Καυστηρας πελλετ πυρήνα γνώμες.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #174954 από louris1234

Tzim3d έγραψε: Αν καταλαβες λεμε το ιδιο πραγμα.Να ξερεις παντως πως το πυρηνοξυλο θα σε ταλαιπωρήσει λιγο μια καλη εναλλακτική ειναι να τον βαλεις και σχετικα κοντα σου στα ελαιουργια Πρεβεζης εχουν κουκουτσι κσθαρο να δουλεψεις τετοιο να ξενοιασεις.

Και σε ευχαριστώ πολύ δηλαδή ο πυρήνας θέλει πιο πολύ καθάρισμα από τα ξύλα?

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #174955 από Tzim3d
Ο πυρηνας σε σχεση με τα ξυλα φιλε ειναι πολυ ιδιόρρυθμο υλικο.Κατ' αρχην ειναι σε τι παρτιδα θα πεσεις.Μέσες ακρες θελεις περιπου το ιδιο καθαρισμα με τα ξυλα απλα θα σε κουρασει στο ξεκίνημα να βρεις τις ρυθμισεις σε αερα και ταισμα για να φερεις τον λεβητα σε γρηγορη και καθαρη αποδοση.Οταν το καταφερεις αυτο σε σχεση με τα ξυλα θα εισαι πολυ πιο ξεκουραστος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #174956 από louris1234

Tzim3d έγραψε: Ο πυρηνας σε σχεση με τα ξυλα φιλε ειναι πολυ ιδιόρρυθμο υλικο.Κατ' αρχην ειναι σε τι παρτιδα θα πεσεις.Μέσες ακρες θελεις περιπου το ιδιο καθαρισμα με τα ξυλα απλα θα σε κουρασει στο ξεκίνημα να βρεις τις ρυθμισεις σε αερα και ταισμα για να φερεις τον λεβητα σε γρηγορη και καθαρη αποδοση.Οταν το καταφερεις αυτο σε σχεση με τα ξυλα θα εισαι πολυ πιο ξεκουραστος.

Ευχαριστώ πολύ το θέμα όμως είναι να βρω καυστήρα που να δουλεύει σωστά στον δικό μου λέβητα γιατί στην ουσία θα είναι πατέντα κ όχι λεβητας βιομάζας, αυτος του λιτσάκη φενετε καλός καυστηρας αλλά δεν ξέρω εάν θα κάνει για τον δικό μου λέβητα και δεν νομίζω πως κάποιος εμπορας θα πει πως δεν κάνει?? Και το θέμα είναι μετά τι γίνεται???

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #174957 από Tzim3d
Αν δεν απατώμαι εγραψες πως εχεις λεβητα Θωκα?Ο λεβητας του Θωκα ο ξυλολεβητας με τον μικτης καυσης απο οτι εχω δει ειναι ιδιος η μονη διαφορα ειναι η τρυπα στα πλαγια για να περασει η εστια καυσης μεσα μαζι με τον κοχλια.Πριν κανεις καποια ενεργεια και ξεροντας το κοστολογιο του Λιτσακη γιατι δεν ερχεσε σε επαφη με το Θωκα να σου δωσει μια προσφορα για την δικια του εστια και να σε κατευθύνει στο τροπο προσαρμόγεις ετσι θα εισαι 99% εργοστασιακος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #174958 από louris1234

Tzim3d έγραψε: Αν δεν απατώμαι εγραψες πως εχεις λεβητα Θωκα?Ο λεβητας του Θωκα ο ξυλολεβητας με τον μικτης καυσης απο οτι εχω δει ειναι ιδιος η μονη διαφορα ειναι η τρυπα στα πλαγια για να περασει η εστια καυσης μεσα μαζι με τον κοχλια.Πριν κανεις καποια ενεργεια και ξεροντας το κοστολογιο του Λιτσακη γιατι δεν ερχεσε σε επαφη με το Θωκα να σου δωσει μια προσφορα για την δικια του εστια και να σε κατευθύνει στο τροπο προσαρμόγεις ετσι θα εισαι 99% εργοστασιακος

Έχω κάνει είναι αρκετά ποιο ακριβώς δυστηχως του λιτσάκη μπαίνει από μπροστά μου είπε βγάζω την υπάρχων πόρτα και στέλνει τον καυστήρα με άλλη πόρτα στης ίδιες διάστασης κ κουμπώνει επάνω το μόνο που θέλει μετά είναι σύνδεση στο ρευμα τώρα τι να σου πω δεν ξέρω κ πολλά από καυστηρες...

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #174959 από Tzim3d
Οποτε μην το σκέφτεσε απλο ειναι βγαζεις τι κατω πορτα και βαζεις την καινουργια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.077 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ