Λέβητας Pelletech 25kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80558 από costask
Απαντήθηκε από costask στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

Kostas Gi έγραψε:

GeorgeKalkanis έγραψε:

Kostas Gi έγραψε:

costask έγραψε:

Kostas Gi έγραψε:

costask έγραψε:

tzistsam έγραψε:

makis terzis έγραψε: αλλου ειναι το προβλημα για μενα το λεβητα τον κανω φυλλο φτερο.Στο πελλετ γιατι τα καιει ολα αλλα πιστευω πως ειναι ακριβα.Εκει την ψαχνω τωρα πολυ εχω δοκιμασει σχεδον ολες τις μαρκες που κυκλοφορουν στη τοπικη αγορα και το συμπερασμα μου ειναι αυτο .


Για το πέλετ τα είπαμε Μάκη. Μόνο με τιμές καλοκαιριού. Χειμώνα βαράνε στο κεφάλι :angry:

2 μερες δοκιμασα πελετ που ενα ιταλικο με 2000 χιλιαρικα επιπλεον στη τιμη δεν μπορουσε ουτε μισο σακι να καταναλωσει. κλινκερ και αγιος ο θεος μπλοκαρισματα συνεχεια. μου εφερε ο φιλος 3 σακια και σε μενα καϊκαν σαν πετρελαιο. δεν πιστευε στα ματια του . προφανος οι 10 πλας αισθητιρες που του ειπαν οτι εχει μπροστα στον κοζανιτη γωνατισαν. σουπερ ειναι το μηχανημα



Και εγω πιστευω οτι ειναι πολυ καλο μηχανημα αρκει να βελτιωθει στη υποστυριξη...και οντως το πελλετ πολυ ακριβο παιδια και ειδικα εγω που ειμαι και Κρητη...350 περιπου ο τονος...

250 euro εδω στις Σερρες.χερετισματα στην λεβεντομανα ηταν ο ψαραντωνης πριν μιαεβδομαδα εδω.


Μια χαρα θα περασατε με τον Ψαραντωνη...250 ε..!!!!κλαψ ασε πικρα για μας εδω ολα πιο ακριβα και καλα λογω καραβιου...


Kostas Gi η τιμή πέλλετ όπως ξέρουμε έχει σχέση με τη μάρκα και το χρόνο αγοράς. Το 250€ είναι φτηνό αν το πήρε κάποιος τέτοια εποχή (Ιανουάριο) και είναι και αυστριακό, αλλιώς μάλλον μιλάμε για Βουλγάρικο (ακριβό) σ' αυτή τη τιμή.


Ειμαι νεος σε καταναλωση πελλετ οποτε λογικο να το αγορασω τετοια εποχη...δοκιμασα τα περισσοτερα που φερνουν εδω και κατεληξα σε ενα που για μενα εχει την λιγοτερη σταχτη και την περισσοτερη θερμικη αποδοση (Σερβικο) φυσκικα θα προσπαθησω να προμηθευτω για την επομενη χρονια απο νωρις




εσυ νεος και ο παλαιοτερος κατι μηνες παραπανω. φιλε το φρουτο ειναι καινουργιο ολοι τωρσ μαθαινουν :-)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80719 από makis terzis
Απαντήθηκε από makis terzis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
πες μας μαρκα και τιμη που το παιρνεις

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #81034 από Kostas Gi
Απαντήθηκε από Kostas Gi στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

makis terzis έγραψε: πες μας μαρκα και τιμη που το παιρνεις


bio-therm στα 353 τα 70 σακια μαζι με τα μεταφορικα μεχρι Χανια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #81242 από makis terzis
Απαντήθηκε από makis terzis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Πιες τσικουδιες παγωμενες καλυτερα :) πολλα λεφτα κωστα ακομα και για κρητη ετσι νομιζω αλλα εσυ ξερεις καλυτερα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #81630 από Kostas Gi
Απαντήθηκε από Kostas Gi στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

makis terzis έγραψε: Πιες τσικουδιες παγωμενες καλυτερα :) πολλα λεφτα κωστα ακομα και για κρητη ετσι νομιζω αλλα εσυ ξερεις καλυτερα.


Απο τσικουδιες πινουμε αφθονες και κερναμε κι ολας οποιος κατεβει προς χανια μερια....Δυστηχως αυτες ειναι οι τιμες εδω...αλλα ευτυχως ειναι ζεστος χειμωνας και αναβω τον λεβητα λιγο, με καλυπτει τα βραδια το τζακι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88367 από Elixir
Απαντήθηκε από Elixir στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Καλησπερα ατονισατε εδω δεν λετε τιποτα αρα υποθετω ολα σας πηγαινουν καλα.
Σημερα ειχα χρονο και ασχοληθηκα περισσοτερο με τον λεβητα και αφου περασε ενας μηνας απο το καθαρισμα του εναλακτη ειπα να το κανω παλι.Τωρα προμηθευτικα 8αρι κατσαβιδι με μακρυ λαιμο και σχετικα ανοιξε ευκολα το καπακι του λεβητα και αφου εβγαλα και τις βιδες ειδα οτι παλι γεμισε σταχτη εκει μεσα.
Συμπερασμα καθε μηνα πρεπει να το καθαριζετε.
Βρηκα και ενα κολπο για να το καθαριζετε πιο ευκολα σχετικα πρεπει να εχετε τραβηγμενο προς τα πανω το μοχλο μεσα στον καδο τροφοδοσιας του πελλετ.
Φυσικα πρεπει να εχετε και 2ο ατομο να το κραταει προς τα πανω.
Εαν ομως ειστε μονοι σας οπως και εγω εκανα αλλη μια πατεντα ωστε ο μοχλος να ειναι σταθερος προς τα πανω.
(Θα την βγαλω φωτο και θα την αναρτησω).
Προχτες αφου αφαιρεσα την πλακα αντιστροφης καυσαεριων και την καθαρισα οταν πηγα να την τοποθετησω ειχα ενα ατυχημα με το χερι μου (καλα που δεν το εσπασα :( ) καταλαβα οτι αυτο που επαθα οφειλετε στα ελατηρια που κατεβηκαν πολυ και για να βαλεις και να βγαλεις πλεον την πλακα θελει πολυ δυναμη.
Η αποφαση που πηρα ειναι να κοντυνω τα ελατηρια οπως και το επραξα σημερα βγηκε και μπηκε σχετικα ευκολα.
Εαν εχετε το ιδιο προβλημμα μπορειτε να τα κοψετε με ψαλιδι που κοβει σιδερα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeorgeKalkanis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.120 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ