Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152314 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Καλησπερα.2-1-2016 εως 2-2-2016 καταναλωση 63 τσουβαλια :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: !!!!!!!!!!παλι την ιδια περιοδο το 2013 εκαψα τα ιδια τσουβαλια.λοιπον 63χ4ΕΥΡΩ=252ΕΥΡΩ και 63χ15=945ΚΙΛΑ σε ενα μηνα και δουλεψε 231 ωρες περιπου 4 κιλα την ωρα.με χιονια και παγωνια καλα ηταν σχετικα!!!!!!!!! ;) ;) ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152316 από BIOPEL
Απαντήθηκε από BIOPEL στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Κώστα καλησπέρα,
από καύση είσαι μια χαρά. Δεν θα μπορούσες λιγότερο αν κρίνω από παλαιότερες σου αναρτήσεις σχετικά με τα τετραγωνικά σου, την εσωτερική θερμοκρασία και το ΖΝΧ.
Εγώ για διώροφο συνολικά 190 τμ. και μπόιλερ 200 λίτρα με εσωτερική θερμοκρασία κάτω 23-24 βαθμούς, πάνω 20,5-21,5 και 63 βαθμούς στο μπόιλερ με ασταμάτητη λειτουργία έκαψα στις ίδιες ακριβώς ημερομηνίες με εσένα 72 τσουβαλάκια, ήτοι 18 τσουβαλάκια γέμισμα το σιλό την εβδομάδα.
1.080 κιλά τον μήνα. Αξία αγοράς τον Ιούλιο 200 ευρώ τον τόνο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152318 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
BIOPEL δεν εχω μποιλερ ζνχ στο λεβητα τον εχω μονο για τα σωμματα.το σπιτι ειναι 93τμ σχετικα μονωμενο αλλα επειδη ειμαι 1ο οροφο γωνια και στο ισογειο ειναι αδειος χωρος χωρις θερμανση και πανω απο μενα οροφος στα τουβλα ανοιχτα απο παντου και παλι καλα που καιω και τοσο!!!!!!!το καλυτερο που θα μπορουσα να εκανα θα ηταν μια εξωτερικη θερμομονωση αλλα μου λειπουν τα ΕΥΡΩ!!!!!!!!!!!!!! ;) ;) ;) ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152461 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet
Καλησπέρα σε όλους...
Χτες έκαψα λιγότερο από 1 τσουβάλι..
Απίστευτο...

Τώρα να μπω σε αυτό που θέλω να πω.
Πλέον δεν πάω στον λεβητα για καθάρισμα του πιάτου.
Ποτέ δεν πήγαινα καθημερινά η αλήθεια.
Έκατσα και μέτρησα ότι μπορώ πλεον να αφήνω τον λεβητα για 14 με 15 τσουβάλια ακαθάριστο.
Χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

Λέω του χρόνου να φτιάξω ένα λαμαρινενιο δοχείο και με κάποια σύνδεση να μου πηγαίνει το πελλετ στο δοχείο τουλεβητα.
Ρώτησα κάποιους και μου είπαν ότι γίνετε με ένα μικρό μοτέρ ένα κοχλια και έναν αισθητηρα στον χώρο του πελλετ στον λεβητα.

Ποια η γνώμη σας?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152462 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Καλησπερα Δημο και σε ολους.αν καταλαβα θες να φτιαξεις δευτερο σιλο να στελνει με μοτερ πελλετ και να γεμιζει το σιλο του λεβητα?μην ξεχνας εδω και 10-15 μερες εχουμε Καλοκαιρια!!!!γι αυτο δεν καιμε οπως πριν.εχω να αναψω λεβητα απο την ΠΕΜΠΤΗ και εχω 20-21 στο σπιτι.η γυναικα καθε μερα αεριζει πανω απο 1 ωρα το σπιτι!!!!!!!!!!!!!γιατι να μπεις σε διαδικασια και ΕΥΡΩ να το κανεις?για λιγοτερες επισκεψεις στο λεβητα?δεν θα το εκανα διοτι ποτε δεν θα αφηνα το <<ΜΩΡΟ ΜΟΥ>>> σε καθημερινη βαση να μην του πω καλημερα!!!!!!!!!!!!!! :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152465 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Κώστα θα έρθεις στη Climatherm?
Θα είμαι απο τις 11.00 π.μ. με το ΕΠΑΛ Μαντουδίου τις 25 Φεβ.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.184 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ