Primus 45

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143824 από grgfoukos
Απαντήθηκε από grgfoukos στο θέμα Primus 45
Καλημερα σας και χρονια πολλα
Χθες ειπα να λειτουργησω τον λεβητα (34 με 2 σειρες απο 5 τουμπο) πολλαπλης με πυρηνοξυλο τοσο καιρο το ειχα με ξυλο (ανετα η θερμοκρασια στο νερο πηγαινε στους 70-72).
Οταν ξεκινησε ο λεβητας με το πυρηνοξυλο με ρυθμισεις (2 ταισμα, 44 αναμονη και 46 αερα) με τις θερμοκρασιες στο νερο (50 ανοιγμα του κυκλοφορητη και να κοβει τον αερα στα 75 ) δεν μπορει να παει η θερμοκρασια στο νερο πανω απο 57. Το πυρηνοξυλο ειναι πολυ καλο γιατι το εχουμε διαπιστυσει απο αλλο λεβητα.
Αααα ξεχασα να πω οτι τα καυσαερια ειναι στα 226
Μηπως φταει κατι στις ρυθμισεις ευχαριστω για τον χρονο σας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143826 από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ
Απαντήθηκε από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ στο θέμα Primus 45
Καλημερα και χρονια πολλα.
Εχω και εγω ενα προβλημα στον primus 60.Εχει αλλαξει ο ηχος του κοχλια σαν κατι να τριζει.
Αδειασα το σιλο μηπως ειχε πιασει κατι τραβηξα και τα υπολοιματα με την σκουπα αλλα το προβλημα παραμενει,τελος εριξα και λιγο γρασσο σε σπρευ στο ρουλεμαν αλλα κανενα αποτελεσμα.Ξερει καποιος φιλος να μου πει τι πρεπει να κανω;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143849 από vasmpou
Απαντήθηκε από vasmpou στο θέμα Primus 45
ηρθαν τα ρελε, να εχουμε και καβατζα
αν και δεν μου κόλλησε ξανα
με την πρωτη ευκαιρια θα το αλλαξω
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143868 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45

ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ έγραψε: Καλημερα και χρονια πολλα.
Εχω και εγω ενα προβλημα στον primus 60.Εχει αλλαξει ο ηχος του κοχλια σαν κατι να τριζει.
Αδειασα το σιλο μηπως ειχε πιασει κατι τραβηξα και τα υπολοιματα με την σκουπα αλλα το προβλημα παραμενει,τελος εριξα και λιγο γρασσο σε σπρευ στο ρουλεμαν αλλα κανενα αποτελεσμα.Ξερει καποιος φιλος να μου πει τι πρεπει να κανω;

Καλημερα και χρονια πολλα.
Εχεις διαπιστωσει απο που περιπου ακούγετε το τριξιμο ?.Ακουγετε απο τον μειωτηρα απο το μοτερ η μεσα απο τον κοχλια?, Ειναι μεταλλικος ο θοριβος ή κατι σαν "αναστεναγμός"..Υπαρχει μια περιπτωση αν ακούγετε απο τον κοχλια να σου εχει πιάσει μακα απο "κρυσταλλοποιηση" στην σωληνα του πελλετ και να τριζει απο εκει.Σε αυτη την περιπτωση πρεπει να βγαλεις τον κοχλια για να καθαρισεις τον σωληνα. Αν μπορεις ανεβασε ενα βιντεο να δουμε πως κανει. (Ετσι ειχα κανει και εγω περισυ που μου σφυριζε ενα ρουλεμαν στον μειωτηρα)


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143869 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45

grgfoukos έγραψε: Καλημερα σας και χρονια πολλα
Χθες ειπα να λειτουργησω τον λεβητα (34 με 2 σειρες απο 5 τουμπο) πολλαπλης με πυρηνοξυλο τοσο καιρο το ειχα με ξυλο (ανετα η θερμοκρασια στο νερο πηγαινε στους 70-72).
Οταν ξεκινησε ο λεβητας με το πυρηνοξυλο με ρυθμισεις (2 ταισμα, 44 αναμονη και 46 αερα) με τις θερμοκρασιες στο νερο (50 ανοιγμα του κυκλοφορητη και να κοβει τον αερα στα 75 ) δεν μπορει να παει η θερμοκρασια στο νερο πανω απο 57. Το πυρηνοξυλο ειναι πολυ καλο γιατι το εχουμε διαπιστυσει απο αλλο λεβητα.
Αααα ξεχασα να πω οτι τα καυσαερια ειναι στα 226
Μηπως φταει κατι στις ρυθμισεις ευχαριστω για τον χρονο σας

καλημερα και χρονια πολλα.
Ποσο θελεις δηλαδή να παει? (λογικό μου ακούγετε το 57) ουτοσι αλλως αυτες που έπιανες με το ξυλο ειναι αδύνατο να το πιάσεις με το πυρηνοξυλο.Δοκιμασε να μειωσεις το ταισμα σε 1" ή να ανεβάσεις τον χρονο αναμονής γιατι με 226 καυσαερια εχεις πολλες απωλειες.Εγω οταν έκαιγα πυρηνοξυλο ειχα 180~190 καυσαερια


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": grgfoukos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143871 από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ
Απαντήθηκε από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ στο θέμα Primus 45
Καλημερα νομιζω οτι ακουγεται απο τον μειωτηρα και ο ηχος του σαν τριξιμο...θα προσπσπαθησω να ανεβασω ενα βιντεο το βραδυ τωρα ειμαι στην δουλεια.Ο κοχλιας 4 βιδες και βγαινει αν δεν κανω λαθος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.198 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ