Οδηγός αγοράς νέας ενεργειακής εστίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31891 από Asteris
Δεν σού'κανε ο εργολάβος μιά πτυσσόμενη σκάλα για την σοφίτα? Να βράσω τους μηχανικούς μου να βράσω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31901 από sotiris v.
αστερη σε εχω πρηξει λιγακι αλλα αν μπορεις απαντησε μου στην ερωτηση που σου εκανα σε προηγουμενο topic για το selenic.οσον αφορα τα κεραμυδια και γενικα τον μηχανικο και τον εργολαβο που εκανε το σπιτι αστα να πανε πολυ χαλια, αγανακτησα,και υποτιθεται οτι του ειπα να κανει μονωμενη στεγη αλλα επειδη δεν υπαρχει ευκολη προσβαση στην σκεπη και εγω εχω ενα θεμα με τα υψη εκανε οτι γουσταρε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32557 από sotiris v.

Asteris έγραψε: Μιά χαρά δουλεύει και χωρίς εναλλάκτη. Απλά με αυτόν, θα έστελνες κάνα κιλοβάτ ενέργεια στο τέρμα πίσω χώρο, να εξισορροπήσεις λίγο την διαφορά θερμοκρασίας. Και μάλιστα το κιλοβάτ αυτό δεν στοιχίζει τίποτα, το παίρνεις από τα χαμένα.

Ο αεραγωγός αλουμινίου κάνει 2-3€ το μέτρο σε Φ100, εναλλάκτης-μοτέρ-κοντρόλερ 250-300€.



αστεριε
επειδη εγω ειμαι σε νησι στη λεσβο και εδω δεν μπορω να βρω και πολλα πραγματα θα μπορουσες να μου πεις τους τυπους απο εναλλάκτη-μοτέρ-κοντρόλερ για να παραγγειλω?
ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32574 από athipa
παιδιά θα ήθελα να μάθω αν έχετε ακούσει για προβλήματα με τις κολλήσεις μεταξύ των μαντεμένιων πλακών στις ενεργειακές εστίες τζακιού. Κοιτάω για αγορά ενεργειακής κασέτας ιταλικής μάρκας. Βλέπω ότι υπάρχουν μερικές φορές προβλήματα με μυρουδιές αλλά ήθελα να ξέρω αν υπάρχουν προβλήματα με τις πλάκες. Μπορεί να προκύψουν ραγίσματα ή ανοίγματα στις κολλήσεις μετά από χρόνια;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32827 από m_sak
Καλησπέρα και από εμένα, μετα από καιρό και διαβάζονται τι forum απο το καλοκαιρι ήρθε η ώρα μου για λίγες ερωτησούλες..Λοιπόν στο ψητό, το σπίτι είναι σε χωριό ο χώρος 70τμ.Ένα μεγάλο και ενα μικρό δωμάτιο και το ίδιο στον κάτω όροφο...δεν υπάρχει εσωτερική σκάλα...το τζάκι είναι στον πάνω όροφο, επικοινωνία με τον κατω όροφο γίνεται εξωτερικά.

Τώρα θα μπορούσα να κάνω τρύπα και να στείλω αεραγωγο στο κάτω μέρος για την θέρμανση του ενός δωματίου? Το υπάρχον τζάκι είναι απλο με τούβλο...ουτε μαντέμια ούτε πυρότουβλα..από αυτα που διάβασα η καλυτερη λύση ειναι ένα μονομπλοκο αλλα το κόστος μαλλον απαγορευτικό. Υπάρχει κάποιο ισάξιο με τα invicta όπως το foyer?

το τζάκι είναι το παρακάτω
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32910 από house
[quote="papanfot" post=31877
Υπάρχει και αυτή η εκδοχή για σύνδεση αεραγωγών σε foyer.

www.kaffe.gr/datafiles/file/general_cata.../055%20CHEMINAIR.pdf

Το έχει δοκιμάσει κανείς για να έχουμε πρακτικά-πραγματικά αποτελέσματα;[/quote]

Διαβασε και κανενα δικο μου ποστ , και απ αυτο βαλαμε και απ ταλλο :D

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.127 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ