Invicta Selenic 700

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44110 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Απ: Invicta Selenic 700

Rin έγραψε:

Asteris έγραψε: Ναι, το 69 είναι με τον κώνο. Κατέβασε το pdf από το site της εταιρίας, νομίζω 52 εκατοστά ύψος είναι η φάτσα που μας ενδιαφέρει. Επίσης έχει Selenic δίφατσο, κάνει 150€ παραπάνω.

100τμ τα κάνει κουμάντο και μόνο με φυσική ροή, αλλά αν βάλεις και εναλλάκτη ακόμα καλύτερα.


Asteris σε ευχαριστώ πολύ. Αυτοί γιατί επιμένουν για 1229 για το γωνιακό? 2 τηλεφωνήματα τους έκανα


1229€ θα είναι η κασέτα η δίφατση. Το foyer το δίφατσο που πήρα και εγώ, κάνει 750€. Στην Θεσσαλονίκη το έχουν και στο ράφι, να τους το δείξεις...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44180 από akasa
Απαντήθηκε από akasa στο θέμα Απ: Invicta Selenic 700
Αστέρη οι καπνοδόχοι που βρίσκω εδώ είναι αυτής της εταιρείας: www.spiroduct.gr/products.jsp?linkto=kat_4 και δεν έχουν στις ενώσεις τους δακτύλιο σιλικόνης. Είναι σημαντική η έλλειψή του ή επουσιώδης; Επίσης κάτω από τη βάση που θα μπει η εστία είναι πυλωτή. Μήπως είναι καλύτερα με καροτιέρα ν' ανοίξω τρύπα στο δάπεδο και να πάρω εξωτερικό αέρα από εκεί; Τέλος θέλω να ρωτήσω πως θα κλείσω στην ταράτσα την έξοδο της INOX μέσα από την χτιστή καμινάδα γιατί αφήνει μεγάλο κενό. Θα το γεμίσω πετροβάμβακα ή μήπως περλίτη; Στο τελείωμα πως την προφυλάσσουμε από τη βροχή; Κάπου διάβασα ότι δεν κάνει να μπει τσιμέντο σε επαφή με το INOX!!
Από βδομάδα έρχεται η Selenic οπότε περισσότερες απορίες και λεπτομέρειες τότε. Με το καλό να την τοποθετήσω κι' εγώ γιατί είναι στο όριο ο καιρός να γυρίσει. Μετά είστε προσκεκλημένοι στην Αλεξ/πολη!!Έχουμε κι' εδώ φημισμένο τσίπουρο από το Σουφλί και λουκάνικα καθώς και καβουρμά Ρυζίων αν έχετε ακουστά!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44205 από gyrismata
Απαντήθηκε από gyrismata στο θέμα Απ: Invicta Selenic 700

vazelos έγραψε: bill κατι γινεται με τον αερα και εγω το ιδιο με σενα εχω κανει σχεδιο στο τζακι και αυτη τη στιγμη εχω σε ολο το σπιτι 27 εκτοσ απο το δωματιο του τζακιου που εχει 34 αστερη σε ευχαριστω για ολα τετοια ζεστη ουτε οταν εκαιγα το καλοριφερ ολη μερα


Τι εννοείς κάτι γίνεται με τον αέρα ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44208 από legend7ts
Απαντήθηκε από legend7ts στο θέμα Απ: Invicta Selenic 700

gyrismata έγραψε:

vazelos έγραψε: bill κατι γινεται με τον αερα και εγω το ιδιο με σενα εχω κανει σχεδιο στο τζακι και αυτη τη στιγμη εχω σε ολο το σπιτι 27 εκτοσ απο το δωματιο του τζακιου που εχει 34 αστερη σε ευχαριστω για ολα τετοια ζεστη ουτε οταν εκαιγα το καλοριφερ ολη μερα


Έχεις 27 σε όλο το Σπιτι; Ποσα τμ ειναι; Στο σαλόνι δεν αρρωσταινεις βρε άνθρωπε ;;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44219 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Απ: Invicta Selenic 700

akasa έγραψε: Αστέρη οι καπνοδόχοι που βρίσκω εδώ είναι αυτής της εταιρείας: www.spiroduct.gr/products.jsp?linkto=kat_4 και δεν έχουν στις ενώσεις τους δακτύλιο σιλικόνης. Είναι σημαντική η έλλειψή του ή επουσιώδης; Επίσης κάτω από τη βάση που θα μπει η εστία είναι πυλωτή. Μήπως είναι καλύτερα με καροτιέρα ν' ανοίξω τρύπα στο δάπεδο και να πάρω εξωτερικό αέρα από εκεί; Τέλος θέλω να ρωτήσω πως θα κλείσω στην ταράτσα την έξοδο της INOX μέσα από την χτιστή καμινάδα γιατί αφήνει μεγάλο κενό. Θα το γεμίσω πετροβάμβακα ή μήπως περλίτη; Στο τελείωμα πως την προφυλάσσουμε από τη βροχή; Κάπου διάβασα ότι δεν κάνει να μπει τσιμέντο σε επαφή με το INOX!!
Από βδομάδα έρχεται η Selenic οπότε περισσότερες απορίες και λεπτομέρειες τότε. Με το καλό να την τοποθετήσω κι' εγώ γιατί είναι στο όριο ο καιρός να γυρίσει. Μετά είστε προσκεκλημένοι στην Αλεξ/πολη!!Έχουμε κι' εδώ φημισμένο τσίπουρο από το Σουφλί και λουκάνικα καθώς και καβουρμά Ρυζίων αν έχετε ακουστά!!


Βάλε σιλικόνη υψηλών θερμοκρασιών στα μπουριά. Αν το τζάκι δεν ακουμπάει σε εξωτερικό τοίχο, να τρυπήσεις τούβλα, τότε ναι, άνοιξε τρύπα από κάτω. Στην κορφή θα πακτώσεις πετροβάμβακα και από πάνω τσιμεντένια στοιχεία καμινάδας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44221 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Απ: Invicta Selenic 700

legend7ts έγραψε:

gyrismata έγραψε:

vazelos έγραψε: bill κατι γινεται με τον αερα και εγω το ιδιο με σενα εχω κανει σχεδιο στο τζακι και αυτη τη στιγμη εχω σε ολο το σπιτι 27 εκτοσ απο το δωματιο του τζακιου που εχει 34 αστερη σε ευχαριστω για ολα τετοια ζεστη ουτε οταν εκαιγα το καλοριφερ ολη μερα


Έχεις 27 σε όλο το Σπιτι; Ποσα τμ ειναι; Στο σαλόνι δεν αρρωσταινεις βρε άνθρωπε ;;;;


Η πρώτη χρονιά με ξύλο, συνήθως συνοδεύεται από υπερβολή, ώστε να βγουν τα σπασμένα της περυσινής χρονιάς που δεν χόρτασες ζέστη με το πετρέλαιο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.138 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ