Πρόβλημα με 2 air condition samsung

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #144418 από degeor
Απαντήθηκε από degeor στο θέμα Πρόβλημα με 2 air condition samsung
Σε πρώτη φάση δοκίμασε να βγάλεις τις πλακέτες από το ένα μηχάνημα και να τις δει ηλεκτρονικός. Να αλλάξει τους ηλεκτρολυτικούς πυκνωτές που έχει στις πλακέτες με καινούργιους και να ελέγξει για ξεκολλήματα.

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sdf

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #144420 από jps
Απαντήθηκε από jps στο θέμα Πρόβλημα με 2 air condition samsung
Φίλε sdf θα συμφωνήσω με το nikkal.Δεν αξίζει να δώσεις 400 ευρώ για να επισκευάσεις ένα 9άρι και ένα 12άρι εξαετίας,της συγκεκριμένης εταιρίας.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sdf

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #144428 από sdf
Απαντήθηκε από sdf στο θέμα Πρόβλημα με 2 air condition samsung
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.

DEGEOR: Εχω στείλει ήδη την μια απο το 9-αρι που χάλασε νωρίτερα σε ηλεκτρονικό γνωστό του ψυκτικού που την έβγαλε αλλά χωρίς κανένα αποτέλεσμα μέχρι στιγμής. Θα του πω πάντως να κοιτάξει αυτά που γράφεις.

JPS: Το θέμα φίλε μου είναι ότι ρώτησα και για καινούργιο, έστω να αντικαταστήσω το ένα αλλά σε 2-3 μαγαζιά με διάφορες μάρκες, όλοι μου είπαν ότι ακόμα και ακριβές μάρκες ( νταίικιν, μιτσουμπίσι ) άν είναι ινβέρτερ συχνά παρουσιάζουν προβλήματα με τις πλακέτες τους. Όλοι λένε σαν αιτίες την υγρασία, δ.ε.η., αλμύρα.
Άσε που απο απόδοση μέχρι που χάλασαν και στο συγκεκριμένο σπίτι (60 τ.μ.σύνολο ενιαίος κουζίνα- σαλόνι, 1 υπνοδωμάτιο και 1 μπάνιο) απέδιδαν πολύ καλά και ψύξη και θέρμανση και με χαμήλες εξωτερικές 4-5 βαθμούς, δεν ξέρω αν με 500 ευρώ βρώ 12-άρι να αποδίδει το ίδιο καλά με το παλιό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #144433 από degeor
Απαντήθηκε από degeor στο θέμα Πρόβλημα με 2 air condition samsung
Δείξτε και σε άλλον ηλεκτρονικό, τις περισσότερες φορές επισκευάζονται με ελάχιστο κόστος, απλά πρέπει να βρεις τον κατάλληλο άνθρωπο

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sdf

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #144436 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα Πρόβλημα με 2 air condition samsung
Προτείνω και γω να τις δει ηλεκτρονικός που δεν είναι φίλος με τον ψυκτικό. Ο ψυκτικός θα του πει να μην τη φτιάξει για να πληρώσεις την καινούρια.

Μπορεί να έιναι πυκνωτής, συνήθως οι ηλεκτρολυτικοί την παίζουν, μποτείς να βάλεις και πολυεστερικό που δεν έχει πολικότητα.

Και ρελέ αν είναι ή τρανζίστορ ισχύος, θα τα βρεί.... Ή αν υπάρχει κάποια αποκόλληση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sdf

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #144442 από sdf
Απαντήθηκε από sdf στο θέμα Πρόβλημα με 2 air condition samsung
Επειδή είμαι Κρήτη, είναι κανείς ή ξέρει κάποιον ηλεκτρονικό καλό που να μπορεί να ή έχει κάνει αντίστοιχη εργασία ?
δεν έχω πρόβλημα που στην Κρήτη είμαι απο Χανιά, δούλευα Ηρακλειο, ξέρω το Ρέθυμνο και έχω φίλους στο Λασίθι.
Επίσης αν κάποιος ξέρει κάποιον στην υπόλοιπη Ελλάδα ισως να μπορεί να σταλεί με courier.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ