Ευχές, Αγάπες & Λουλούδια

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66201 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Ευχές, Αγάπες & Λουλούδια
Καλή χρονιά σε εσάς και στις οικογένειες σας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66203 από eliasger
Απαντήθηκε από eliasger στο θέμα Ευχές, Αγάπες & Λουλούδια
Καλή χρονιά για όλους μας .

tzavars @ yahoo.gr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66204 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
θυμάμαι τη Πρωτοχρονιά του 77 (ναι!! του 1977), ημουνα στην 6η (ναι στην 6η!!). Ακόμα και τη παραμονή διάβαζα, κλεισμένος συνεχώς, βαρεμένος απ τα χιλιάδες γράμματα και αριθμούς που περνούσαν κάθε μέρα από μπροστά μου. Είχα μιά έντονη αίσθηση πως έφτιαχνα το μέλλον μου, πως πήγαινα σε μιά νέα ζωή, που θα γινόμουν άντρας. Δε το καταλάβαινα, άντρας ένοιωθα, αλλά κάτι απροσδιόριστο υπήρχε. Βίωνα μια αφόρητη πίεση, να κάνω αυτό "που πρέπει" για να μπορέσω να επιτύχω κάτι, να γίνω κάτι "καλό".
Η μάνα μου με κυνηγούσε ακόμα με τη παντόφλα (εμένα τον άντρα :woohoo: )να διαβάσω, να μην έχω τη σκέψη στη γκόμενα που μ έκανε άνω κάτω στη σκέψη.
Η καθημερινότητα εκείνης της χρονιάς ήταν μονότονη, πιεστική, βαρετή, κουραστική, μέρα δε θυμάμαι να ξεχωρίσω ανάμεσα. Όμως είχα την αίσθηση πως για καλό είναι.
Η ζωή προχώρησε 35 χρονια από τότε. Δε ξέρω αν τελικά κατάφερα κάτι καλό. Αν μπορούσαμε να γυρίσουμε πίσω τη ζωή μας, μπορεί αλλιώς ν αποφασίζαμε. Ξέρω όμως ότι πάντα προσπαθούμε, πάντα έχουμε την ελπίδα για το καλύτερο, όσο δύσκολο κι αν δείχνει αυτό στο σήμερα.
Πέρασαν δύσκολες αλλά και καλύτερες χρονιές. Αυτή είναι η ζωή. Ελπίδα και προσπάθεια όχι για το αποτέλεσμα, αλλά για τη πορεία μέχρι εκεί. Αυτή αξίζει.
Ας είναι μιά καλή χρονιά, μέσα στις δυσκολίες, που θα χουμε κουράγιο να προσπαθούμε κι ελπίδα σ ενα καλύτερο αύριο.
ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΛΑ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66206 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Ευχές, Αγάπες & Λουλούδια
Βασίλειος, Βασίλης, Βάσος, Βασίλας, Βασιλάκης, Μπίλλης, Μπίλης, Εμμέλεια, Τηλέμαχος, Βασιλική, Βασιλεία, Βασιλικούλα, Βάσω, Βάσια, Βασούλα, Βιβή, Βίβιαν, Βίκυ, Κούλα

Χρονια Πολλα και Καλα :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66237 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Ευχές, Αγάπες & Λουλούδια
Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία και καλή τύχη.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66239 από vaggelis.alex1968
Απαντήθηκε από vaggelis.alex1968 στο θέμα Re: Ευχές, Αγάπες & Λουλούδια
Χρονια Πολλά!στους εορτάζοντες.Χρόνια Πολλά σε όλους τους φίλους συμφορουμήτες.Χρόνια Πολλά σε όλο το κόσμο. ΚΑΛΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!να εχουμε.Με υγεία και αγάπη.Εύχομαι ότι επιθειμεί ο καθένας να το αποκτήσει.και καλες και οικονομικές καύσεις χωρις προβλήματα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.116 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ