Πόσο καλές είναι οι Αντλίες Θερμότητας;

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #106609 από tsiorak
και παλι συγνωμη, λογο ταχυτητας το 5000 το διαβασα 50 000 και σε εγραψα για το λεβητα πετρελαιου...

λοιπον,
1600 η αντλια, 18 kw
1000 τα ηλιακα, 3 επι 30 σωληνες των 78 χιλ
400 το controller ( ειδικη παραγγελια)
700+300 τα δοχεια, inox με χαλκινους εναλακτες
3 κυκλοφοριτες απο 100 ευρα
2 βαλβιδες τριωδες 120 ευρω
τα υπολοιπα σωληνες....βιδες... κτλ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #106610 από vag1234

tsiorak έγραψε: και παλι συγνωμη, λογο ταχυτητας το 5000 το διαβασα 50 000 και σε εγραψα για το λεβητα πετρελαιου...

λοιπον,
1600 η αντλια, 18 kw
1000 τα ηλιακα, 3 επι 30 σωληνες των 78 χιλ
400 το controller ( ειδικη παραγγελια)
700+300 τα δοχεια, inox με χαλκινους εναλακτες
3 κυκλοφοριτες απο 100 ευρα
2 βαλβιδες τριωδες 120 ευρω
τα υπολοιπα σωληνες....βιδες... κτλ


Προσωπικά έχω κουφαθεί !!! Ας τοποθετηθεί κανένας άλλος.. Πάω να πάρω ένα κουτί ασπιρίνες..

Πολύ καλό για να είναι αληθινό...

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #106611 από vag1234
Μήπως κατα τυχη οι τιμές που μας έδωσες είναι χονδρικής?? Συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ και εργασία??

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #106612 από tsiorak
εργασια μονος μου.....

τα υλικα ολα απο λιανικη... απλα εψαχνα πολυ καιρο.... και οχι επειδη ειχα χρονο αλλα επειδη την βαλβιδα που με ελεγαν 120 ευρω την εβρισκα στο ιντερνετ 20....

Απλα δεν ασχολουμε με τους ελληνες εμπορους και δεν θέλω να ασχοληθω, ειδικα για τους σωληνες κενου ειχα παρει τιμη 1000 ευρω για τους 30 σε 58 χιλ... τελικα πηρα τους 90 σε 78 χιλ με 1000 ευρα...

αυτες ειναι οι τιμες που ισχυουν, σε περιπτωση που ο εμπορας παει να βγαλει τα σπασμενα βαλτε επι 3 με 4...

εχω και τα τιμολογια για οποιος ενδιαφερεται οπως επισης και το excel απο τον controller με τις ωρες εργασιας του συστηματος κτλ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #106613 από dimlyk
Να υποθέσω οτι είσαι σχετικός μια και δεν ανέφερε εργατικά. Δεν μας δίνεις και κάνα στοιχειο αγοράς γιατί με τέτοιες τιμες μάλλον συμφέρει ν αγοράσουμε και για το εξοχικό :)

στάλθηκε απο το πατατακ


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #106615 από tsiorak
Φιλος εγω το εκανα μετα απο 2 χρονια μελετη, ειμαι μηχ μηχανικος παρεπιπτωντος..

Δεν με αρεσει να προσβαλω εμπρορους και επαγγελματιες αλλα ειναι τραγελαφικοί να μην ξερουν τη ειναι το δοχειο αδρανειας και να βαζουν αβερτα ξυλολεβητες... ετσι δεν θα δωσω προσφορες ετσι δημοσια, δεν γουσταρω να τους κανω μαγκες... αλλα αν θελεις θα στις στειλω με ενα εμαιλ...

το ξεκινησα επειδη ο εγκαταστατης εκανε το σπιτι να καιει 5 000 λιτρα πετρελαιο και να ειναι ποιο κρυο και απο το βορειο πολο.. αγανακτησα και ασχοληθηκα ...

τωρα οταν την αντλια θερμοτητας των 65 βαθμων την πουλανε σε ανυποψιαστους και τυος κοροιδευουν περνωντας τους 4000 .. ε τη να πω??? μπραβο τους, αλλα εγω μετα απο 2 χρονια ψαξιμο ειδα οτι δεν κοστιζουν πανω απο 2000, παρεπιπτωντος η μονοφασικη 10 kw που παραγγειλα για φιλο για διαμερισμα κοστισε 1350 ευρα.,


αυτα... τωρα οι εμποροι και λοιποι μπορει να λενε οτι θελουν... εμενα τοσο με κοστισε
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": erimitis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.102 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ