P100 Platinum Kostrzewa

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39101 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα P100 Platinum Kostrzewa

Αυτόματος λέβητας Pellets ® 100 με ισχύ 16 Kw, 24 Kw, 32 Kw. Οι λέβητες έχουν σχεδιαστεί για να καίνε πέλλετ από ξύλο, βρώμη, ξύλο, κάρβουνο, άνθρακα, τσόφλια και μπριγκέτες ξύλου. Το καύσιμο σε μορφή κόκκων τοποθετείται στην δεξαμενή μεγάλης χωρητικότητας που επιτρέπει την αυτόνομία λειτουργίας 7 έως 30 ημερών. Ο καθαρισμός πραγματοποιείται αυτόματα από τον κοχλία, ο οποίος αφαιρεί αυτόματα την τέφρα από τον λέβητα. Η απόδοση του λέβητα είναι μεγαλύτερη του 90% και είναι πιστοποιημένος κατά CE και κατά το πρότυπο ΕΝ 303-5 είναι στην κλάση 3 (η ποιο καθαρή)


Αυτά δηλαδή που αναφέρονται στο site της εταιρείας δεν ισχύουν ?? Λέει καίει πόσα ειδη ... :angry:

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39113 από dr.panosv
Απαντήθηκε από dr.panosv στο θέμα P100 Platinum Kostrzewa

Sp4wN έγραψε:

Αυτόματος λέβητας Pellets ® 100 με ισχύ 16 Kw, 24 Kw, 32 Kw. Οι λέβητες έχουν σχεδιαστεί για να καίνε πέλλετ από ξύλο, βρώμη, ξύλο, κάρβουνο, άνθρακα, τσόφλια και μπριγκέτες ξύλου. Το καύσιμο σε μορφή κόκκων τοποθετείται στην δεξαμενή μεγάλης χωρητικότητας που επιτρέπει την αυτόνομία λειτουργίας 7 έως 30 ημερών. Ο καθαρισμός πραγματοποιείται αυτόματα από τον κοχλία, ο οποίος αφαιρεί αυτόματα την τέφρα από τον λέβητα. Η απόδοση του λέβητα είναι μεγαλύτερη του 90% και είναι πιστοποιημένος κατά CE και κατά το πρότυπο ΕΝ 303-5 είναι στην κλάση 3 (η ποιο καθαρή)


Αυτά δηλαδή που αναφέρονται στο site της εταιρείας δεν ισχύουν ?? Λέει καίει πόσα ειδη ... :angry:


διορθωση ,εχω καψει και τσοφλι αμυγδαλου!
βρωμη δεν συμφερει,καρβουνο το ιδιο,κουκουτσια δεν καιει,εχω δοκιμασει,
οτι λεει η εταιρια ισχυει εκτος απο το αυτοματο καθαρισμα.
Το θεμα ειναι τι μπορεις να αποθηκευσεις και να προμηθευτεις σε καλη τιμη,απο εκει ξεκινα.
πχ.εγω τωρα θα αγοραζα λεβητα ξυλου πυρολυσης με δοχειο αδρανειας.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by dr.panosv.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Sp4wN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39130 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα P100 Platinum Kostrzewa
και τωρα μια πιο αοριστη ερωτηση ... για ποιον λογο θα προτιμουσες τον Fuzzy Logic 25Kw ξεροντας πως εχει 800-1000 ευρώ παραπάνω ? Ο λεβητας που έχεις είναι ήδη πάρα πολύ καλός ... ρωτάω γιατί και μένα με τιραννάει που δεν έχω τα χρήματα να τον φτάσω

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39314 από dr.panosv
Απαντήθηκε από dr.panosv στο θέμα P100 Platinum Kostrzewa

Sp4wN έγραψε: και τωρα μια πιο αοριστη ερωτηση ... για ποιον λογο θα προτιμουσες τον Fuzzy Logic 25Kw ξεροντας πως εχει 800-1000 ευρώ παραπάνω ? Ο λεβητας που έχεις είναι ήδη πάρα πολύ καλός ... ρωτάω γιατί και μένα με τιραννάει που δεν έχω τα χρήματα να τον φτάσω


Εχει περισσοτερες δυνατοτητες ενσωμαατωμενες απο τον απλο,διαβασε κ θα δεις,αισθητηρα λ,εχει οντως αυτοματο καθαρισμο και μπορει να καψει περισσοτερα ειδη καυσιμου λογω του καυστηρα που ακολουθει αλλη λογικη.Ακομη οδηγει τετραοδη βανα,βασικο για οικονομια κ καλη λειτουργια.
Πες μου τι σκοπευεις να καψεις και θα σου πω ποιον θα αγοραζα τωρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39320 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα P100 Platinum Kostrzewa
Κοιτα να δεις εγω αγροτης δεν ειμαι ... Πελλετ θα καιω ως επι το πλειστον εκτος ... αν τα βρω τοσο σκουρα με τις τιμες του πελλετ αν ανεβουν κ αλλο και μου τη δωσει τα νευρα . Εχω και αλλους λεβητες στο νου μου .Δεν κοιταζω μονο αυτους τους 2 ...Φαντασου πως επικρατεστερος αυτη τη στιγμη ειναι ο Waterland S40 32KW ο Βουλγαρικος που καιει μονο πελλετ !!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39330 από dr.panosv
Απαντήθηκε από dr.panosv στο θέμα P100 Platinum Kostrzewa
για να μην σε απογοητευω κι εγω πριν τον αγορασω το εψαξα πολυ.Ειναι πολυ καλος και ο πλατινουμ κι εχει αρκετες δυνατοτητες,στα χρηματα του δεν υπαρχει κατι αλλο με αυτη την αποδοση και τα ηλεκρονικα του.Παραδειγμα θα σου πω (και θα δωσω εναυσμα για πατεντες στους ανησυχους συμφορουμιτες...) τι εκανα το καλοκαιρι...οχι ολα...
Ο λεβητας εχει ελεγχο κυκλοφοριτη κ διαφορικο ελεγκτη για το μποιλερ ζεστου νερου χρησης.
Εβαλα ενα ταυφ στην επιστροφη,ενα ταυφ πριν τον κυκλοφοριτη προς το μποιλερ και συνδεσα μια ηλιακη πλακα.Εβγαλα τον αισθητηρα θερμοκρασιας απο τον λεβητα κ τον εβαλα στην πλακα.Ετσι,ο κοντρολερ του λεβητα τωρα βλεπει την πλακα σαν λεβητα και δουλευει ρολοι,οπως ενα συστημα των 1500ε μονο με 150 ευρω!
Με λιγα λογια ελαχιστοι λεβητες εχουν διαφορικο ελεγχο κυκλοφοριτη ζεστου νερου χρησης,ουτε καν απλο ελεγχο δεν εχουν...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Sp4wN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ