P100 Platinum Kostrzewa

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14972 από bill3377
Απαντήθηκε από bill3377 στο θέμα P100 Platinum Kostrzewa

dr.panosv έγραψε: εσενα με αυτες τις ρυθμισεις ανταποκρινεται αμεσα κ δεν πεφτει χαμηλα η θερμοκρασια νερου? εμενα το ταισμα ειναι 3 φορες πανω απ το δικο σου (15)...και δουλευει μια φορα στις δυο ωρες περιπου για 40 λεπτα,οταν ξεκιναει ο κυκλοφ.μετα απο λιγο αφου επιστρεψει το νερο του κυκλωματος στο λεβητα κοβει στους 45 και μετα αντε παλι προς τη δοξα τραβα.μηπως εχεις τριοδη ή τετραοδη βανα,δεν εχω βαλει και δεν κατεχω ποσο αποτελεσματικη ειναι.
πελλετ αγοραζω απο γομφους (κουβελας) 28 λεπτα,ειχε αλφα γουντ,τωρα εχει ενα απο βολο,καλο ειναι,αυτος ξεκινησε με 25 λεπτα και ειπε οτι εκει θα το κρατησω...
εχω δοκιμασει τσοφλι και δουλευει καλα,απλα ηταν πολυ σκονη και δεν ειχε καλη αποδοση,θα παραγειλω του χρονου αλλα μια φορα σπασμενο.κουκουτσι ροδακινου δοκιμασα κοντεψε να μου χαλασει τον κοχλια και δεν εκανε εναυση.πυρηνα εχω ζητησει αλλα δεν μου δωσανε ακομα.ενας γνωστος δοκιμασε στον φαζι λοτζικ 25κ καλαμποκι και σβηνει,απ οτι ακουσα θελει μια αναλογια με πελλετ (30%).καταληγω στο αμυγδαλο και στην εξωτερικη μονωση οποσδηποτε για τον επομενο χειμωνα.θα τα πουμε βασιλη.


dr.panosv χαθήκαμε. Τι θα κάνεις το χειμώνα με το τσόφλι τελικά; Από πού σκέφτεσαι να πάρεις; Εγώ ξεκίνησα δοκιμές σήμερα με πυρηνόξυλο. Καίγετε κανονικά με λιγότερο αέρα και λίγο παραπάνω τάισμα. Θέλω να δοκιμάσω και σκέτο πριονίδι. Λες να κάνει δουλειά; Ψάχνω και για τσόφλι για δοκιμή. Θα δούμε...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15069 από dr.panosv
Απαντήθηκε από dr.panosv στο θέμα P100 Platinum Kostrzewa
to email mou einai Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. steile mou to thl sou na se parw,
ayth thn periodo asxoloume me dyo themata
1o ena palio hliako sylekti pou syndesa na dw an aksizei h bebiasmenh roh για ζεστο νερο κ
2ο εχω κατεβασει τον καυστηρα κατω και δοκιμαζω να βαζει φωτια ξυλα που εχω βαλει απο πανω...επισης θα φτιαξω κ ενα δοχειο αναμονης 800λ (εχει φτιαξει γνωστος μου) με κοστος 250€ περιπου...της πατεντας το καγκελο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #29855 από fotisbasm
Απαντήθηκε από fotisbasm στο θέμα P100 Platinum Kostrzewa
καποιο μελος οπου να εχει συγκεκριμενο λέβητα??? με ενδιαφερει μιας και εχει αυτοματο καθαρισμο , και πολυ καλη τιμη .

το λινκ απο τον λέβητα
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #29881 από dr.panosv
Απαντήθηκε από dr.panosv στο θέμα P100 Platinum Kostrzewa
Εχω τον 24αρι ειναι ιδιοι,αυτοματο καθαρισμο εννοει το φυσημα που κανει στο τελος το μοτερ(οταν σβηνει) στην μπουκα του καυστηρα .
Οι περιπτωσεις ειναι οσο αφορα τον αυτοματο καθαρισμο:

1.καις καλο πελλετ=ελαχιστα υπολειματα στον καυστηρα =χειροκινητος καθαρισμος του καυστηρα αναλογα με την καταλωση (πχ μια φορα την εβδομαδα) θα ελεγα οτι δεν ειναι προβλημα.
2.καις οχι τοσο καλο πελλετ=την εκατσες την βαρκα,μου 'χει τυχει να καθαριζω τον καυστηρα 3 φορες την ημερα...

Γενικα ειναι πολυ καλος λεβητας σε καλη τιμη,εχει πολυ καλη αποδοση,καθετες διαδρομες,μεγαλα δοχεια σταχτης,παρα πολλες ρυθμισεις και δυνατοτητες οσο αφορα τα ηλεκρονικα του.
Εαν καις καλο πελλετ δεν θα εχεις κανενα θεμα,ομως υπαρχει και ο φαζι λοτζικ που ειναι σαφως καλυτερος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": fotisbasm

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39021 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα P100 Platinum Kostrzewa

dr.panosv έγραψε: Εχω τον 24αρι


Πάνο γράψε μου αν θελεις 2 πραγματάκια παραπάνω για το λέβητα σου.Με ενδιαφέρει ακριβώς ο ίδιος μιας και δε μου φτάνουν τα χρήματα για τον Fuzzy logic 25 .Σε πόσα τετραγωνικά τον χρησιμοποιείς ? Πόσα λίτρα νερό έχει στο δοχείο ? Τί καταναλώσεις είχες ? Καίει μόνο πέλλετ ? Αυτά για αρχή , ελπίζω να μή σε κουράζω !!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39078 από dr.panosv
Απαντήθηκε από dr.panosv στο θέμα P100 Platinum Kostrzewa

Sp4wN έγραψε:

dr.panosv έγραψε: Εχω τον 24αρι


Πάνο γράψε μου αν θελεις 2 πραγματάκια παραπάνω για το λέβητα σου.Με ενδιαφέρει ακριβώς ο ίδιος μιας και δε μου φτάνουν τα χρήματα για τον Fuzzy logic 25 .Σε πόσα τετραγωνικά τον χρησιμοποιείς ? Πόσα λίτρα νερό έχει στο δοχείο ? Τί καταναλώσεις είχες ? Καίει μόνο πέλλετ ? Αυτά για αρχή , ελπίζω να μή σε κουράζω !!


1.εχει 85 λιτρα,ειναι περισσοτερα σε σχεση με αλλους δεν φθανουν ομως ουτε για εναν κυκλο του νερου=θες δοχειο αδρανειας για να δουλευει σωστα.
2.η καταναλωση εξαρταται απο πολλους παραγοντες,εγω ειχα για 50τ ισογειο πετρα,75τ οροφος χωρις μονωση ενα τονο τον μηνα.
3.εχω καψει πελλετ και ξυλο.εχω δοκιμασει πολλα αλλα...ανεπιτυχως

οτι θες εδω ειμαστε,αρκει να το δω!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Sp4wN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ