Οδηγός αγοράς νέας ενεργειακής εστίας

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127888 από panos196
Καλημέρα !!! εχω σπίτι 100 τετραγωνικών, χαμηλοτάβανο 2,55 υψος, 4ος οροφος, απο πάνω πλάκα , χωρίς μόνωση, παλιά κουφώματα, υπάρχει τζάκι κτιστό αλλά δεν δουλεύει, καπνίζει,το τζάκι βρίσκεται στο σαλόνι ,περίπου 30 τετρ.το σαλόνι είναι ανισόπεδο κατεβαίνεις 3 σκαλοπάτια, 60 πόντους χαμηλότερα, απ το υπόλοιπο σπίτι, εχω φυσικό αέριο αλλά καίω πολύ, γιατί δεν εχω μόνωση,ισως μπώ στο εξοικονομώ, θέλω να βάλω ενα τζάκι, η κασετα, στο υπάρχων, η fower. το τζάκι είναι δίφατσο, με μεγάλο βαθος, υψος, μήκος , και μάλλον πρέπει να γκρεμιστεί, λέω...εχω βρεί σε προσφορά στα λερόυ το invicta minos στα 300 ευρώ, μικρό μου φάνηκε... και το invicta selenic 700 στα 609 ευρώ, και κάτι ferlux , και προβληματίζομαι τι τζάκι να πάρω, με πόσα kw ?σίγουρα δεν διαθέτω πολλά χρήματα, και κάποιο, απο τα λερόυ θα με βόλευε, επειδή δεν γνωρίζω και πολλά πράγματα, θα ακούσω ολες τις γνώμες, των μελών του φόρουμ και θα αποφασίσω. σας ευχαριστώ , και περιμένω τη βοηθειά σας ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127893 από tas
Το minos, βάσει των απωλειών που έχεις, μάλλον είναι μικρό.
Θα θερμαίνεσαι αποκλειστικά με το τζάκι ή σε συνδυασμό με το φυσικό αέριο;
Χώρος για αποθήκευση ξύλων υπάρχει;
Selenic και kratki είναι δυο από τις πιο οικονομικές επιλογές που μπορείς να κάνεις.
Αν και το βασικό πρόβλημά σου, είναι η μόνωση...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": panos196

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127909 από panos196

tas έγραψε: Το minos, βάσει των απωλειών που έχεις, μάλλον είναι μικρό.
Θα θερμαίνεσαι αποκλειστικά με το τζάκι ή σε συνδυασμό με το φυσικό αέριο;
Χώρος για αποθήκευση ξύλων υπάρχει;
Selenic και kratki είναι δυο από τις πιο οικονομικές επιλογές που μπορείς να κάνεις.
Αν και το βασικό πρόβλημά σου, είναι η μόνωση...

σε συνδιασμό με το φυσικό αέριο , αλλά αν το ζεστάνω με το τζάκι δεν θα πω οχι..είναι τετραγωνισμένο το σπίτι, 7-11 μέτρα απέχουν τα υπόλοιπα... δωμάτια απο το τζάκι, θα ζεσταθεί πιστεύω αν πάρω το κατάλληλο τζάκι, με την σωστή τοποθέτηση... το minos δεν νομίζω να κάνει δουλειά , το invicta selenic 700, απ οτι εχω δεί θα με καλύψει ανετα !! η κάτι παρόμοιο ferlux , kratki, Salgueda κλπ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127959 από liakjim
Το Minos κ το selenic την ίδια ισχύ αποδίδουν .


Sent from my iPod touch using Tapatalk 2

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127961 από panos196

liakjim έγραψε: Το Minos κ το selenic την ίδια ισχύ αποδίδουν .


Sent from my iPod touch using Tapatalk 2

δηλαδή είναι τα ίδια ? αποδίδουν το ίδιο? αν είναι ετσι και δεν υπάρχουν διαφορές, τότε θα πάρω το minos μιας και είναι και πιο φθηνό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127962 από liakjim
Ναι .
Απλά η Minos έχει μικρότερο βαθμό απόδοσης (3%) κ ειναι πιο ρηχή οπότε δεν χωράει μεγάλα κούτσουρα.


Sent from my iPod touch using Tapatalk 2

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.132 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ