Λέβητας Pelletech 25kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23339 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

georgebest έγραψε: Για πες μου πως τον είδες τον λέβητα ? Τί σου είπε γενικά για καταναλώσεις?? Καίει μόνο πελλετ ή και άλλα ? Παιρνει εξωτερικό δηλ δοχείο? Τηλέφωνό του έχεις για να ρωτήσω κάποια πράγματα. Από αυτοματισμούε τί εχει? Αισθητήρα λ έχει?Γενικά ότι θυμάσαι πες μου.


Λοιπον θα περιμενεις 5 λεπτακια να παω στο αμαξι να παρω το φακελο με τα στοιχεια που χω μαζεψει απο τη ΔΕΘ και να ρθω ...

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23341 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Λοιπον μιλαμε παντα για τον Pelletech 25KW . Ο τυπος που τον εμπορευεται οπως σου ειπα λεγεται Καπανταης Γιωργος και ειναι ο αρχικος αντιπροσωπος που μοιραζει το αποθεμα στους παραταιρους εμπορους . Οποτε αν καποιος μπορει να σου κανει καλυτερη τιμη αυτος ειναι 1ος .Το τηλεφωνο της εταιριας του ειναι 2314005452 και 2310943860 . Ecogroup Λεγεται και εχει και site : ecogroup.com.gr

Παμε τωρα σ αυτα που ειπαμε . Εγω καταρχην επειδη εχω σκοπο αργοτερα να ζεστανω και αλλα 90 τμ δηλαδη 170+90 = 260 τμ επρεπε να αγορασω τον 15-50 ο οποιος εβγαινε 4.200.Δεν υπηρχε περιπτωση οπως καταλαβαινεις κ ετσι μιλησαμε για τον ''μικρο'' . Μου ειπε οτι αυτος προτεινει να καιω κουκουτσι ελιας αποξηραμενο και οτι αυτος το εμπορευεται με 230Ε/τονο χωρις ΦΠΑ (με επιφυλαξη μπορει να ταν και με ΦΠΑ δε θυμαμαι καλα ). Ειπε οτι οριακα μπορει να με καλυψει στο σπιτι το ενα δηλαδη ειναι για 170 τμ αλλα επειδη θα δουλευει στα τερματα μου προτεινε και δοχειο 800αρι το οποιο μου φανηκε υπερβολη . Τελος παντων με τα λιγα που ξερω και τα ακομη πιο λιγα που εχω ακουσει ο λεβητας ειναι πολυ μικρος σε μεγεθος οποτε βολευει αν δεν εχεις πολυ χωρο . Αυτο ειναι συν . Η κατασκευη μου φανηκε προσεγμενη και καλη απο οσο μπορω να κρινω ...Αισθητηρα Λ δεν εχει , εχει αυτοματη εναυση και μπορει να καψει και κακης ποιοτητας πελλετ απο οτι μου ειπε αρκει να το ρυθμισεις εσυ . Τελος στην εγκατασταση μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτε δυσκολο και οτι αν κλεισουμε θα μου τον στειλει ρυθμισμενο και εγω απλα θελω υδραυλικο να κανει τη συνδεση . Οπως καταλαβαινεις δεν ειμαι κανενας γνωστης , απλα αλλος ενας καημενος που ψαχνει να ζεσταθει . Σε οτι μπορω αλλο να σε βοηθησω ρωτα με !!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23350 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Το να μην μπορεί ένας λέβητας 25kW να ζεστάνει ένα σύγχρονο σπίτι 170τμ, μόνο ένα πράμα σημαίνει, δεν είναι 25kW. Επίσης το δοχείο αδρανειας είναι σύστημα αποθήκευσης της περισσευούμενης ενέργειας ενός λέβητα. Εδώ λέμε ότι δεν φτάνει για το σπίτι, θα περισσέψει για αποθήευση?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23351 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

Asteris έγραψε: Το να μην μπορεί ένας λέβητας 25kW να ζεστάνει ένα σύγχρονο σπίτι 170τμ, μόνο ένα πράμα σημαίνει, δεν είναι 25kW. Επίσης το δοχείο αδρανειας είναι σύστημα αποθήκευσης της περισσευούμενης ενέργειας ενός λέβητα. Εδώ λέμε ότι δεν φτάνει για το σπίτι, θα περισσέψει για αποθήευση?


Φιλε Αστερη , το τηλεφωνο το βλεπεις παραπανω , το ονομα του το ξερεις . Παρε και πες του τις αντιθεσεις σου !! Εμενα αυτα μου ειπε και αυτα εγραψα !! Αυτος ειπε θα το καλυπτει οριακα δεν ειπε δε θα φτανει !! Και οταν θα εχει παγωνια ειπε παιζει να μη με καλυψει !!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23357 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Τι δουλειά έχω να μιλήσω μαζί του, εγώ σε σας τα λέω. Εδώ δεν έχουμε να φάμε και ο άλλος μας πουλάει ραπανάκια για την όρεξη. Δεν φτάνει η ενέργεια για το σπίτι, θα δώσουμε και στο δοχείο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23358 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Όταν αναφέρει 160 λίτρα χωρητικότητα δοχειο νερού τί εννοεί;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.118 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ