Λέβητας Pelletech 25kW

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117429 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Re:Λέβητας Pelletech 25kW
Επανέρχομαι και γω μετά από πολύμηνη απουσία... Το θέμα που είχα με την στάχτη στο χώρο του λεβητοστασίου φαίνεται να έχει λυθεί (θα περιμένω καμιά 20αριά μέρες ακόμα για να είμαι απολύτως σίγουρος). Άνοιξα όλα τα καπάκια του λέβητα και όπου έβλεπα ενώσεις τις σφράγισα με πυράντοχη σιλικόνη. Προς το παρόν πάει καλά.
Για όσους ρωτούν για καταναλώσεις , εγώ είμαι από Σέρρες σε σπίτι 105 τμ 4ετίας, ανοιχτό από τις 3 πλευρές του, τελευταίος όροφος με εργολαβική στέγη, κουφώματα αλουμινίου ανοιγόμενα μεν αλλά όχι ακριβή σειρά (εργολαβικά)και κάτω όροφος κενός , κατανάλωσα 4,5 τόνους πέλλετ αλφαγουντ. Το έκαιγα 24/24 ωρο επειδή έχω μωρά, 17 ώρες ο θερμοστάτης στο 20.5 - 21 και τις 7 νυχτερινές ώρες στο 19 - 19,5. Μου είπαν κάποιοι ότι κατανάλωσα αρκετά αλλά τί να σας πώ παιδιά, οι καταναλώσεις που αναφέρει ο κατασκευαστής νομίζω ότι στην περίπτωσή μου δεν υπάρχουν ( μέση κατανάλωση 2κg/h). Έκαιγα 2,3 τόννους πετρέλαιο τη σεζόν.Τώρα 10 μέρες που το καίω με άλλο πέλλετ βουλγάρικο καλύτερο από το αλφαγουντ (το οποίο αλφαγουντ δεν το συνιστώ,πολύ στάχτη,κλίγκερ και χώμα), καίω περίπου 1 με 1,3 σακιά την ημέρα όλο το 24ψρο το καίω με θερμοκρασία 21 - 21,5 τις 17 ώρες και 19,5 τις 7 νυχτερινές ώρες.Αυτά.

Α!! Και ξέχασα να αναφέρω ότι από πλευράς υποστήριξης δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος ούτε από τον τοπικό αντιπρόσωπο ούτε από Σαμουκατσίδη (και δεν μιλάω για τον πατέρα γιατι για μένα είναι απαράδεκτος όταν τον τηλ για να του αναφερω το προβλημα μου και μου απαντά ότι δεν εχει σχεση αυτός αλλα να παρω τηλ τον τοπικο μου αντιπροσωπο. Ποιανού είναι οι λέβητες θέλω να μάθω??? Μήπως έχουμε τρελλαθεί εντελώς?? Ο γιος στην αρχή ήταν πολυ εξυπηρετικός αλλα μετα μου τα χάλασε. Γιατί ένώ το μηχάνημα αποδεδειγμένα είχε κάποιο προβληματάκι αφού πετούσε στο χώρο στάχτη, (είχα επικοινωνήσει και στείλει φώτο από το λεβητοστάσιό μου με την κατασταση που επικρατούσε-μες τη βρώμα και με έκαιγε γιατί είναι στο υπόγειό μου όπου αποθηκε΄υω όλα τα ρούχα και πράγματα), μου απάντησε ο Σαμουκατσίδης να φωναξω το εγκαταστάτη και να ψάζει και να βάλει σιλικόνη γιατί λόγω συγκόλησης των μετάλλων καπου "χάνει". Και ο τοπικός αντιπρόσωπος μου έλεγε ότι δεν εχει κάποιο πρόβλημα αλλά έτσι είναι οι λέβητες πέλλετ πετάνε σταχτη και είναι φυσιολογικά όλα ενώ ο Σαμουκατσιδης έλεγε αλλα και ουσιαστικά με έκαναν μπαλάκι. Εγώ έδωσα 2700 για να αγοράσω Ελληνικό λέβητα και περίμενα καλύτερη αντιμετώπιση και από τους 2. ακομα και αλλαγη του μηχανήματος. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να έχω μπαλωμένο μηχάνημα. Εφόσον υπήρχε αστοχία το παίρνεις πίσω φίλε.
Επίσης ένα αλλο πρόβλημα που είχα ήταν ότι ο κυκλοφορη΄της μου από την αρχή δούλευε συνέχεια και δεν σταματούσε.Έστειλα φετος τον Σεπτέμβριο την πλακέτα να την δούνε στου Σαμουκατσιδη. Περίμενα ενα μήνα μπήκε ο Οκτώβριος και λέω θα ξεκινησει ο χειμώνας και μετά θα μου την στείλουν?? Άρχισα να παίρνω τηλέφωνα στο εργοστάσιο και μετά απο συνεχείς ενοχλήσεις μου (μετά από 1 μήνα ξεκίνησα να τους ενοχλώ το ξανατονίζω αυτο) αξιώθηκαν να την δούνε και την ξαναεστειλαν πίσω χωρίς να κάνουνε τίποτα λέγοντας ότι ο ηλεκτρολόγος μάλλον την έκαψε από λάθος συνδεσμολογία. Και ερωτώ: ακόμα και ετσι να είναι ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΑΥΤΗ Η ΚΙΝΕΖΙΚΗ ΠΛΑΚΕΤΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΖΕΙ Ο ΣΑΜΟΥΚΑΤΣΙΔΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΟΚΑ???? Ελεος ρε παιδιά!!! Έτσι θα Κρατήσετε τους πελάτες σας??? Άρχισα να μετανιώνω που άφησα τα ωραία λεφτουδάκια μου σε Έλληνες. Αυτά.

Έχει πειράξει κανείς τις ρυθμίσεις του λέβητα?? Δηλ αέρα-δευτερόλεπτα που ρίχνει πελλετ και κενό?? Μπας και δούμε καμιά καλύτερη κατανάλωση??
Συγνώμη για το "σεντόνι"
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by georgebest.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117471 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Re:Λέβητας Pelletech 25kW
Φιλε λυπαμαι για σενα αλλα οποιος ειχε διαβασει το νημα και ειχε ψαχτει θα ειχε καταλαβει οτι το μηχανημα ειναι ακομα στα σπαργανα και οι τυποι μιλαω και για εγκαταστατες-αντιπροσωπο θεσσαλονικης αλλα και ο σαμουκατσιδης εχουν ελληνικοτατη συμπεριφορα.
Για αυτο και επελεψα τον κορεατη και χαιρομαι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117480 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Re:Λέβητας Pelletech 25kW

erimitis έγραψε: Φιλε λυπαμαι για σενα αλλα οποιος ειχε διαβασει το νημα και ειχε ψαχτει θα ειχε καταλαβει οτι το μηχανημα ειναι ακομα στα σπαργανα και οι τυποι μιλαω και για εγκαταστατες-αντιπροσωπο θεσσαλονικης αλλα και ο σαμουκατσιδης εχουν ελληνικοτατη συμπεριφορα.
Για αυτο και επελεψα τον κορεατη και χαιρομαι.


Για τους ίδιους λόγους τους απέρριψα και εγώ πέρσι !!

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117482 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Re:Λέβητας Pelletech 25kW

erimitis έγραψε: Φιλε λυπαμαι για σενα αλλα οποιος ειχε διαβασει το νημα και ειχε ψαχτει θα ειχε καταλαβει οτι το μηχανημα ειναι ακομα στα σπαργανα και οι τυποι μιλαω και για εγκαταστατες-αντιπροσωπο θεσσαλονικης αλλα και ο σαμουκατσιδης εχουν ελληνικοτατη συμπεριφορα.
Για αυτο και επελεψα τον κορεατη και χαιρομαι.

Με τον κορεατη αν εχεις θεμα θα εχεις δηλ καλυτερη υποστηριξη ;;; Ελληνας δεν ειναι παλι ο αντιπροσωπος;; Α και ποιος ειναι ο κορεατης;;:-)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117498 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Re:Λέβητας Pelletech 25kW
Κιτυραμι ΚΡΠ 25.Φιλε μια ερωτηση σε τι αγοραστικο κοινο απευθυνεται ο σαμουκατσιδης και σε τι η Κιτουραμι?Φανταζομαι σου απαντησα.
Επιπλεον μετα απο 5 χρονια που εβαλα τον συναγερμο στο σπιτι και ειχα ενα προβλημα ειχα χασει το μανιουαλ και με ενα μαιλ οι τυποι (κινεζοι)και μου το εστειλαν και με καθοδηγησαν.

Ειμαστε ενα βημα πριν την χρεωκοπία και ο ιδιωτικος τομεας συμπεριφέρεται σαν εξελιγμενο δημοσιο.Εχω πλεον σταματησει να αγοραζω οτι μπορω απο ελλαδα μεχρι καποια στιγμη να αλλαξουμε και να εκτιμησουμε τον πελατη καταναλωτη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117557 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Re:Λέβητας Pelletech 25kW

erimitis έγραψε: Κιτυραμι ΚΡΠ 25.Φιλε μια ερωτηση σε τι αγοραστικο κοινο απευθυνεται ο σαμουκατσιδης και σε τι η Κιτουραμι?Φανταζομαι σου απαντησα.
Επιπλεον μετα απο 5 χρονια που εβαλα τον συναγερμο στο σπιτι και ειχα ενα προβλημα ειχα χασει το μανιουαλ και με ενα μαιλ οι τυποι (κινεζοι)και μου το εστειλαν και με καθοδηγησαν.

Ειμαστε ενα βημα πριν την χρεωκοπία και ο ιδιωτικος τομεας συμπεριφέρεται σαν εξελιγμενο δημοσιο.Εχω πλεον σταματησει να αγοραζω οτι μπορω απο ελλαδα μεχρι καποια στιγμη να αλλαξουμε και να εκτιμησουμε τον πελατη καταναλωτη.


Συμφωνώ μαζί σου. Ολοι συμπεριφερονται λες και θελουν να κλεισουν. Ποσο πηρες τον κορεατη? Εισαι γενικα ευχαριστημενος? Και απο καταναλωσεις?
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by georgebest.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.131 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ