Λέβητας Pelletech 25kW

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124207 από tractioner
Απαντήθηκε από tractioner στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Χαρη η πιεση μου ειναι στο 1.8 καμια σχεση.Και το φαινομενο το εκανε και πριν τρεις μερες που τον δουλεψα για πολυ ωρα και δεν καιταξα με λεπτομερια απο που ηταν η διαρροη.
Το σιγουρο ειναι οτι ειναι ενα φαινομενο που δεν επηρεάστηκε απο την αλλαγη τις ρυθμισης στην εξαγωγη καυσαεριων αλλα το κανει οταν τα νερα φτασουν στους 60 βαθμους.Τι να πω ελατωματικη η λαθος ρυθμισμενη βαλβιδα εκτονωσης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125678 από tractioner
Απαντήθηκε από tractioner στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

Αλλαξα πηγα και παλι στο bioenergy και ηδου τα αποτελεσματα!
Τι παει λαθος ποιος μπορει να βοηθησει
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by tractioner.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125729 από Χάρης Κρήτη
Απαντήθηκε από Χάρης Κρήτη στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Μετα απο ποσα αναματα γινετε ετσι???

Μη κανεις μη σου κανουνε
μη πεις να μη σου πουνε,
αν οσα κανεις τα ξεχνας
καποιοι ΔΕ ΤΑ ΞΕΧΝΟΥΝΕ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125892 από tractioner
Απαντήθηκε από tractioner στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
μετα απο δυο 24 ωρα χωρις καθαρισμο με bioenergy με to gmg δεν ειχα κανενα θεμα.
Το λοιπον χαρη για αυτο που ρωτησες για την παυση του κοχλια δεν τιθετε θεμα γιατι μπορεις να κανεις αυτο που εκανα εγω και σημερα ελυσα το θεμα με το ''μπουχτισμα''
Λοιπον μπηκα στο μενου του κοχλια και κατεβασα απο 1 εως και 2 δευτερολεπτα την τροφοδοσια σε καθε σταδιο λειτουργειας.
Η ισχυς που μας δινει ο κατασκευαστης σε default ειναι μεχρι το 5 αυτο να γνωριζεις μπορεις να το αλλαξεις και το πας μεχρι και το 7!
Παρολα αυτα εχω πειραξει το ταισμα του λεβητα κατα πολυ και σημερα διαπιστωσα οτι τα υπολοιματα μειωθηκαν σε απιστευτο βαθμο.
Αρα αν μειωσεις τα δευτερολεπτα λειτουργειας του κοχλια ποιος ο λογος να θες μεγαλητερη παυση?
Το αρνητικο ειναι οτι καθως πειραζεις το κοχλια δεν μπορεισ να γνωριζεις σε πραγματικο χρονο σε πια υσχη ειναι για να επιλεξεις και το αναλογο ταισμα.
Κατι αλλο τωρα που θα το εφαρμοσω θα κανω μετρησεις και θα σας πω.
Την τριτη θα να παρω ενα επιπλεον θερμονοτικο πορτας που θα προσαρμωσω με πατεντα δικη μου πανω στη πορτα διοτι θεωρω οτι στα μεγαλα φαουλ της κατασκευης ειναι οι απαγογες απο την πορτα.Επιπλεον θα τοποθετησω και εξωτερικα υαλοβαμβακα!
Υπερβολικος? Ναιτο ξερω, αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα εχει μεγαλη διαφορα,θα το πραξω και θα σας πω!
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by tractioner.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125896 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Και εγώ το ίδιο έπαθα. Άναψα για 2 μέρες τον λέβητα πετρελαίου και έπαθα πλάκα. Είχα ξεχάσει το πόσο γρήγορα ζεσταίνει τα καλοριφέρ και πόσο πολύ. ..δεν μπορούσα να τα ακουμπήσω. Και απόγοητευτηκά με το πελλετ.Δεν μου σηκώνει πάνω από 65 βαθμούς από όσο εχω δει.και με το ζόρι στους 65 μετά από πολύ ώρα. Και από ότι διαβάζω και σε εσάς δεν ανεβάζει θερμοκρασία. Το πετρέλαιο και 90 βαθμούς να βάλεις στο ανεβάζει. Στο πελλετ τι φταίει. Και αυστριακό Schweiz hover καίω αλλά τίποτε. Μάπα είναι μην πάρετε τζάμπα τα 310 ευρώ. Έχω ένα βουλγαρικό που το πήρα 220 και βγάζει την ίδια στάχτη με το αυστριακό και καίω τα ίδια κιλά την ημέρα με το αυστριακό. Δηλαδή ούτε οικονομία στην κατανάλωση μου κάνει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125898 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Πάντως εγώ με αυτό το Βουλγαρικό δεν έχω καθόλου κλιγκερ μετά από 7 μέρες λειτουργίας. Το καθαρίζω 1 φορά την εβδομάδα. Δεν το έχω αφήσει περισσότερο. Το ίδιο και με το Αυστριακό.
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.123 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ