Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151916 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet
Παρά πολύ στάχτη πάντως...
Πιο πελλετ έχεις?

Η πατέντα πάντως με το σελο με βάζει σε σκέψεις το καλοκαίρι να κάνω κάτι αντίστοιχο ...
Last edit: 8 Χρόνια 3 Μήνες πριν by dimospsy.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151917 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet

dimospsy έγραψε: 46 τσουβάλια ε??? Οικονομικοτατα...
Εγώ εχω πιάσει τα 80 με 90 μέχρι τώρα...

Λοιπόν καθαρισμός λεβητα μετά από 5 μέρες λειτουργίας...
Περίπου 13 τσουβάλια...
Το τερμάτισα....


Οι φωτογραφίες του Δήμου είναι όλα τα λεφτά.
Όποτε τις βλέπω τρελαίνομαι... :woohoo: :woohoo:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151923 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Μιχάλη είσαι πειραχτήρι βλέπω !!!!!!!!' :P :P :P ;) ;) ;) ;) Ήδη ο Δήμος εχει γίνει κολλητός με το λέβητα όπως όλοι μας!!!!!αλλος κάμερα ασύρματη στο λεβητοστάσιο άλλος Ράτζο άλλος αντί για καφέ στη καφετέρια το πίνει παρέα με το λέβητα!!!!!ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ :P ;) :evil: :evil:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151926 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Εγώ το έχω κάνει γυμναστήριο. Πέρνεις το σακί και μέχρι τον λέβητα κάνεις ωμοπλάτη-ραχιαίους . Δέκα επαναλήψεις.
Επειδή ήθελε στο πρωινό ξεκίνημα 5-6 ώρες να κλείσει θερμοστάτης χώρου,ανέβασα νερά στους 70 και κατανάλωση. Δεν ξέρω τι να κάνω, να το αφήσω 70 ή 65 και να αργεί πολύ να κλείσει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151973 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ STANDBY στους λέβητες μας.σε κουβέντα που έκανα σήμερα με τον Αντώνη μου είπε το εξής για τη λειτουργία αυτή πως δουλεύει :αφού έχεις επιλέξει από το μενού λειτουργία standby=OFF με το που πιάσει θερμοκρασία το σπίτι από το θερμοστάτη χώρου μπαίνει ο λέβητας σε modulation και πέφτει στην χαμηλότερη σκάλα Νο1 και ρίχνει το ανάλογο πελλετ συντηρώντας φλόγα .ο κυκλοφοριτης θα στέλνει νερά έως την ήδη ρυθμισμένη θερμοκρασία που έχουμε τον κυκλοφοριτη π.χ 45C και 42-43C σταματάει. Εάν με τη συντήρηση φλόγας πιάσει θερμοκρασία το νερό θα ξανανοίξει και θα στείλει πάλι νερά.ανεξαρτητα αν πάρει ο θερμοστάτης χώρου.Φυσικα έτσι τρώει περισσότερο πελλετ.Αν η εξωτερικές θερμοκρασίες ειναι όλη τη μέρα χαμηλές αξίζει να δουλεύει ετσι.Αν όμως μόνο το βράδυ πέφτουν και το σπίτι ειναι σχετικά μονωμενο και αργεί πάνω από 1 -1:30 ώρα να πάρει ο θερμοστάτης δεν συμφέρει να καις πελλετ παραπάνω και να φτιάχνει νερά για όταν θα χρειαστεί.σε κάτι λέβητες που στείλανε στην Ουκρανία και Σλοβενία μου είπε πως είχαν προευθμισει να δουλεύουν σε standby διότι εκεί το κρύο ειναι όλη μέρα μείον .ΧΩΡΙΣ να παρεξηγηθώ μόνο για το πως δουλεύει η λειτουργία αυτή είπαμε .οπως θέλει ο καθένας το δουλεύει.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": PAPADAKIS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #152163 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet
Από 22 Οκτωβρίου ως σήμερα 160 τσουβάλια....
Και συνεχίζουμε....
Ευτυχώς στρώνει λίγο ο καιρός απο αύριο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.178 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ