Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145588 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Ασε Κωστα εγω αυτον τον μηνα ειμαι στα 66 τσουβαλια... Και εγω ρεκορ.!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145589 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Και νικητής εγώ.Εκαψα 69 τσουβαλάκια και... 5 ημέρες δούλεψε πετρέλαιο.
Μετά από το μηνιαίο καθάρισμα είδα ότι τα κοντά ελατήρια στα τούμπα έχουν φαγωθεί 2 πόντους.Σας έχει τύχει σε εσάς???
Last edit: 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν by PAPADAKIS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145601 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΜΙΧΑΛΗ επειδη δεν ξερω εαν εχουμε τα ιδια δεν μου εχει τυχει αλλα φετος επειδη εχει και αλλη τρυπα απο την αλλη πλευρα που περναει η βιδα τα εχω τουμπα βαλει.δες φωτο τι εννοω και εαν ειναι τα ιδια με τα δικα σου.






Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145604 από giannhs123
Απαντήθηκε από giannhs123 στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
γεια σας.εχω τοποθετηση ενα τετοιο 40κw απο περισι(ειμαι υδραυλικος) σε δικο μου ανθρωπο,και μεχρι τωρα δουλευει μια χαρα χωρις προβλημα με τισ ρυθμισεις που ειχε ο λεβητας απο μονος του δεν τον εχει πειραξει κανεις .το καθαρισμα ειναι λιγο χρονοβορο στον συγκεκριμενο λεβητα με ολα αυτα τα λαμακια που βγαζεις αλλα αμα δουλευει σωστα χαλαλι το θεμα καθαρισμα.απο καταναλωση καυσιμου μου ειπε ο ανθρωπος οτι του καιει στο πενταωρο περιπου εναμιση σακι στην κρητη
Last edit: 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν by giannhs123.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145605 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΦΙΛΕ γιαννη καλησπερα.συμφωνω οτι το καθαρισμα ειναι χρονοβορο αλλα οταν το κανεις καθε μηνα κερδιζεις και ζωη στο λεβητα και δεν ζεστενεις το περιβαλλον.πες του με πατημενο(κρατημενο) το αριστερο κατω βελακι (1 δειχνει στροφες βεντιλατερ καμιναδας και θερμοκρασια καμιναδας) οταν δεν τον εχει καθαρισει δειχνει πανω απο 175-190 βαθμους ενω οταν τον εχει καθαρισμενο δειχνει 130-140.αμεσα κερδος!!!!τις 5 ωρες που λες οτι καιει 1 1/2 τσουβαλι περιπου στα 22.5κιλα η 4,5 κιλα την ωρα πρεπει να το εχει στη σκαλα 3.τοσο καιω και εγω στην 3 σκαλα αλλα λεβητας με κολεκτερ στα 3 μετρα εντος χωρου στον οροφο που δεν πεφτει εκει κατω απο 13-14 με μειον εξω!!!ζεσταινω σπιτι 93τμ σχετικα μονωμενο.δωσε μας και αλλα στοιχεια μονη η διπλη καμιναδα και πως τοποθετημενη? τι σπιτι ζεσταινει ειναι μονωμενο? εχει γραμμη και σωμα? φτανει ο λεβητας για τις θερμιδες που ζηταει το σπιτι?εχει αλλον απο κατω η απο πανω?τι πελλετ καιει διοτι υπαρχουν πολλα μαπα?οπως βλεπεις δεν λεει τιποτα το 1 1/2 τσουβαλι που καιει στο 5ωρο!!!!!!!!!!!!δωσε πληροφοριες αν θες ;) ;) ;) ;) ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145609 από giannhs123
Απαντήθηκε από giannhs123 στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ο συλεκτησ των σωματων ειναι διπλα στον λεβητα με μονωμενη καμιναδα εξωτερικα, αμονωτη μεσα στο λεβητοστασιο.ο λεβητας ζεσταινει 140τμ καλα μονωμενο με καυσιμο bioenergy point.αυτο που παρατηρησα σαν μιον ειναι οτι αργει να ανεβασει θερμοκρασια γρηγορα,κανει περιπου σαραντα λεπτα για να φτασει τους 75.εχω και εγω λεβητα βιομαζας και καιω πελλετ και σε καποια φαση εβαλα μια τριοδη για την υγροπιοισης .με αποτελεσμα ο λεβητας να φτανει τους 70,75 σε 20λεπτα,και τα σωματα να αρχηζουν να ζεσταινονται πιο γρηγορα αλλα πρεπει η εγκατασταση να ειναι γραμμη και σωμα αλλιως αν ειναι μια γραμμη με δυο σωματα το πρωτο θα ειναι ζεστο το δευτερο χλιαρο.το εχω δει σε αλλη εγκατασταση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.242 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ