Ποιος λέβητας ταιριάζει στο κάθε πορτοφόλι και γούστα του καθένα

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #96970 από erimitis
Σαμμη οκ ρε φιλε θα χτυπησω αναπαντητη αυριο να τα πουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #96971 από jnet

valsam έγραψε:

YIANM έγραψε: Συγνώμη λάθος μέγεθοσ φωτογραφιών


Και σε ξαναρωταω YIANM πες μας λιγο για την καταναλωση σου τωρα με πελλετ σε συγκριση με το που εκαιγες πετρελαιο για να δουμε εαν με την πλεον μη ενδεδειγμενη λυση της μετατροπης του λεβητα πετρελαιο σε πελλετ ποσο μπορει να φτασει η εξικονομιση καυσιμου σε συγκριση με ενα μηχανημα σαν το Windhager VarioWIN του Mykoniatis ο οποιος λεει οτι τις προηγουμενες χρονιες ειχε μέση ετήσια κατανάλωση στα 1.300 - 1.500 lt και λεω εγω οτι με τον φετινο χειμωνα αντε το πολυ να ηθελε 1100-1200 λιτρα(πολλα εβαλα αλλα το ειπαμε ειμαι κιμπαρης ) και εκαψε 2,33 τόνους μεχρι τωρα αρα περιπου αναλογια πελλετ πετρελαιου 1 προς 2 περιπου με ενα κορυφαιο μηχανημα τον 8000 ευρω.


... γιατί κατα τα αλλα την διαφορά την είδαμε. Ο ενας δεν καθαρίζει ποτε το μηχάνημα του και ο αλλος κανεί μεγάλο αγώνα (ΥΙΑΝΜ χωρίς παρεξηγηση αλλά και εγώ στο καθαρισμα είμαι οχι ομως οπως εσυ - εχω λιγο μεγαλο καδο)

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #96972 από Mykoniatis

valsam έγραψε:

YIANM έγραψε: Συγνώμη λάθος μέγεθοσ φωτογραφιών


Και σε ξαναρωταω YIANM πες μας λιγο για την καταναλωση σου τωρα με πελλετ σε συγκριση με το που εκαιγες πετρελαιο για να δουμε εαν με την πλεον μη ενδεδειγμενη λυση της μετατροπης του λεβητα πετρελαιο σε πελλετ ποσο μπορει να φτασει η εξικονομιση καυσιμου σε συγκριση με ενα μηχανημα σαν το Windhager VarioWIN του Mykoniatis ο οποιος λεει οτι τις προηγουμενες χρονιες ειχε μέση ετήσια κατανάλωση στα 1.300 - 1.500 lt και λεω εγω οτι με τον φετινο χειμωνα αντε το πολυ να ηθελε 1100-1200 λιτρα(πολλα εβαλα αλλα το ειπαμε ειμαι κιμπαρης ) και εκαψε 2,33 τόνους μεχρι τωρα αρα περιπου αναλογια πελλετ πετρελαιου 1 προς 2 περιπου με ενα κορυφαιο μηχανημα τον 8000 ευρω.

Ρε τι κόλημα είναι αυτό με σένανε και το λέβητα μου.
Εντάξει ρε φίλε αυτό είναι και άμα σου αρέσει. Μήπως θέλεις να σου κάνω έναν δώρο να κάθεσε όλη μέρα που έχεις καιρό να βγάζεις νουμεράκια και να φιλολογείς; Άντε και η πελλέτα μαζί για να μην σε βάλω και σε έξοδα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #96975 από valsam

jnet έγραψε:

valsam έγραψε:

YIANM έγραψε: Συγνώμη λάθος μέγεθοσ φωτογραφιών


Και σε ξαναρωταω YIANM πες μας λιγο για την καταναλωση σου τωρα με πελλετ σε συγκριση με το που εκαιγες πετρελαιο για να δουμε εαν με την πλεον μη ενδεδειγμενη λυση της μετατροπης του λεβητα πετρελαιο σε πελλετ ποσο μπορει να φτασει η εξικονομιση καυσιμου σε συγκριση με ενα μηχανημα σαν το Windhager VarioWIN του Mykoniatis ο οποιος λεει οτι τις προηγουμενες χρονιες ειχε μέση ετήσια κατανάλωση στα 1.300 - 1.500 lt και λεω εγω οτι με τον φετινο χειμωνα αντε το πολυ να ηθελε 1100-1200 λιτρα(πολλα εβαλα αλλα το ειπαμε ειμαι κιμπαρης ) και εκαψε 2,33 τόνους μεχρι τωρα αρα περιπου αναλογια πελλετ πετρελαιου 1 προς 2 περιπου με ενα κορυφαιο μηχανημα τον 8000 ευρω.


... γιατί κατα τα αλλα την διαφορά την είδαμε. Ο ενας δεν καθαρίζει ποτε το μηχάνημα του και ο αλλος κανεί μεγάλο αγώνα (ΥΙΑΝΜ χωρίς παρεξηγηση αλλά και εγώ στο καθαρισμα είμαι οχι ομως οπως εσυ - εχω λιγο μεγαλο καδο)

Γι'αυτο και ρωταω γιατι ειναι η απολυτη ενοια των ακριβος αντιθετων μηχανηματων ασχετα που καινε και τα δυο πελλετ και θελω να δω ποσσο μπορει να φθασει η εξικονομιση καυσιμου εστω και σε μια τοσο αδικη συγκριση!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #96977 από valsam

Mykoniatis έγραψε:

valsam έγραψε:

YIANM έγραψε: Συγνώμη λάθος μέγεθοσ φωτογραφιών


Και σε ξαναρωταω YIANM πες μας λιγο για την καταναλωση σου τωρα με πελλετ σε συγκριση με το που εκαιγες πετρελαιο για να δουμε εαν με την πλεον μη ενδεδειγμενη λυση της μετατροπης του λεβητα πετρελαιο σε πελλετ ποσο μπορει να φτασει η εξικονομιση καυσιμου σε συγκριση με ενα μηχανημα σαν το Windhager VarioWIN του Mykoniatis ο οποιος λεει οτι τις προηγουμενες χρονιες ειχε μέση ετήσια κατανάλωση στα 1.300 - 1.500 lt και λεω εγω οτι με τον φετινο χειμωνα αντε το πολυ να ηθελε 1100-1200 λιτρα(πολλα εβαλα αλλα το ειπαμε ειμαι κιμπαρης ) και εκαψε 2,33 τόνους μεχρι τωρα αρα περιπου αναλογια πελλετ πετρελαιου 1 προς 2 περιπου με ενα κορυφαιο μηχανημα τον 8000 ευρω.

Ρε τι κόλημα είναι αυτό με σένανε και το λέβητα μου.
Εντάξει ρε φίλε αυτό είναι και άμα σου αρέσει. Μήπως θέλεις να σου κάνω έναν δώρο να κάθεσε όλη μέρα που έχεις καιρό να βγάζεις νουμεράκια και να φιλολογείς; Άντε και η πελλέτα μαζί για να μην σε βάλω και σε έξοδα.

Ασε την ειρωνεια το πνευμα και τα χουβαρνταλικια που θες να μου κανεις και δωρο εναν λεβητα ρε συ Mykoniati,κρατα τα χουβαρνταλικια σου για την Μυκονο καλυτερα και παρε και τον λεβητα σου μαζι να τον κανεις μοστρα στην Ψαρου η στο σουπερ παρανταις, δεν εχω κανενα κολημα με τον λεβητα σου παρτο χαμπαρι και τον ανεφερα και τωρα μονο και μονο επειδη απο εκει ξεκινησε το ολο θεμα και ειναι και το θεμα αν δεν το καταλαβες που ξεκινησαν αυτο εδω το τοπικ οι mods!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #96978 από fritakos
Εξακολουθω να μην καταλαβαινω τι κόλλημα έχετε με τις αποσβεσεις!!!!

Δεν είναι πάντα θέμα αριθμων... Κάποιος μπορει να θέλει να αγοράσει ενα λέβητα πελλετ και να ΜΗΝ ασχολειται περαν το να βαλει μερικά σακια την εβδομαδα με τιποτα αλλο!!!! Πειράζει;;;
Δηλαδη η Windhager που είναι τοσα χρόνια στην αγορά ζει μόνο απο βλάκες που δεν καταλαβαινουν οτι τα μηχανηματα τους δεν αξιζει να αγοραστουν γιατι θα αποσβεστουν μετα απο 10 χρόνια;;;
Ενω ο Βουλγαρος που μεχρι χτες δεν τον ηξέρε κανεις εκτος Βουλγαριας πουλαει σε εξυπνους που καταλαβαν οτι windhager τους κοροιδευει;;;

Δεν αγοράζουμε πραγματα μονο για την αναγκη η για να κανουμε φιγουρα.
Καποιος μπορει να θελει να αγορασει το καλυτερο λεβητα της αγοράς να πληρώσει ενα σκασμο λεφτά και να τον βάλει στο εξοχικο που παει μονο Σ/Κ. Και μονο το γεγόνος οτι εχει τον καλυτερο να του αρεσει, χωρις να τον δείχνει σε κανενα και να νιωθει περιφανος που μπορει να τον εχει

Αλλος μπορεί να θέλει να περασει μερικους μηνες κολλωντας σιδερα και να φτιαξει ενα λέβητα και να ειναι περιφανος για την κατασκευη που εκανε. Ο χρονος του και ο κοπος του πως μετρωνται στην απόσβεση;

Ο καθενας αγοράζει συμφωνα με την τσεπη του και τα κριτηρια του, και το value for money ειναι σχετικο αλλιως θα υπηρχε μια μαρκα απο το καθε είδος γιατι οι αλλοι θα είχαν κλείσει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ