Invicta Selenic 700

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42975 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Απ: Invicta Selenic 700
Μιά δυο συσκευασίες θα κάψεις, να δεις πως καίνε, όχι για μόνιμα. Πολλά είναι τα 3 κιλά την ώρα αυτήν την εποχή...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43236 από eleos
Απαντήθηκε από eleos στο θέμα Απ: Invicta Selenic 700
Το τζάκι υπάρχει αυτη την στιγμή στο lerroy; Αν κοστίζει 600ε ,πρέπει να είναι το πιο φτηνό ενεργειακό τζάκι στην αγορά.

Η τοποθέτηση απο καλό μάστορα πόσο θα στοιχίσει; Το σαλόνι είναι περίπου 60τμ ,οπότε λογικά θα το ζεσταίνει εύκολα. Αξίζει να περαστούν και σωλήνωσεις και στα υπόλοιπα δωμάτια ή δεν αρκεί η ισχύς του τζακιού;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43370 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Απ: Invicta Selenic 700
Τα 60τμ τα εχει για πλακα. Τοσο ειναι η σαλονοτραπεζαρια μου (σε 400μ υψομετρο ειμαι Β.Ελλάδα) και τη ζεσταινει άνετα και μετα η ζεστούλα παει σιγα σιγα και στα υπόλοιπα δωμάτια.

Για περαστικά/τοποθέτση πάνω απο 300 € δε θα έδινα.(1 μερα δουλεια ειναι)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43533 από Rin
Απαντήθηκε από Rin στο θέμα Απ: Invicta Selenic 700
Είμαι κι εγώ, μετά απ'όλες τις συζητήσεις που είδα και ειδικά αυτήν,έτοιμος να παραγγείλω το συγκεκριμένο. Μου έδωσαν από το γνωστό κατάστημα τιμή 610, για την έκδοση με βεντιλατέρ 1040, και για το γωνιακό (μπροστά και δεξιά φάτσα) 1229.Με το ΦΠΑ μέσα οι τιμές αυτές. Βέβαια επειδή είναι ανοικτό από δεξιά το τζάκι, θα χρειαστώ και ψιλοκτισίματα, οπότε το 610 πάει περίπατο.ΤΟ κυρίως ερώτημα έχει να κάνει με το βεντιλατέρ. Είναι απαραίτητο ή όχι? Έχω και μεγάλο χώρο 100 τμ βέβαια, αλλά μαζί με 24 κλιματιστικό πιστεύω θα είμαι μια χαρά. Επίσης,το ύψος του ανοίγματος του τζακιού μου είναι 56 εκ. ενώ ο αντίστοιχος αριθμός,όπως δηλαδή ορισα εγώ το ύψος, είναι 52εκ. βλέποντας τις διαστάσεις από εδώ:
www.kamins.lv/fireplaces/kamina-kurtuve-standarta-16.html

Να αγνοήσω τα περί 69εκ. ύψος που βλέπω, δεδομένου ότι περιλαμβάνει τον κώνο που υπάρχει στην κορυφή?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43546 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Απ: Invicta Selenic 700
Ναι, το 69 είναι με τον κώνο. Κατέβασε το pdf από το site της εταιρίας, νομίζω 52 εκατοστά ύψος είναι η φάτσα που μας ενδιαφέρει. Επίσης έχει Selenic δίφατσο, κάνει 150€ παραπάνω.

100τμ τα κάνει κουμάντο και μόνο με φυσική ροή, αλλά αν βάλεις και εναλλάκτη ακόμα καλύτερα.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Asteris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43872 από gyrismata
Απαντήθηκε από gyrismata στο θέμα Απ: Invicta Selenic 700

Asteris έγραψε: ...100τμ τα κάνει κουμάντο και μόνο με φυσική ροή...


Ρε παιδιά διαβάζω ανελλιπώς τα posts για επιδόσεις του Selenic και με ζώνουν τα μαύρα φίδια. Με εξωτερική θερμοκρασία 13 - 14 δεν μπορώ να κάνω καλά τα 50 τετραγωνικά μου. Δηλαδή στο σαλόνι που το έχω δεν πάει πάνω από 24 και στα 2 δωμάτια είναι στους 18 με φυσική ροή. Και μιλάμε για νησί έτσι όχι σε κάνα βουνό... Και τις παραπάνω επιδόσεις τις πιάνει με τσίτωμα και τέρμα γκάζια. Είχα υποσχεθεί και στην γυναίκα βραδιές στριπτίζ ... :woohoo: Θα πέσει πολύ παντόφλα μου φαίνεται :S Τι νομίζετε ότι φταίει ; τα ξύλα ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.121 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ