Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν - 7 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #158952 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΚΟΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ +DIMOSPY -GEORGEGK = PAPADAKIS..!!!
Δηλαδή 30+40-13=57 τσουβαλάκια ,εγώ,τον Μάρτη.
Βλέπω να τον κλείνω μετά το Πάσχα.
Κώστα με σπρευ γράσου μπορώ να λιπάνω τα γρανάζια κοχλία,ή και το σκέτο γράσο που έχω,κάνει δουλειά??
Last edit: 7 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν by PAPADAKIS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #158964 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Γεια σου Μιχαλη.βαλε οτι γρασο εχεις.λιπαντικο ειναι θα κανει τη δουλεια .
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": PAPADAKIS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 11 Μήνες πριν #159025 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Καλησπερα σε ολους.Συνολικη καταναλωση σεζον απο 27 Οκτωμβρη 2016 εως 14 Απριλιου 2017 === 268 τσουβαλια Χ 15 κιλα ==4.020 κιλα, 268 Χ 3.60 (τσουβαλι) == 965 ΕΥΡΩ.Πολυ περισσοτερα απο καθε αλλη χρονια περιπου ενα τονο παραπανω μιας και το κρυο ηταν περισσοτερο και με μεγαλυτερη διαρκεια!!!!!!!!! ΕΥΧΟΜΑΙ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dimospsy, PAPADAKIS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 11 Μήνες πριν #159026 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet
Εγώ ακόμη καίω πάντως...
Λόγω μπέμπας...
Θα ενημερώσω όταν σβήσω ...
Αλλά είναι περίπου στα 5,100.kg.


Στάλθηκε από το Tornado 348 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 9 Μήνες πριν #159279 από zoumbos
Απαντήθηκε από zoumbos στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
καλημερα σας.Σας παρακολουθω χροννια αλλα τωρα εκανα την εγγραφη.εχω βρει καινουργιο rogretto primus35kw με δχειο αδρανειας 500λιτ.Τελικα εσεις που γνωριζετε ειναι καλοι οι progretto;να τον παρω η δεν ειναι καλοι.οποιος μπορει ασ βοηθησει.ξερω καλοκαιριατικα αλλα καλυτερα τωρα που τρχουν προσφορες παρα παγομαρα τον χειμωνα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 9 Μήνες πριν #159280 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Καλημέρα,έχω τον Primus 35kw από το 2012.Θερμαίνει μεζονέτα στον Διόνυσο 150 τμ. σε υψόμετρο 380 μ. με έξι πάνελ στο ισόγειο και 4 πάνελ στο 1ο όροφο και μπολερ ζεστου νερου 80 λίτρα..Τον σύνδεσα παράλληλα με τον λέβητα πετρελαίου και επειδή το σπίτι είναι κατασκευής 1990,καίω μέσο όρο 5,5 παλέτες τον χρόνο σε συνεχή λειτουργία γιά περίπου 6 μήνες.
Τώρα στα δικά σου.
1.-Εχεις επαφή με το εργοστάσιο γιά τυχόν απορίες ή σφάλματα που πιθανόν να σου βγουν στην αρχή μέχρι να σεταριστεί σωστά ο λέβητας.
2.-Οτι υπάρχει πάνω στο λέβητα είναι μάρκα γνωστή (κυκλοφορητής-controller-κοχλίας).
3.Θα πρέπει να αλλάξεις την αντίσταση σε κεραμική (κόστος 50 euro) και η τοποθέτηση απο εσένα.
4.-Εμένα το μπροστινό τζάμι συνέχεια έσπαγε-ράγιζε και το έκλεισα το πορτάκι με λαμαρίνα Inox.Δεν ξέρω αν το έχουνε διορθώσει αυτό.
5.-Εχεις καθημερινό τάϊσμα λέβητα ,δεν με πειράζει εμένα ,εσένα μπορεί να μην σου αρέσει.
6.-Πρέπει κάθε μήνα ή σε 1 τόνο πέλετ να τον λύνεις και να καθαρίζεις τα τουμπα με βούρτσα,και στα πλαϊνά επίσης έχει 2 πορτάκια ,καθάρισμα και εκεί.
7.-Θα πρέπει να αγοράσεις ταυτόχρονα σκούπα στάχτης και βουρτσα για τα τούμπα του λέβητα.

Χτύπα ξύλο,αν εξαιρέσεις κάτι σφάλματα που μου έβγαλε στην αρχή και τηλεφωνικά τα έλυσα, οπως και κακής ποιότητας πέλετ που αγόρασα κάποτε και μου κόλαγε ο κοχλίας
ο λέβητα δεν μου έχει ζητήσει κάτι ως τώρα.
Μιχάλης
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": zoumbos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.175 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ