Λέβητας Pelletech 25kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #29900 από fisikos50
Απαντήθηκε από fisikos50 στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Υπόψιν, οι θερμίδες (cal) είναι κάτι άλλο και τα kW είναι κάτι άλλο, μικρότερο. Μερικοί κατασκευαστές αναφέρουν και τα δυο, πολλοί αναφέρουν μόνο τα kW που επειδή είναι μικρότερη μονάδα, μας δίνει πιο εντυπωσιακό (μεγαλύτερο) νούμερο.

Ο εν λόγω λέβητας πέλετ δεν νομίζω να μπορεί να κάψει τίποτε άλλο εκτός πέλετ και πιθανόν να μπορεί να κάψει μόνο πέλετ πρώτης ποιότητας από καθαρό ξύλο που είναι και το πιο ακριβό.

Από την εμφάνισή του και επειδή αναφέρει υψηλή απόδοση (που συνήθως προκύπτει από εξειδίκευση σε ένα μόνο συγκεκριμένο καύσιμο) δεν φαίνεται να καίει κάτι άλλο.


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #29975 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Κάντε τον κόπο να διαβάσετε και τις προηγούμενες σελίδες του νήματος. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30000 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

fisikos50 έγραψε: Υπόψιν, οι θερμίδες (cal) είναι κάτι άλλο και τα kW είναι κάτι άλλο, μικρότερο. Μερικοί κατασκευαστές αναφέρουν και τα δυο, πολλοί αναφέρουν μόνο τα kW που επειδή είναι μικρότερη μονάδα, μας δίνει πιο εντυπωσιακό (μεγαλύτερο) νούμερο.

Ο εν λόγω λέβητας πέλετ δεν νομίζω να μπορεί να κάψει τίποτε άλλο εκτός πέλετ και πιθανόν να μπορεί να κάψει μόνο πέλετ πρώτης ποιότητας από καθαρό ξύλο που είναι και το πιο ακριβό.

Από την εμφάνισή του και επειδή αναφέρει υψηλή απόδοση (που συνήθως προκύπτει από εξειδίκευση σε ένα μόνο συγκεκριμένο καύσιμο) δεν φαίνεται να καίει κάτι άλλο.






Καλο θα ηταν να τον δεις σε λειτουργια πρωτα για να ξερεις τις δυνατοτητες του...μια και εγω τον εχω δει να δουλευει με πελλετ μαπα βουλγαρικο εκτος απο καλο καθαρου ξυλου.

Επισης εχει καυστηρα που καιει ανετα αποξηραμενο καυκουτσι ελιας και καλαμποκι.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by χρηστος8.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30002 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Κάνα manual έχει πουθενά, να δούμε περισσότερα στοιχεία? Όπως η γάτα το σκατό της τα κρύβουν εκεί στην εταιρία, ούτε διαστάσεις δεν βρίσκω και διατομή καμινάδας...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30027 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

Asteris έγραψε: Κάνα manual έχει πουθενά, να δούμε περισσότερα στοιχεία? Όπως η γάτα το σκατό της τα κρύβουν εκεί στην εταιρία, ούτε διαστάσεις δεν βρίσκω και διατομή καμινάδας...




Αστερη η αληθεια ειναι οτι η εταιρια εχει ενα πολυ καλο προιον μονο που οι συνδεσμοι επικοινωνιας με την εταιρια ειναι λιγοι και δεν λειτουργουν κιολας.

Δεν μπορεις να μαθεις και πολλα πραγματα για τον λεβητα αν δεν τον τοποθετησεις.

Εγω μετα απο αρκετες τοποθετησεις διαμορφωσα αποψη, κι αν θυμασαι εδω και κανα τριμηνο ειχα αναφερει οτι θα προτιμηθει απο πολυ κοσμο τον χειμωνα οπως και εγινε.

Εχει διαμετρο καμιναδας φ100 με τεχνητο ελκυσμο και αρκετα χαμηλη θερμοκρασια καυσαεριων.

Μπορει να συνδεθει με 24 volt καλωδιωση θερμοστατη, σε περιπτωση που υπαρχει ηδη saturn η kiturami (το ρωτησα προχθες).

Απο εργοστασιο ερχεται κατευθειαν στην ecogroup (κωσταντινουπολιτικα προς γενεσις) και απο κει στους κατα τοπους εμπορους.

Στην περιοχη μας τον αντιπροσωπευει ο Γιαννης Τζελεπης στο Λαγκαδα...

Αν θες να τον δεις και τοποθετημενο στον Λαγυνα εχω ενα 25αρη σε 180m2 σπιτι με επιδαπεδια.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30032 από aithio
Απαντήθηκε από aithio στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

Αστερη η αληθεια ειναι οτι η εταιρια εχει ενα πολυ καλο προιον μονο που οι συνδεσμοι επικοινωνιας με την εταιρια ειναι λιγοι και δεν λειτουργουν κιολας.


Ναι αλλά αν δεν έχουν manual στα Ελληνικά δεν μας ενδιαφέρει καθόλου το προϊών τους.
Μην αγοράζεται κανένα προϊών αν δεν έχει το επίσημο manual στα Ελληνικά.
Σαν πιάνουν κορόιδα.

Gregori

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.144 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ