Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145425 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ και σε ολους καλησπερα.κανε κατι που θα σου πω για να δεις αν εισαι σιγουρα απο σφραγιση πορτας η πιεσοστατη καμιναδας.1ο κοιτα απο το μοτερ καμιναδας φευγει ενα διαφανο σωληνακι(ειναι σε ενα ακρο στο σωμα της εξαγωγης)και παει στον πιεσοστατη(ελενχει εαν η καμιναδα εχει μπουκωσει να κοψει τροφοδοσια και να μπει σε σβυσιμο,ελενχει υποπιεση διοτι ο λεβητας ειναι πιεστικος)αν ειναι οκ.2ο με κλειστο το λεβητα και βγαλμενο απο τη μπριζα επανω στο πιεσοστατη πανε 2 καλωδια με φυσακια.το ενα στο C και το αλλο στη NC επαφη.βγαλτα και καντα γεφυρα με ενα καλωδιο δικο σου και αναψε παλι το λεβητα.το ξανακανει?μην ανχωνεσαι για το τζαμακι η τους λες να σου στειλουν καμια 10αρια να εχεις(ειναι πυραντοχα) η κοβεις ενα κομματι λαμαρινακι και τελος.







δες τις φωτο μπορει να εισαι απο κει ;)
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145430 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΜΟΤΕΡ ΚΑΜΙΝΑΔΑΣ










Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145433 από maragos
Απαντήθηκε από maragos στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet
Κώστα από εκεί είμαι οκ. Λογικό είναι άμα το βραχυκυκλώνεις να παίρνει κανονικά. Το θέμα είναι τι γίνεται και δεν "φουσκώνει" ο θάλαμος. Εγώ πιστεύω ότι είναι θέμα ρύθμισης. Η καμινάδα 15μετρα διπλής, είναι καινούργια όλη η εγκατάσταση είναι καινούργια που σημαίνει !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145438 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΦΙΛΕ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ αφου εισαι οκ με αυτα παρε τηλ στην εταιρια τον ΑΝΤΩΝΗ.αν εισαι ΑΘΗΝΑ ΕΧΕΙ ΤΕΧΝΙΚΟ.συνενοησου μαζι τους καλυτερα διοτι θα το δει καποιος απο κοντα ενω μονο να το κουβεντιαζουμε εδω δεν βρισκεις λυση.ενημερωσε μας τι εφταιγε αν θες!!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145443 από maragos
Απαντήθηκε από maragos στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet
Φίλοι του forum το έλυσε το πρόβλημα ο τεχνικός μου. Τελικά απ´οτι είδα έκανε αυτό που έλεγε ο φίλος Μιχάλης, κατέβασε τον αέρα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": PAPADAKIS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145583 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.σε ενα μηνα καταναλωση 52 τσουβαλια χ 15 κιλα==780 κιλα εκαψα.το περισσοτερο που εχω καψει τα 3 χρονια :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: που εχω το λεβητα.βεβαια ειχαμε χιονια -7 και γενικα κρυο.περιπου στα 24-25 κιλα την ημερα.τα 20 τσουβαλια ηταν ΑΛΦΑ ΓΟΥΝΤ ΜΕ 4.5ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΤΑ 32 ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ ΚΑΡΦΟΥΡ ΜΕ 3.15ΕΥΡΩ.ΣΥΝΟΛΟ 90+101=191ευρω!!!!! ;) ;) ;) ;) ;)
Last edit: 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.229 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ