Vitoligno 100-S 30kW by sot.p

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95857 από basiliss555
Απαντήθηκε από basiliss555 στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p

Όλα μια χαρά, πέρσι δεν είχα αρκετά ξύλα με αποτέλεσμα τα περισσότερα να είναι 5-6 μηνών και να κάψω 20 τόνους περίπου πάντα μιλάμε για 210 τμ και 21 βαθμούς στο σπίτι. Φέτος πολύ καλύτερα τα πράγματα με ξύλα κομμένα πριν από ένα χρόνο και έως τώρα 16 τόνους φυσικά βοήθησε και ο καιρός. Το βάρος υπολογίστηκε όταν τα ξύλα ήταν χλωρά.

Γειά σου και από μένα φίλε μου, εύχομαι να τον ευχαριστήθικες φέτος, πόσα ξύλα έκαψες περίπου;[/quote]
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by basiliss555.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #106524 από konado
Απαντήθηκε από konado στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p

γιαννης δελτα έγραψε:

konado έγραψε:

mpampis έγραψε: Γιάννη από την ημέρα που άλλαξα την σύνδεση υπερθέρμανη τέλος.Σήμερα που ήταν ζεστός ο καιρός κράτησε 26 ώρες και χωρίς να το έχω γεμίσει μέχρι πάνω, το λεβητάκι δουλεύει πολύ καλά, το δοχείο δεν πέφτει κάτω από 70β. Γιάννη και πάλη ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ που με βοήθησες να συνδέσω σωστά το λέβητα και να μην έχω το μυαλό μου συνέχεια αν θα κάνει υπερθέρμανση και ανοίξει η βαλβίδα για την ψύξει του λέβητα.

ooo 26 ώρες!!!!!!!!!!!δε μου λες μπάμπη είναι εύκολη αυτη η σύνδεση???μπορώ να την κάνω μόνος?? κάτι λίγα σκαμπάζω..

Αν ξερεις ηλεκτολογικα μπορουμε να σε βοηθησουμε να το κανεις μονος σου.


τι γίνεται παιδιά??όλοι διακοπές???? πως πήγατε απο κατανάλωση ξύλου?? εγω 15-16 τόνοι οξυά για 200τμ με τον 40αρι και δοχείο αδρανείας 1000λίτρα......αρκετά νομίζω για τον φετινό μαλακό χειμώνα!!!Γιάννη θα με βοηθήσεις με εκείνα τα ηλεκτρολογικά που λέγαμε????Μπάμπη ??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107374 από mpampis
Απαντήθηκε από mpampis στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p

konado έγραψε:

γιαννης δελτα έγραψε:

konado έγραψε:

mpampis έγραψε: Γιάννη από την ημέρα που άλλαξα την σύνδεση υπερθέρμανη τέλος.Σήμερα που ήταν ζεστός ο καιρός κράτησε 26 ώρες και χωρίς να το έχω γεμίσει μέχρι πάνω, το λεβητάκι δουλεύει πολύ καλά, το δοχείο δεν πέφτει κάτω από 70β. Γιάννη και πάλη ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ που με βοήθησες να συνδέσω σωστά το λέβητα και να μην έχω το μυαλό μου συνέχεια αν θα κάνει υπερθέρμανση και ανοίξει η βαλβίδα για την ψύξει του λέβητα.

ooo 26 ώρες!!!!!!!!!!!δε μου λες μπάμπη είναι εύκολη αυτη η σύνδεση???μπορώ να την κάνω μόνος?? κάτι λίγα σκαμπάζω..

Αν ξερεις ηλεκτολογικα μπορουμε να σε βοηθησουμε να το κανεις μονος σου.


τι γίνεται παιδιά??όλοι διακοπές???? πως πήγατε απο κατανάλωση ξύλου?? εγω 15-16 τόνοι οξυά για 200τμ με τον 40αρι και δοχείο αδρανείας 1000λίτρα......αρκετά νομίζω για τον φετινό μαλακό χειμώνα!!!Γιάννη θα με βοηθήσεις με εκείνα τα ηλεκτρολογικά που λέγαμε????Μπάμπη ??

Σου στελνω συνημμενο πως πρέπει να είναι οι συνδέσεις του λέβητα. Για ότι χρειαστής εδώ είμαστε.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107650 από konado
Απαντήθηκε από konado στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p
έχω εμβαπτιζόμενο θερμοστάτη λίγο πιο πάνω από τη μέση στο δοχείο αδρανείας και έχω και boiler αλλα χωρίς θερμοστάτη. άρα αρκει να συνδέσω τα καλώδια του θερμοστάτη του δοχείου στις επαφές στις κλέμες (Χ3)11-12 και γέφυρα στο(χ3)7-9?ε?καλά δεν τα λέω?και μετά το θερμοστάτη στους πόσους βαθμούς?και θα δουλεύει έτσι καλύτερα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107780 από mpampis
Απαντήθηκε από mpampis στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p
Εγώ τα σύνδεσα όπως ακριβώς το έχει το σχέδιο. Αλλά τον θερμοστάτη που έχω και γω στο δοχείο αδράνιας σε όπια θερμοκρασία και να τον βάλω δεν σταματάει ο κυκλοφορητής. Από τότε που έκανα την σύνδεση μόνο μια φορά είδα το λαμπάκι της υπερθέρμανσης αναμένο. πιστεύω ότι ο πίνακας δίνει εντολή κάπιο κυκλοφορητή θέρμανσης σε κάπιο όροφο και γίνετε η αποθέρμανση του λέβητα, βέβαια δεν έτυχε να το δω με τα μάτια μου. Οταν ξεκινήσουν με το κάλο τα κρύα θα αρχίσουμε πάλι την παρακολούθηση για να δούμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107894 από konado
Απαντήθηκε από konado στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p
απο οτι καταλαβαίνω έχεις συνδεδεμένους τους θερμοστάτες των διαμερισμάτων στον πίνακα του λέβητα!!!!ε?εγώ έχω ξεχωριστό πινακάκι που είναι συνδεδεμένοι οι θερμοστάτες και απο κει δίνει εντολή σε ηλεκτροβάνες διαμερισμάτων και κεντρικό κυκλοφορητή!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.118 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ