Οδηγός αγοράς νέας ενεργειακής εστίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #41213 από Stavrax
@alex_nous
Εφόσον δεν υπάρχει ήδη καμιναδα και θα τα φτιάξεις όλα από την αρχή θα σου πρότεινα να νοικιασεις καροτιερα για αδιαταρακτη κοπή απο το hire shop και να ανοιξεις μια τρύπα ακριβώς από επάνω και η καμιναδα σου να φύγει ευθεία πάνω. Έτσι αγοράζοντας έτοιμα τούβλα καμιναδας θα κερδισεις και χρόνο και μάλλον θα σου βγει και λίγο φθηνοτερα. Για τιμές παρτους τηλ.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #41466 από house

alex_nous έγραψε:

alex_nous έγραψε: Ένα πρόχειρο σχέδιο για την καμινάδα,μην κάνω καμιά μαμακία :P


Με έναν δεύτερο υπολογισμό το ύψος θα είναι περίπου 4 και όχι 4,5 μέτρα. Φτάνουν ή θέλει κι άλλο κομμάτι. Επίσης τα μπουριά τα πήρα αμόνωτα (μονού τοιχώματος) και είπα να τα μονώσω με πετροβάμβακα και από πάνω να χτιστούν με alpha block ή κάτι αντίστοιχο. Μήπως έκανα βλακεία? Σε περίπτωση που έπαιρνα μονωμένα μόνο τα εξωτερικά, ενώνονται με τα μονού τοιχώματος ή θέλουν όλα αλλαγή? Υπάρχει δηλαδή συμβατότητα στις ενώσεις?


Περισι την ειχα απεξω αμονωτη , και οχι το μετανιωσα , αλλα ειχα ενα σωρο προβληματα ! + εθαλη παντου και παρα πολυ !
Το σχεδιο ειναι μια χαρα , και εγω απεξω ετσι ακριβος την εχω κανει , αλλα απεξω την εχω μονωσει !
Τωρα εκει στον αερα πως θα την χτισεις ρε σι φιλος ???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #41515 από alex_nous
Τελικά θα πάω και εγώ στη λύση καμινάδας διπλού τοιχώματος, για το εξωτερικό κομμάτι πάντα! Ελπίζω βέβαια να βρω εύκολα μούφα για ένωση μονού με διπλού. Θέλω μόνο μια διευκρίνιση, Φτάνει το ύψος της καμινάδας? Θα είναι 4 μέτρα περίπου φ200. Επίσης να ρωτήσω για την βάση που θα πατήσει το τζάκι, Ytong ή σιδηροκατασκευή?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #41523 από alex_nous
Και κάτι ακόμη, ο ενναλάκτης θα τοποθετηθεί, χωρίς όμως αεραγωγούς και βιντιλατέρ. Για την ώρα δεν υπάρχουν χρήματα για βιντιλατέρ και θερμο-ροοστάτη. Απλά βάζω τον εναλλάκτη ως αναμονή αναβάθμισης. θα βάλω και θυρίδα πρόσβασης στην γυψοσανίδα για την μελλοντική αναβάθμιση. Εκτός και αν υπάρχει κάτι οικονομικό!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #41526 από Asteris
Βάλε μόνο αεραγωγούς, είσοδο κάτω χαμηλά και εξόδους ψηλά. Μην τον αφήσεις έτσι μεσα στην φούσκα, δεν θα δουλέψει έτσι...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #41683 από alex_nous
Ξέρω ότι δεν θα δουλέψει, δεν περιμένω να δουλέψει ο εναλλάκτης από μόνος του. Υπάρχει όμως καμία περίπτωση να δουλέψει και ο εναλλάκτης με φυσική ροή? Περιμένω άλλες δύο απαντήσεις, αν φτάνει 4 μέτρα φ200 καμινάδα και για την βάση, ytong ή σιδερένια? Asteris please help!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.758 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ