Λέβητας Pelletech 25kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #25769 από geokatsa
Απαντήθηκε από geokatsa στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
μηπως να δητε και τις halcotherm,thermostall,και τον eco spar calena 35kw στα 2590 ευρω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #25849 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

jps έγραψε: Ενδιαφέρομαι και εγώ για την αγορά του συγκεκριμένου λέβητα,αλλά η αντιμετώπιση του εργοστασίου είναι τραγική.
Στη Δ.Ε.Θ. είδα το λέβητα από κοντά και ως κατασκευή μου άρεσε αρκετά.Ρωτώντας τον πωλητή για το αν ο συγκεκριμένος λέβητας έχει κάθετα ή οριζόντια τούμπο,μου είπε ότι έχει κάθετα,ενώ ο τεχνικός του που είναι υπεύθυνος για το service των λεβητών,μου είπε ότι τα τούμπο του είναι οριζόντια. :ohmy: Επίσης ο τεχνικός μου ανέφερε ότι ο λέβητας διαθέτει και αισθητήρα λ.Ακόμη ενώ στο site της αντιπροσωπείας ecogroup,αναφέρει ότι η χωρητικότητα νερού στο λέβητα είναι 160 lt,ο τεχνικός δεν ήταν σίγουρος για το αν ήταν 80 lt ή 100 lt.
Το αστείο ήταν ότι πάνω από το λέβητα υπήρχε προσπέκτους που έγραφε Pelletech 25 με κάποια χαρακτηριστικά,στα οποία φαινόταν η τομή του λέβητα,ο οποίος είχε οριζόντια τούμπο,αλλά ήταν ολοφάνερο ότι δεν ήταν ο Pelletech 25 αλλά ήταν ο Pelletech 15-50.
Πηγαίνοντας σπίτι,αποφάσισα να ψάξω περισσότερα στοιχεία για τον Pelletech 25,στο site του κατασκευαστή.Εκεί ήταν το αποκορύφωμα.Στο site της caminodesign δεν υπάρχει κανένα στοιχείο για λέβητες,παρά μόνο για τζάκια και σόμπες. :angry: Υπόψιν ότι ο τεχνικός στην έκθεση μου είπε ότι τον Pelletech 25,ο Σαμουκατσίδης τον δουλεύει εδώ και τέσσερα χρόνια.
Το επόμενο βήμα ήταν να πάρω τηλέφωνο στο εργοστάσιο για να λάβω τις πληροφορίες που ζητούσα.Αφού μίλησα με μια κυρία,μου ζήτησε να αφήσω το τηλέφωνο μου και τα στοιχεία μου για να με πάρει ο τεχνικός από το εργοστάσιο και να μου λύσει τις απορίες.Αυτό έγινε πριν μια εβδομάδα.Επειδή κανένας δε με πήρε τηλέφωνο,τους ξαναπήρα εγώ πριν πέντε μέρες και μου είπαν ότι ο αρμόδιος έλειπε στην Κωνσταντινούπολη.Πριν τρεις μέρες που επικοινώνησα ξανά,ο αρμόδιος είχε γυρίσει,αλλά τηλέφωνο κανένα.Σήμερα τους ξαναπήρα για πολλοστή φορά τηλέφωνο και ακόμα περιμένω.
Θέλω να αγοράσω ελληνικό λέβητα,θέλω να αφήσω τα χρήματα μου στην Ελλάδα,αλλά με αυτή τη συμπεριφορά,είναι αδύνατο.
Για να μάθω ακριβείς πληροφορίες για το συγκεκριμένο λέβητα,πρέπει να γίνω ντετέκτιβ,αφού δεν υπάρχουν πουθενά.


Επειδή τον παρήγγειλα τον συγκεκριμένο θα σας πω τί ξέρω εγώ.
Οι διαδρομές είναι κάθετες στον 25.Στους μεγαλύτερους είναι οριζόντιες. Τα λίτρα νερού που έχει είναι 73 αν δεν κάνω λάθος (ανάμεσα σε 70-80lt είναι).Και μένα μου είπαν για αισθητήρα λ αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος.Επίσης καίει και άλλα είδη βιομάζας. Αυτά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #25893 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

jps έγραψε: Κύριε Σαμαρά,βρίσκεστε στο χώρο της βιομάζας στην Ελλάδα,περισσότερα χρόνια από κάθε άλλο συμφορουμίτη.Όσες φορές σας ζητήθηκε η γνώμη για θέματα βιομάζας,πάντοτε απαντήσατε και το κάνατε με αξιοπρέπεια και σε αυτό και σε άλλα φόρουμ.
Εννοείται πως κοίταξα και τους δικούς σας ελληνικούς λέβητες πέλλετ της σειράς ΜΙΛΕ,απλά δεν ταιριάζουν με τις ανάγκες μου,αφού ο χώρος μου καλύπτεται άνετα με ένα λέβητα 25kw,ενώ ο μικρότερος της δικής σας σειράς είναι στα 35kw και όσον αφορά τον ελκυσμό,χρειάζομαι τεχνητό,αφού το λεβητοστάσιο βρίσκεται στην ταράτσα και δεν υπάρχει η δυνατότητα για να σηκώσω πολλά μέτρα καμινάδα,έτσι ώστε να έχω φυσικό ελκυσμό,που χρειάζονται οι δικοί σας λέβητες με τη διατομή φ240 που έχουν.


σε αυτό πάω πάσσος...(που λέει και η κόρη μου... :cheer: ).

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Ευχομαι τα καλύτερα!

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jps

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #28039 από SIMAR
Απαντήθηκε από SIMAR στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
[Δεν είναι ο μοναδικός που τον αντιπροσωπεύει και ο λέβητας είναι καταπληκτικός.
Παράγεται εδώ και 2 χρονια εχουμε τοποθετήσει μηχανήματα στην ανατολική θεσσαλονίκη μέχρι και τον 50-110 σε κεντρικο λεβητοστάσιο .Η εταιρία που τον παράγει χρειάζεται οργάνωση στο μαρκετιγκ αλλα δεν διαπραγματευεται την ποιότητά της.
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by SIMAR.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #28052 από jps
Απαντήθηκε από jps στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

SIMAR έγραψε:

Το συνημμένο αρχείο δε βρέθηκε


Δεν είναι ο μοναδικός που τον αντιπροσωπεύει και ο λέβητας είναι καταπληκτικός.
Παράγεται εδώ και 2 χρονια εχουμε τοποθετήσει μηχανήματα στην ανατολική θεσσαλονίκη μέχρι και τον 50-110 σε κεντρικο λεβητοστάσιο .Η εταιρία που τον παράγει χρειάζεται οργάνωση στο μαρκετιγκ αλλα δεν διαπραγματευεται την ποιότητά της.


Χρήστο τελικά αποφάσισα να δώσω τα χρήματα μου σε ελληνική κατασκευή,παρότι ακόμη και μέχρι σήμερα ο τεχνικός του εργοστασίου δε με πήρε τηλέφωνο,όπως μου είχαν πει και παρήγγειλα τον Pelletech 25 από εσάς (το Γιώργο) στις 25/09.Ελπίζω να μείνω ευχαριστημένος και να υπάρχει η ανάλογη τεχνική υποστήριξη,αν χρειαστεί.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": SIMAR

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #28145 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
ρε παιδια καποιες αποριες
ο λεβητας διαθετει συστημα απευθειας παραγωγης ζεστου νερου η θελει συνδεση με μποιλερ
και δευτερον κατα ποσοσ ειναι συμβατος με αυτοματισμους της κιτουραμι(θερμοστατες και αυτονομιες)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.158 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ