Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145613 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Τα 6 είναι μακρυά τα 6 κοντά.Τα κοντά ειναι πάνω από τον θάλαμο καύσης . Θα βάλω φώτο τέλος Φλεβάρη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145618 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΓΙΑΝΝΗ καλα ειναι σε ποια ισχυ το εχει στη 5?τα 40 λεπτα ειναι καλα να φτανουν τα νερα 75.εχει πειραξει την εργοστασιακη ρυθμιση που ειναι 65 και οχι 75!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!πες του να βαλει τα νερα 60-65 και τον κυκλοφωριτη 45 εαν δεν εχει μποιλερ αλλιως με μποιλερ στους 50-55!το δουλευει standby η on/off απο το θερμοστατη χωρου?αν το δουλευει standby μπορει να εχει αμεσα νερα ζεστα το σπιτι οταν ζητησει ο θερμοστατης αλλα θα εχει καταναλωση πελλετ διοτι θα φτιαχνει συνεχεια νερο απο οτι on/off. οπως και αν εχει τα νερα 60-65 να φτανουν και μετα modulation θα καιει παλι λιγοτερο.για καντε αυτα και θα καιει λιγοτερο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145669 από maragos
Απαντήθηκε από maragos στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet
Καλησπέρα
Εγώ έτσι το έχω Κώστα στο standby έτσι γράφει στην οθόνη, όταν ο θερμοστάτης είναι ανοιχτός τα νερά κρυώνουν και δεν τα κρατά σε θερμοκρασία έτοιμη για δράση. Κάνω κάτι λάθος; Όταν κλείσει ο θερμοστάτης τότε κάνει έναυση.
Εγώ στα 130m2 με 24kw έχω κατανάλωση περίπου 7.5 ώρες το σακί.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145671 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Παναγιώτη καλησπέρα,ο Δήμος με ίδιο λέβητα καιει μάλλον πολύ λιγότερα από εσένα,και είναι και πιό βόρεια.
Το βράδυ χαμηλώνεις θερμοςτάτη ή κλείνεις το λέβητα??
Σωλήνες από λέβητα προς το σπίτι είναι μωνομένες ??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145672 από maragos
Απαντήθηκε από maragos στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Το κλείνω το βράδυ, όλες η σωλήνες είναι εξωτερικές αλλά μωνομενες. Όπως είπα και παλιότερα όλοι η εγκατάσταση είναι εξωτερική στο μπαλκόνι.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Last edit: 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν by maragos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145674 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Κούκλα είναι.
Λοιπόν όταν τον έκλεινα το βράδυ (από τις 22:00 έως τις 05:30) έπεφτε η θερμοκρασία περίπου 2 βαθμούς έως το πρωί.Από 20,5 την έβρισκα 18.Ξεκίναγε το πρωί στις 05:30 και γύρω στις 10 έσβηνε.Εκαιγε τον άπακο.Ο φίλος Παναγιώτης (Ασπρ/ργος) μου είπε να μην το σβήνω το βράδυ και να το χαμηλώνω μισό με ένα βαθμό .Ετσι το βράδυ γύρω στις 3:00 τον ακούω που παίρνει μπρος και ξανά το πρωί αλλά κάνει το πολύ 2 ώρες να φέρει το σπίτι στα ίσια.Και φυσικά λιγότερη κατανάλωση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.180 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ