Λέβητας Pelletech 25kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23362 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

georgebest έγραψε: Όταν αναφέρει 160 λίτρα χωρητικότητα δοχειο νερού τί εννοεί;;


Ρε συ georgebest παρε τον ανθρωπο ενα τηλεφωνο να σου τα εξηγησει αναλυτικα ... Τι στον εδωσα τον αριθμο ??

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23386 από fisikos50
Απαντήθηκε από fisikos50 στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

Sp4wN έγραψε:
...και μπορει να καψει και κακης ποιοτητας πελλετ απο οτι μου ειπε αρκει να το ρυθμισεις εσυ .



Νομίζω χρειάζεται να γελάμε και λίγο στις δύσκολες εποχές που ζούμε...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25618 από jps
Απαντήθηκε από jps στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Ενδιαφέρομαι και εγώ για την αγορά του συγκεκριμένου λέβητα,αλλά η αντιμετώπιση του εργοστασίου είναι τραγική.
Στη Δ.Ε.Θ. είδα το λέβητα από κοντά και ως κατασκευή μου άρεσε αρκετά.Ρωτώντας τον πωλητή για το αν ο συγκεκριμένος λέβητας έχει κάθετα ή οριζόντια τούμπο,μου είπε ότι έχει κάθετα,ενώ ο τεχνικός του που είναι υπεύθυνος για το service των λεβητών,μου είπε ότι τα τούμπο του είναι οριζόντια. :ohmy: Επίσης ο τεχνικός μου ανέφερε ότι ο λέβητας διαθέτει και αισθητήρα λ.Ακόμη ενώ στο site της αντιπροσωπείας ecogroup,αναφέρει ότι η χωρητικότητα νερού στο λέβητα είναι 160 lt,ο τεχνικός δεν ήταν σίγουρος για το αν ήταν 80 lt ή 100 lt.
Το αστείο ήταν ότι πάνω από το λέβητα υπήρχε προσπέκτους που έγραφε Pelletech με κάποια χαρακτηριστικά,στα οποία φαινόταν η τομή του λέβητα,ο οποίος είχε οριζόντια τούμπο,αλλά ήταν ολοφάνερο ότι δεν ήταν ο Pelletech 25 αλλά ήταν ο Pelletech 15-50.
Πηγαίνοντας σπίτι,αποφάσισα να ψάξω περισσότερα στοιχεία για τον Pelletech 25,στο site του κατασκευαστή.Εκεί ήταν το αποκορύφωμα.Στο site της caminodesign δεν υπάρχει κανένα στοιχείο για λέβητες,παρά μόνο για τζάκια και σόμπες. :angry: Υπόψιν ότι ο τεχνικός στην έκθεση μου είπε ότι τον Pelletech 25,ο Σαμουκατσίδης τον δουλεύει εδώ και τέσσερα χρόνια.
Το επόμενο βήμα ήταν να πάρω τηλέφωνο στο εργοστάσιο για να λάβω τις πληροφορίες που ζητούσα.Αφού μίλησα με μια κυρία,μου ζήτησε να αφήσω το τηλέφωνο μου και τα στοιχεία μου για να με πάρει ο τεχνικός από το εργοστάσιο και να μου λύσει τις απορίες.Αυτό έγινε πριν μια εβδομάδα.Επειδή κανένας δε με πήρε τηλέφωνο,τους ξαναπήρα εγώ πριν πέντε μέρες και μου είπαν ότι ο αρμόδιος έλειπε στην Κωνσταντινούπολη.Πριν τρεις μέρες που επικοινώνησα ξανά,ο αρμόδιος είχε γυρίσει,αλλά τηλέφωνο κανένα.Σήμερα τους ξαναπήρα για πολλοστή φορά τηλέφωνο και ακόμα περιμένω.
Θέλω να αγοράσω ελληνικό λέβητα,θέλω να αφήσω τα χρήματα μου στην Ελλάδα,αλλά με αυτή τη συμπεριφορά,είναι αδύνατο.
Για να μάθω ακριβείς πληροφορίες για το συγκεκριμένο λέβητα,πρέπει να γίνω ντετέκτιβ,αφού δεν υπάρχουν πουθενά.
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by jps.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25626 από fisikos50
Απαντήθηκε από fisikos50 στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

jps έγραψε: Ενδιαφέρομαι και εγώ για την αγορά του συγκεκριμένου λέβητα,αλλά η αντιμετώπιση του εργοστασίου είναι τραγική.
Στη Δ.Ε.Θ. είδα το λέβητα από κοντά και ως κατασκευή μου άρεσε αρκετά.Ρωτώντας τον πωλητή για το αν ο συγκεκριμένος λέβητας έχει κάθετα ή οριζόντια τούμπο,μου είπε ότι έχει κάθετα,ενώ ο τεχνικός του που είναι υπεύθυνος για το service των λεβητών,μου είπε ότι τα τούμπο του είναι οριζόντια. :ohmy: Επίσης ο τεχνικός μου ανέφερε ότι ο λέβητας διαθέτει και αισθητήρα λ.Ακόμη ενώ στο site της αντιπροσωπείας ecogroup,αναφέρει ότι η χωρητικότητα νερού στο λέβητα είναι 160 lt,ο τεχνικός δεν ήταν σίγουρος για το αν ήταν 80 lt ή 100 lt.
Το αστείο ήταν ότι πάνω από το λέβητα υπήρχε προσπέκτους που έγραφε Pelletech 25 με κάποια χαρακτηριστικά,στα οποία φαινόταν η τομή του λέβητα,ο οποίος είχε οριζόντια τούμπο,αλλά ήταν ολοφάνερο ότι δεν ήταν ο Pelletech 25 αλλά ήταν ο Pelletech 15-50.
Πηγαίνοντας σπίτι,αποφάσισα να ψάξω περισσότερα στοιχεία για τον Pelletech 25,στο site του κατασκευαστή.Εκεί ήταν το αποκορύφωμα.Στο site της caminodesign δεν υπάρχει κανένα στοιχείο για λέβητες,παρά μόνο για τζάκια και σόμπες. :angry: Υπόψιν ότι ο τεχνικός στην έκθεση μου είπε ότι τον Pelletech 25,ο Σαμουκατσίδης τον δουλεύει εδώ και τέσσερα χρόνια.
Το επόμενο βήμα ήταν να πάρω τηλέφωνο στο εργοστάσιο για να λάβω τις πληροφορίες που ζητούσα.Αφού μίλησα με μια κυρία,μου ζήτησε να αφήσω το τηλέφωνο μου και τα στοιχεία μου για να με πάρει ο τεχνικός από το εργοστάσιο και να μου λύσει τις απορίες.Αυτό έγινε πριν μια εβδομάδα.Επειδή κανένας δε με πήρε τηλέφωνο,τους ξαναπήρα εγώ πριν πέντε μέρες και μου είπαν ότι ο αρμόδιος έλειπε στην Κωνσταντινούπολη.Πριν τρεις μέρες που επικοινώνησα ξανά,ο αρμόδιος είχε γυρίσει,αλλά τηλέφωνο κανένα.Σήμερα τους ξαναπήρα για πολλοστή φορά τηλέφωνο και ακόμα περιμένω.
Θέλω να αγοράσω ελληνικό λέβητα,θέλω να αφήσω τα χρήματα μου στην Ελλάδα,αλλά με αυτή τη συμπεριφορά,είναι αδύνατο.
Για να μάθω ακριβείς πληροφορίες για το συγκεκριμένο λέβητα,πρέπει να γίνω ντετέκτιβ,αφού δεν υπάρχουν πουθενά.




Γιαυτό λέγεται Ελλαδιστάν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25709 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

jps έγραψε: Θέλω να αγοράσω ελληνικό λέβητα,θέλω να αφήσω τα χρήματα μου στην Ελλάδα....


άφησε τα σε εμένα τότε... ;) :P :cheer: :cheer:

(αστειέυομαι...χωρίς παρεξήγηση...)

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25736 από jps
Απαντήθηκε από jps στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

egglezos έγραψε:

jps έγραψε: Θέλω να αγοράσω ελληνικό λέβητα,θέλω να αφήσω τα χρήματα μου στην Ελλάδα....


άφησε τα σε εμένα τότε... ;) :P :cheer: :cheer:

(αστειέυομαι...χωρίς παρεξήγηση...)

;) Αν δε στηρίξουμε εμείς ως έλληνες τις όποιες σοβαρές προσπάθειες των ελλήνων παραγωγών σε οποιοδήποτε τομέα,τότε ποιός περιμένουμε να το κάνει;
Κύριε Σαμαρά,βρίσκεστε στο χώρο της βιομάζας στην Ελλάδα,περισσότερα χρόνια από κάθε άλλο συμφορουμίτη.Όσες φορές σας ζητήθηκε η γνώμη για θέματα βιομάζας,πάντοτε απαντήσατε και το κάνατε με αξιοπρέπεια και σε αυτό και σε άλλα φόρουμ.
Εννοείται πως κοίταξα και τους δικούς σας ελληνικούς λέβητες πέλλετ της σειράς ΜΙΛΕ,απλά δεν ταιριάζουν με τις ανάγκες μου,αφού ο χώρος μου καλύπτεται άνετα με ένα λέβητα 25kw,ενώ ο μικρότερος της δικής σας σειράς είναι στα 35kw και όσον αφορά τον ελκυσμό,χρειάζομαι τεχνητό,αφού το λεβητοστάσιο βρίσκεται στην ταράτσα και δεν υπάρχει η δυνατότητα για να σηκώσω πολλά μέτρα καμινάδα,έτσι ώστε να έχω φυσικό ελκυσμό,που χρειάζονται οι δικοί σας λέβητες με τη διατομή φ240 που έχουν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.118 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ