Φωτογραφία

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #71777 από stelios02
Απαντήθηκε από stelios02 στο θέμα Φωτογραφία
ΓιαννηΕυθυμίου, οι φωτογραφίες σου είναι υπέροχες. Αλλά μήπως να αναφέρεις μερικά από τα μέρη που τραβήχτηκαν ώστε να ξέρουμε πού θα είναι η επόμενη εξόρμησή μας; Μερικά από τα τοπία σου είναι εκπληκτικά. Δεν έχω ασχοληθεί με την φωτογραφία αλλά ζηλεύω όσους το έχουν κάνει...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #71782 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Απαντήθηκε από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ στο θέμα Φωτογραφία
ξύπνησα πολλές φορές με τη διάθεση να πάω για φωτογράφηση. πήγα βόλτες και απλά κοίταζα γύρω μου, πήγα εκδρομές, είδα μέρη, πολύ κοντά τα περισσότερα. Τα θέματα είναι απλά και πολύ κοντά μας. Θέλει όμως ν αφιε΄ρωσεις χρόνο. Ήμουν σε φωτογραφικά site και ανυπομονούσα να γυρίσω να βάλω φωτό.
Πείτε πάντα ένα καλό λόγο, είναι κίνητρο για τον άλλο. Σχολιάστε (υποκειμενικά πάντα) αλλά με διάθεση να κάνετε καλύτερο αυτό που βλέπετε, το έργο του άλλου. Χαίρομαι να βλέπω όμορφες φωτογραφίες, όποιου κι αν είναι. Με παρακινεί να κάνω και γω κάτι καλύτερο.
Τίποτα δε θα μείνει αιώνιο. Είναι ουτοπιστικό αυτό. Ας χαρούμε με απλά πράγματα, καθημερινά.
Μακάρι σκοπός μας να είναι όταν τελείωνει η ζωή μας, να μη λέμε πως δε πρόλαβα αυτό και κείνο... αλλά να φωνάζουμε... τι βόλτα ρε γαμώτο.. (κάπου το διάβασα αυτό)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": foxsat

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #71783 από Atlas
Απαντήθηκε από Atlas στο θέμα Φωτογραφία

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #71784 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Απαντήθηκε από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ στο θέμα Φωτογραφία

stelios02 έγραψε: ΓιαννηΕυθυμίου, οι φωτογραφίες σου είναι υπέροχες. Αλλά μήπως να αναφέρεις μερικά από τα μέρη που τραβήχτηκαν ώστε να ξέρουμε πού θα είναι η επόμενη εξόρμησή μας; Μερικά από τα τοπία σου είναι εκπληκτικά. Δεν έχω ασχοληθεί με την φωτογραφία αλλά ζηλεύω όσους το έχουν κάνει...


Μεγάλωσα στην εφηβεία στη Ξάνθη, ώστε να τη θεωρώ πατρίδα μου. Πήγα Γυμνάσιο εκεί, έχω φίλους εκεί. Θα προσπαθήσω γι αυτό που λες. Σ ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #71799 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Απαντήθηκε από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ στο θέμα Φωτογραφία

Atlas έγραψε:


Πολύ καλή νυχτερινή, αλλά την έχεις βάλει πολύ μικρή (15Κb) και χάνει σε λεπτομέρεια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #71829 από stelios_STI
Απαντήθηκε από stelios_STI στο θέμα Φωτογραφία

GeoTa έγραψε: @ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ

τΟ HDR το βρισκεις μέσα στο photoshop; Εγώ εχω βρει για HDR to Photomatrix που στην ουσια την ιδια φώτο την αλλάζω σε 3 διαφορετικές φωτεινότητες και αυτο μετα μόνο του δημιουργεί την φώτο με Hdr. Αλλά δεν με ενθουσίασε και πολύ. (Μη φανταστεις οτι ειμαι κανας έξπερτ, απο τα λίγο που ασχολήθηκα σου λεω)


Αυτο που κανεις ειναι λαθος να αλλαζεις την φωτεινοτητα.
καλυτερα τραβηξε τρεις ή περισσοτερες με διαφορετικη φωτεινοτητα για να πιασεις ολο το ευρος. αυτος εξαλλου ειναι και ο σκοπος του HDR.
αν τωρα εχεις μια μονο φωτογραφια και θες να την κανεις "ψευτοHDR" κατεβασε για το photoshop auto to plugin που σου λεει και ο Γιαννης ή αλλιως αν εχεις το CS5 πανε image-adjustment-HDR toning

Η γνώση έχει αξία όταν τη μοιράζεσαι!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeoTa, ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.133 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ