Re:Re:Ενεργειακό τζάκι!!

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175240 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
επειδή καταλαβαίνω σε ποιον αναφέρεσαι δεν θέλεις να σου δείξω φωτογραφία απο τοποθέτηση του συνεργείου του με 3 πλάκες βερμικουλίτη και τον υπόλοιπο θερμοθάλαμο με γυψοσανίδα να σου πέσουν τα μαλλιά .Επίσης δεν είμαι σίγουρος αν ο βερμικουλίτης έχει πιστοποίηση να μπορεί να μπει σε θερμοθάλαμο αλλά μπορώ να το μάθω απο την skamol .Άρα για να ξέρεις το συγκεκριμένο τζακά μένεις Αθήνα .Σε περιμένω να τα πούμε . Επίσης να σκεφτείς πως μπορεί να το έκανα με μια πλάκα να μην έχω απώλειες αλλά να μου το πεις απο κοντά . Μιας και αναφέρεις ότι δεν ψάχνω για πελάτες να σου πω επίσης ότι άμα διαβάσει κάποιος το 99 % των δημοσιεύσεων μου στο φόρουμ είναι έτσι διατυπωμένες ώστε κάποιος που ρωτάει για τα προβλήματα ή τις απορίες που εχει να μην καταλάβει ότι αυτή είναι η δουλειά μου .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175242 από dryianni
Απαντήθηκε από dryianni στο θέμα Re:Ενεργειακό τζάκι!!
Αυτό ακριβώς έγραψα, κ. Φιλιππακόπουλε.
Ότι οι τοποθετήσεις σας είναι επεξηγηματικες και βοηθητικές προς όσους ζητουν πληροφορίες και τεχνικές λυσεις, χωρίς να τους κατευθύνετε προς το να γίνουν πελάτες σας.
Επίσης δεν έχετε κρύψει ποτέ την ιδιότητά σας και δεν εχετε ποτέ κάνει -με το όνομά του- αρνητικό σχόλιο για κάποιον ανταγωνιστή σας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175246 από dryianni
Απαντήθηκε από dryianni στο θέμα Re:Ενεργειακό τζάκι!!
Ο βερμικουλίτης έχει πιστοποίηση για χρήση σε εστιες στερεων καυσιμων, μόνο όμως ως υλικό επένδυσης.
Για μονωτικό υλικό σε θερμοθάλαμο έχει συντελεστή θερμικής αγωγιμοτητας λ μεγαλυτερο κι από αυτόν της πυράντοχης γυψοσανιδας. Δλδ, μονωση μηδέν.
Last edit: 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν by dryianni.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175258 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τον βερμικουλιτη τον βάζουν οι εταιρείες για να μην έρχεται σε άμεση επαφή με την φλόγα η λαμαρίνα και ταυτόχρονα για να αναπτύξουν μεγαλύτερες θερμοκρασίες και να κάνουν πυρόλυση στο θάλαμο καύσης . Φυσικά και δεν δουλεύει σαν μονωτικό περισσότερο σαν συσσώρευσης δουλεύει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175260 από dryianni
Απαντήθηκε από dryianni στο θέμα Re:Re:Ενεργειακό τζάκι!!

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: Τον βερμικουλιτη τον βάζουν οι εταιρείες για να μην έρχεται σε άμεση επαφή με την φλόγα η λαμαρίνα και ταυτόχρονα για να αναπτύξουν μεγαλύτερες θερμοκρασίες και να κάνουν πυρόλυση στο θάλαμο καύσης . Φυσικά και δεν δουλεύει σαν μονωτικό περισσότερο σαν συσσώρευσης δουλεύει

Κάπως έτσι....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175287 από Χριστόφορος6
Απαντήθηκε από Χριστόφορος6 στο θέμα Re:Re:Ενεργειακό τζάκι!!
Καλησπέρα και πάλι! Εγώ δεν γνωρίζω τόσα πολλά για τζάκια  όσα εσείς , ούτε θα μπω σε εξειδικεύσεις .. Εχω ένα σοβαρό πρόβλημα το οποίο μέχρι στιγμής με έχει κάνει  να έχω ξηλώσει τις γυψοσανίδες και έχω ανοίξει όλο  το χώρο του τζακιού.. ευτυχώς για μένα δεν έχω κάνει επένδυση στο  τζάκι ακόμη . Σε κάποιες εκθέσεις που πήγα αρκετές κασέτες είχαν γαλβανιζέ λαμαρίνα ...Εγω δυστυχώς  είχα βάλει αλουμινίταινιες  εσωτερικά του θερμοθαλάμου για να μην έχω απώλειες πράγμα αχρείαστο αφού εξωτερικά του θερμοθαλάμου είναι ο χώρος με τον πετροβάμβακα. Είμαι στη διαδικασία της αποξιξιλωσης. πολλές ταινίες εσωτερικά του θερμοθαλάμου έχουν γίνει ένα σώμα με την λαμαρίνα πιθανόν εκεί να υπάρχει το πρόβλημα στο πρώτο άναμα μετά τις αλλαγές θα ξανά ανεβάσω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.084 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ