Ferlux C18

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #77038 από maraplus
Απαντήθηκε από maraplus στο θέμα Ferlux C18
Σωστά Σταύρο.
Επίσης εκτός του ότι σήκωσα την εστία μερικούς πόντους η μαύρη λαμαρίνα που καλύπτει τα κενά μπροστά και πλάγια της εστίας είναι διάτρητη άρα επιτρέπει να περνάει εσωτερικός αέρας, ότι θα έκανε και μια περσίδα χαμηλά δηλαδή. Τέλος και εγώ εάν το ξαναέκανα θα το έσπαγα όλο και θα τηρούσα τους κανόνες. Μετά από την ζέστη που έχει δει η γυναίκα μου δεν μου φέρνει αντίρρηση σε τίποτα. Ακόμα και για τις περσίδες που άνοιξα γέμισε όλο το σαλόνι σκόνη και καθάριζε την κρυσταλιερα ένα ένα τα ποτηράκια. Το ίδιο θα έκανε εάν το γκρέμιζα όλο. To προβλημα με τον valsam ειναι οτι το κάνει για την αδερφή του και οχι για την γυναικα του. Αρα πρεπει να μειώσει τα ρισκα μια που θα κανει αυτός τις εργασίες. Πάει να βοηθησει την αδερφή του να μην βρει και τον μπελά του. Ετσι ειναι valsam?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #77042 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Ferlux C18
maraplus βοηθησα τον αδελφο μου να σπασει το δικο του και μιλαμε για πολυ μπαζο,μια ολοκληρη μερα 3 ατομα φαγαμε στο σπασιμο και κουβαλημα τα μπαζα και πεταμα,αυτο θελω να αποφυγω οι 2 τρυπες για τις περσιδες μιας και εκει εχει μονο τουβλο η καμιναδα (πιο πανω ειναι ολη με διπλη σειρα ακομη και τριπλη σειρα τουβλων)αν αποφευχθει τροχακι και δουλευτει τριπανι και κομπρεσερακι δεν νομιζω να βγαλει ντουμανι.
Αν δεν φτανει η εσωτερικη παροχη των 1-2 ποντων τοτε καλυτερα να σπασω απο κατω την ποδια(μαρμναρινη) και να δωσω απο΄κει τον αερα παρα οπως εκανες φιλε maraplus με την διατριτη λαμαρινα κατι μου λεει οτι δεν δουλευει καλα ο θερμοθαλαμος μιας και ουσιαστικα τον εχεις ανοιχτο απο παντου.
Τελος παντων εγω θα κανω τις προτασεις μου διπλα στην αδελφη μου και αν συμφωνισει τοτε καλος,ευχαριστω για την βοηθεια!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #81557 από giatros3005
Απαντήθηκε από giatros3005 στο θέμα Ferlux C18
Γεια σας τζακομανιακ, σαν νέος στην παρέα το πρώτο μου σχόλιο δε θα μπορούσε να είναι άλλο από το να ευχαριστήσω τον φίλο μου alex_nous για τη βοήθεια και για το ότι μου άνοιξε τα μάτια με το τζάκι.
Τώρα, σε ότι αφορά το τζάκι, είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Τοποθετήθηκε γρήγορα, απόδοση πάρα πολύ καλή και οικονομία στα ξύλα. Ήταν η καλύτερη αγορά που έκανα τα τελευταία χρόνια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #81561 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα Ferlux C18
Γεια σου Σωτηράκη γείτονα!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": giatros3005

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82415 από maraplus
Απαντήθηκε από maraplus στο θέμα Ferlux C18
Giatre305 βάλε και καμια φωτογραφια να δούμε το αποτελεσμα.
Καλές ζέστες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82416 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα Ferlux C18
Αυτές που ανέβασα εγώ είναι φίλε maraplus

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.105 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ