιος εμπειρία η γνώμη για τα παραπάνω χρώματα?


Δεν νομίζω ότι επιβάλλεται να χρησιμοποιήσεις τέτοια χρώματα.
Μετά το καθάρισμα απλώς ασβέστωσε. Έπειτα μονώνεις την φούσκα, επάνω από το σημείο που είναι χτισμένα τα πυρότουβλα, με σκληρό πετροβάμβακα 5cm με αλουμινόφυλο και είσαι ΟΚ.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47005 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Ferlux C18

kiriakos5767 έγραψε: θα ηθελα να ανεβασω μερικες φοτο απο τζακι μου να μου πειτε την γνωμη σας για την τοποθετηση. θα γκρεμισω την φουσκα για να περαση η inox καμιναδα . θα βαλο πετροβαμβακα για να κανω θερμοθάλαμο .η τρυπα απο τον αερα ειναι καλη?


Την τρύπα πρέπει να την μεγαλώσεις σε Φ100 τουλάχιστον. Έκτος αν το σπίτι μπάζει οπότε δεν χρειάζεται :)
Στο μανιουαλ γράφει για 40cm2 εξωτερικού αέρα αλλά πιστεύω ότι είναι υπερβολή.
Αν το αφήσεις έτσι τότε το πιθανότερο είναι να σου καπνίζει όταν το γεμίζεις :huh:


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.103 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ