Λέβητας Pelletech 25kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36623 από DIMITRIS38
Απαντήθηκε από DIMITRIS38 στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

georgebest έγραψε: Σήμερα επιτέλους ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση του λέβητα. Από το πρωί στις 845 ήρθε ο τεχνικός μου τελείωσε τις συνδέσεις των ηλεκτρολογικών και μαζί με τον αντιπρόσωπο ανοίξανε το μηχάνημα για να βρούμε τί φταίει. Τελικά αφού αλλάχτηκε η μια εσωτερική ασφάλεια (είχε σπάσει), και αφού έγινε πιό σωστά η σύνδεση των καλωδίων παροχής , κυκλοφορητή , θερμοστάτη (κάποιο καλώδιο ακουμπούσε σε γείωση και έκανε βραχυκύκλωμα από ότι κατάλαβα) ΔΟΥΛΕΨΕ!!!!!! Έγινε και το πρώτο αναμμα αλλά θα επανέλθω αργότερα. Θα ήθελα να κάνω και κάποιες ερωτήσεις νομίζω στον Χρήστο?? αυτός δεν πέρασε έναν τετοιο λέβητα??? ή σε όποιον έχει τοποθετήσει τον ίδιο. Θα ανεβάσω και φώτο.Έβγαλα και μια από το εσωτερικό όταν τον ανοιξαμε....


Γιώργο όλα καλά λοιπόν ξεκίνησε το μηχάνημα όμως πες μου κάτι η ασφάλεια κάηκε η' έσπασε ??
είχε βραχυκύκλωμα η' κάτι άλλο αυτά πιστεύω ότι πρέπει να τα ξεκαθαρίσεις γιατί σε καινούργιο μηχάνημα βραχυκύκλωμα και τα σχετικά δεν πρέπει να συμβαίνουν

fuzzy logic 2 p15kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36635 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Η ασφάλεια ήταν σπασμένη λογικά από την μεταφορά του (το ανέβασαν και το κατεβασαν αρκετές σκάλες στο σπίτι μου).
Επίσης το βραχυκυκλωμα ηταν λάθος του τεχνικού κάπου ακουμπούσε ενα καλώδιο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36648 από Diplomatis
Απαντήθηκε από Diplomatis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

georgebest έγραψε: Προσπαθώ να ανεβάσω φώτο και δεν μπορώ γιατί?


Μάλλον Γιώργο είναι θέμα ανάλυσης της φωτογραφίας και όγκου δεδομένων. Κάπου είχα διαβάσει ότι οι φωτογραφίες πρέπει να είναι μέχρι 140kb ή κάνω λάθος;;
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": georgebest

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36718 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Ανεβάζω φώτο από λέβητα συνδέσεις και εσωτερικό του λέβητα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36727 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Ξερογλείφομαι φίλε!!!!! Άντε να τον κάψεις να μας πεις και εντυπώσεις.
Πάντως ωραία μπήκε μικρός και βολικός.Με πόσα σακιά πελλετ στην πραγματικότητα φουλαρε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36766 από tzistsam
Απαντήθηκε από tzistsam στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Χτυπησα και εγώ έναν τελικά και ας είναι αρκετά μεγάλος για τον χώρο μου, αλλά δεν πειράζει. Ο αντιπρόσωπος μου είπε ότι πέρνει γύρω στα 98 κιλά πέλετ και όχι 100 που αναφέρουν τα τεχνικά χαρακτηριστικά. Πέρσυ έβαλε 5 τέτοιους στην περιοχή (Κομοτηνή). Απο κατανάλωση σε σπίτι 110 τμ σχετικά προσφατης κατασκευής μου είπε κατανάλωση σε 8 μέρες 7 τσουβαλάκια. Καθόλου άσχημα ;) Μπορείς να μου πεις σε πόσο καιρό ήρθε? Γιατί μου ανέφερε κάτι για 20 εργάσιμες (για τον compact), όποτε μου είπε για τον απλό γύρω στις 15 εργάσιμες.

πετρέλαιο? μακρυά και αγαπημένοι.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.361 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ