P100 Platinum Kostrzewa

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39334 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα P100 Platinum Kostrzewa
Έλα ρε Μαγκάιβερ !! Το τελευταίο άν τελικά καταλήξω στον συγκεκριμένο θα χρειαστεί να μου το σχεδιάσεις γιατί είπαμε έχω μια ιδέα .Δέν είμαι και θερμουδραυλικός :P Στείλε μου και ένα mail αν θέλεις να χουμε επικοινωνία ... Ευχαριστώ και για τις απαντήσεις .Είναι ακρως κατατοπιστικές

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39335 από dr.panosv
Απαντήθηκε από dr.panosv στο θέμα P100 Platinum Kostrzewa

Sp4wN έγραψε: Κοιτα να δεις εγω αγροτης δεν ειμαι ... Πελλετ θα καιω ως επι το πλειστον εκτος ... αν τα βρω τοσο σκουρα με τις τιμες του πελλετ αν ανεβουν κ αλλο και μου τη δωσει τα νευρα . Εχω και αλλους λεβητες στο νου μου .Δεν κοιταζω μονο αυτους τους 2 ...Φαντασου πως επικρατεστερος αυτη τη στιγμη ειναι ο Waterland S40 32KW ο Βουλγαρικος που καιει μονο πελλετ !!


απ οτι βλεπω και με αυτον θα εχεις το ιδιο θεμα με το καθαρισμα εχουν ιδιας λογικης καυστηρα.τι τιμη εχει αυτος κ πως ειναι οι διαδρομες του?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39336 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα P100 Platinum Kostrzewa
www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...8069&Itemid=53#38169

Κατακόρυφες διαδρομές . Διαβασε εδω τα τεχνικά χαρακτηριστικά του και να σου πώ ότι ο καυστήρας του ειναι αυτοκαθαριζόμενος και αυτός . Γιατί έχει 2 εκδόσεις . Η τιμή που τον βρίσκω ειναι 2000 στη Βουλγαρία και καπου 2100 εδώ Ελλάδα . Δυνατό μηχάνημα θυμίζει λίγο opop blackstar με λίγο φαντασία !!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Sp4wN.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39342 από dr.panosv
Απαντήθηκε από dr.panosv στο θέμα P100 Platinum Kostrzewa

Sp4wN έγραψε: www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...8069&Itemid=53#38169

Κατακόρυφες διαδρομές . Διαβασε εδω τα τεχνικά χαρακτηριστικά του και να σου πώ ότι ο καυστήρας του ειναι αυτοκαθαριζόμενος και αυτός . Γιατί έχει 2 εκδόσεις . Η τιμή που τον βρίσκω ειναι 2000 στη Βουλγαρία και καπου 2100 εδώ Ελλάδα . Δυνατό μηχάνημα θυμίζει λίγο opop blackstar με λίγο φαντασία !!


παρομοιο με το δικο μου δειχνει σε καποια πραγματα.καλη τιμη,καλο θα ηταν να βρεις καποιον που το εχει να σου πει τι παιζει,πχ εγω δεν ειχα κανενα προβλημα μεχρι τωρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39345 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα P100 Platinum Kostrzewa
Ναι οντως μιλησα με τον εμπορο ,ο οποιος ηταν φοβερα συζητησιμος και του εξεφρασα την ανησυχια μου και μου ειπε πως θα μου δωσει τηλεφωνα απο ατομα που το εγκατεστησε περυσι να παρω μερικες αποψεις !!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39901 από bill3377
Απαντήθηκε από bill3377 στο θέμα P100 Platinum Kostrzewa

Sp4wN έγραψε:

Αυτόματος λέβητας Pellets ® 100 με ισχύ 16 Kw, 24 Kw, 32 Kw. Οι λέβητες έχουν σχεδιαστεί για να καίνε πέλλετ από ξύλο, βρώμη, ξύλο, κάρβουνο, άνθρακα, τσόφλια και μπριγκέτες ξύλου. Το καύσιμο σε μορφή κόκκων τοποθετείται στην δεξαμενή μεγάλης χωρητικότητας που επιτρέπει την αυτόνομία λειτουργίας 7 έως 30 ημερών. Ο καθαρισμός πραγματοποιείται αυτόματα από τον κοχλία, ο οποίος αφαιρεί αυτόματα την τέφρα από τον λέβητα. Η απόδοση του λέβητα είναι μεγαλύτερη του 90% και είναι πιστοποιημένος κατά CE και κατά το πρότυπο ΕΝ 303-5 είναι στην κλάση 3 (η ποιο καθαρή)


Αυτά δηλαδή που αναφέρονται στο site της εταιρείας δεν ισχύουν ?? Λέει καίει πόσα ειδη ... :angry:



Για σας και από εμένα. Εγώ έχω τον Platinum τον 32kw. Το καλοκαίρι δοκίμασα πυρινόξυλο και τσόφλια φουντουκιού. Τα καίει άψογα αρκεί να ανεβάσεις λίγο έως πολύ την απόδοσή του. Ειδικά στο τσόφλι από φουντούκι, ανεβάζοντας την απόδοση στο 70%, είχε τέτοια φλόγα που δεν είχε ποτέ με πέλλετ. Τιμές σε τσόφλι και πυρινόξυλο περίπου στα 80ευρό/τόνος. Βέβαια το πρόβλημα είναι ο χώρος αποθήκευσης. Και τα δύο υλικά καίγονται νομίζω πιο γρήγορα από το πέλλετ. Συνεπώς σκέψου τι χώρο θέλεις για να αποθηκεύσεις 7 με 8 τόνους τσόφλι π.χ.
dr.panosv, τι μαγικά είναι αυτά που έχεις κάνει; Πρέπει να σε πάρω τηλ. να περάσω να μου τα δείξεις κάποια στιγμή.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ