Κλήρωση μιας παλέτας pellet Creta, 11 Φεβρουαρίου

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136378 από electron

michalisgr έγραψε: την παρελαβες;;παντως αν οχι καλυτερα..επειδη το συγκεκριμενο πελλετ δε κανει ουτε για σομπα αλλα ουτε για λεβητα...


Δεν θα σου απαντούσα σε αυτο που έγραψες γιατί δεν θελω να ανοίγω διαμάχες, ΑΛΛΑ:
Εσυ μας έλεγες τον χειμώνα που μας πέρασε.. Οτι το πελλετ τους είναι "μαματο" σουπερ κλπ κλπ...

Ειλικρινά λυπάμαι για ότι έχει γινει με την ενλόγω εταιρία, ευχομαι να δικαιωθεί ο οποίος έχει ζημιωθεί ειτε χρηματικως ειτε με οποιοδήποτε άλλο τρόπο, εδω ειμαστε και παρακολουθούμε τις οποίες εξελίξεις. Ο νόμος πρέπει να εφαρμόζεται για όλους.

Εγω οπως εγραψα και σε αλλο ποστ οσες φορες συνεργάστηκα μαζι τους (πέρυσι το καλοκαίρι και τον φετινό χειμώνα) δεν είχα κανένα πρόβλημα.
Έκαψα 2,3 τόνους και εχω εξασφαλίσει στην αποθήκη μου άλλους 3,2 τόνους για τον φετινό χειμώνα, τους οποίους κατά πλειοψηφία αγόρασα σαν δεύτερο χέρι απο δυο μελή του φορουμ οι οποιοι το μεταπούλησαν καθώς δεν εκανε για τα μηχανήματα τους.

Απλα για μην λεμε την μια "έτσι" και την αλλη "γιουβετσι" Αλλο το πως εξελίχθηκε η διαχείριση και η συμπεριφορά της εταιρίας και άλλο για το πως ήταν το προϊόν.


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": anisos, avato-pantou
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136382 από Stavrax

electron έγραψε:

michalisgr έγραψε: την παρελαβες;;παντως αν οχι καλυτερα..επειδη το συγκεκριμενο πελλετ δε κανει ουτε για σομπα αλλα ουτε για λεβητα...


Δεν θα σου απαντούσα σε αυτο που έγραψες γιατί δεν θελω να ανοίγω διαμάχες, ΑΛΛΑ:
Εσυ μας έλεγες τον χειμώνα που μας πέρασε.. Οτι το πελλετ τους είναι "μαματο" σουπερ κλπ κλπ...

Ειλικρινά λυπάμαι για ότι έχει γινει με την ενλόγω εταιρία, ευχομαι να δικαιωθεί ο οποίος έχει ζημιωθεί ειτε χρηματικως ειτε με οποιοδήποτε άλλο τρόπο, εδω ειμαστε και παρακολουθούμε τις οποίες εξελίξεις. Ο νόμος πρέπει να εφαρμόζεται για όλους.

Εγω οπως εγραψα και σε αλλο ποστ οσες φορες συνεργάστηκα μαζι τους (πέρυσι το καλοκαίρι και τον φετινό χειμώνα) δεν είχα κανένα πρόβλημα.
Έκαψα 2,3 τόνους και εχω εξασφαλίσει στην αποθήκη μου άλλους 3,2 τόνους για τον φετινό χειμώνα, τους οποίους κατά πλειοψηφία αγόρασα σαν δεύτερο χέρι απο δυο μελή του φορουμ οι οποιοι το μεταπούλησαν καθώς δεν εκανε για τα μηχανήματα τους.

Απλα για μην λεμε την μια "έτσι" και την αλλη "γιουβετσι" Αλλο το πως εξελίχθηκε η διαχείριση και η συμπεριφορά της εταιρίας και άλλο για το πως ήταν το προϊόν.

Ο Μιχάλης είχε κερδίσει σε δύο κληρώσεις!!!!
Τα σχόλια του αφορούν το πέλλετ της δεύτερης κλήρωσης και κάποια στιγμή είχε δημιουργηθεί ολόκληρο θέμα για την μετάπτωση της ποιότητας τους.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136388 από electron

Stavrax έγραψε: Ο Μιχάλης είχε κερδίσει σε δύο κληρώσεις!!!!
Τα σχόλια του αφορούν το πέλλετ της δεύτερης κλήρωσης και κάποια στιγμή είχε δημιουργηθεί ολόκληρο θέμα για την μετάπτωση της ποιότητας τους.


Μακάρι να κέρδιζα κατι και εγω εστω μια φορα στην ζωη μου αλλα...δεν!, Καλο θα ηταν ομως να το διευκρίνιζε για το πιο πελλετ απο ολα λεει για να μην τα "παίρνει ολα η μπάλα"..

Αν και δεν εχει πλεον σημασία πληροφοριακά θα σου πω οτι και εγω έκαψα και το πρώτο (80-20) και το δεύτερο (50-50) και του καθαρού ξυλου (μου στείλανε δείγματα και μάλιστα με εξτρά σακια δωρο) και δεν ειχα κανενα πρόβλημα με τον λεβητα μου.. Τελικά υπάρχουν και μηχανήματα που καινε τα ΠΑΝΤΑ, και φυσικά πρεπει να ξερει και αυτός που τα ρυθμιζει το τι ρυθμιζει..

Εγω απο αναγκη έγινα στο τέλος εξπέρ απο οτι φαίνεται με τον λεβητα μου...

Τι να πω μακαρι να ηταν αλλιώς οι καιροι να εβαζα πετρέλαιο και να μην εκανα τον θερμαστή καθε λιγο και λιγάκι..

Για φέτος δεν αγοράζω τίποτα, δεν υπάρχει μια, θα κάψω ότι έχει μείνει και όσο με βγάλουν.. Θα περιμένω πάλι απο τα carefour-leroy να κανουν την έκπληξη..


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Last edit: 9 Χρόνια 8 Μήνες πριν by electron.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136392 από john88s
Οι απόψεις σου φίλε electron όμως οδήγησαν πολλούς στο να βάλουν τα λεφτά στην τράπεζα...Γιατί έδειχνε πολύ ζήλο...Και ακόμα το κάνεις...

Έπεσε τρελή διαφήμιση στο forum ενώ υπάρχουν άλλες 20 ελληνικές εταιρίες που ούτε καν αναφέρθηκαν. Κατά συνέπεια είχαμε τα φαινόμενα που είχαμε...

Να προσέχετε τι λέτε άλλη φορά. Δεν είναι φίλος σας ο άλλος είναι εταιρία...Αν το πεις 1 φορά αρκεί. Εδώ είχαμε χωριστεί σε βόρειους και νότιους όλο το χειμώνα...

Δημιουργήθηκε κλίμα υπέρ μιας εταιρίας....Ας αναλάβετε επιτέλους τις ευθύνες σας και πείτε "ντάξει το παρακάναμε με την υποστήριξη στην εν λόγω εταιρία, ίσως θα έπρεπε να είμαστε πιο προσεκτικοί σε αυτά που λέμε".

20 Ελληνικά εργοστάσια βγάζουν πέλλετ στο forum ξέραμε 1...Και όσοι τολμούσαμε να μιλήσουμε ακούγαμε φράσεις "βάλε το string σου και βγες να δούμε ποιος είσαι, γιατί είσαι τσιράκι εισαγωγέα και σου θίχτηκαν τα συμφέροντα..." από τους crazy posters...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": anisos
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136396 από kosmidis80

john88s έγραψε: Οι απόψεις σου φίλε electron όμως οδήγησαν πολλούς στο να βάλουν τα λεφτά στην τράπεζα...Γιατί έδειχνε πολύ ζήλο...Και ακόμα το κάνεις...


Αφου ηταν ικανοποιημενος με το πελλετ στον λεβητα του να μην το πει? Βρισκεις καποιον αλλον λογο να υπαρχει το φορουμ απο το να ανταλλασουν τα μελη-χρηστες πληροφοριες?

john88s έγραψε: Έπεσε τρελή διαφήμιση στο forum ενώ υπάρχουν άλλες 20 ελληνικές εταιρίες που ούτε καν αναφέρθηκαν. Κατά συνέπεια είχαμε τα φαινόμενα που είχαμε...


Ωπα, ωπα μαλλον καπου το εχασες! Διαφημιση επεσε στο ενεργκ απο την εν λογω εταιρια, καθως εγινε business member - που σημαινει οτι η διαχειρηση του φορουμ ειχε οικονομικες συναλλαγες ή πολυ απλα εκανε τις κληρωσεις προσφεροντας στα μελη δωρα καποιας αξιας! Εκτος και αν διαφημιση λογιζεις οτι πχ ο Θοδωρος μιλαει για το αλφα, ο john για το swai και ο x για το σκατοπελλετ, οποτε και παλι θα σου πω οτι αυτος ειναι ο λογος που υπαρχει το φορουμ.

john88s έγραψε: Να προσέχετε τι λέτε άλλη φορά. Δεν είναι φίλος σας ο άλλος είναι εταιρία...Αν το πεις 1 φορά αρκεί. Εδώ είχαμε χωριστεί σε βόρειους και νότιους όλο το χειμώνα...


Ξεκινα να προσεχεις εσυ τι λες πρωτος, γιατι αν παρουμε τα λεγομενα του ποστ σου και μιας και δεν εισαι εμπλεκομενος μαλλον προσπαθεις να ριξεις λαδι στη φωτια και να ξεκινησεις νεα διαμαχη και οχι να κανεις κατι καλο!

john88s έγραψε: Δημιουργήθηκε κλίμα υπέρ μιας εταιρίας....Ας αναλάβετε επιτέλους τις ευθύνες σας και πείτε "ντάξει το παρακάναμε με την υποστήριξη στην εν λόγω εταιρία, ίσως θα έπρεπε να είμαστε πιο προσεκτικοί σε αυτά που λέμε".


Οτι παραπανω, το κλιμα υπερ δημιουργηθηκε καθως η εταιρια αυτη εγινε business member! Αρα ζητα τα ρεστα απο την διαχειρηση και μονο - οχι απο μελη!

john88s έγραψε: 20 Ελληνικά εργοστάσια βγάζουν πέλλετ στο forum ξέραμε 1...Και όσοι τολμούσαμε να μιλήσουμε ακούγαμε φράσεις "βάλε το string σου και βγες να δούμε ποιος είσαι, γιατί είσαι τσιράκι εισαγωγέα και σου θίχτηκαν τα συμφέροντα..." από τους crazy posters...


Εδω ειμαστε και πες μας ποια ειναι αυτα, να τα δοκιμασουμε και να πουμε την αποψη μας! Εγω πχ το καλυτερο πελλετ που καιω ειναι απο μικρη βιοτεχνεια φιλου!

Υγ. Παψε να το παιζεις Ξανθοπουλος, εχει κουρασει...
Last edit: 9 Χρόνια 8 Μήνες πριν by kosmidis80.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": electron
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136400 από electron

john88s έγραψε: Οι απόψεις σου φίλε electron όμως οδήγησαν πολλούς στο να βάλουν τα λεφτά στην τράπεζα...Γιατί έδειχνε πολύ ζήλο...Και ακόμα το κάνεις...

Έπεσε τρελή διαφήμιση στο forum ενώ υπάρχουν άλλες 20 ελληνικές εταιρίες που ούτε καν αναφέρθηκαν. Κατά συνέπεια είχαμε τα φαινόμενα που είχαμε...

Να προσέχετε τι λέτε άλλη φορά. Δεν είναι φίλος σας ο άλλος είναι εταιρία...Αν το πεις 1 φορά αρκεί. Εδώ είχαμε χωριστεί σε βόρειους και νότιους όλο το χειμώνα................


Φιλε μου αυτο που λες ειναι τελειως ακυρο!!!! :pinch: :pinch:

Σε ενα δημοκρατικό forum ο καθενας εχει το δικαιωμα να λεει την γνωμη του ελευθέρα!! Ουδέποτε παρακίνησα τον οποιοδήποτε να αγορασει κατι.. Άπλα ειπα την γνωμη μου σαν καταναλωτής.

Απλα δεν συμφωνώ με το να βγάζουμε ακυρο το προιον της εταιρίας επειδή πήρε το κατήφορο.

Άλλο το ενα και άλλο το άλλο Μην τα μπερδεύεις. Δηλαδή αυριο αν χρεοκοπήσει και φεσώσει κόσμο μια άλλη εταιρία τι θα λεμε οτι και αυτη ειχε μάπα υλικό? Ας σοβαρευτούμε λίγο...

Η υπόθεση εχει παρει τον δρόμο της δικαιοσύνης. Πριν λοιπον προσβαλεις τον αλλον μαθε πρωτα να σέβεσαι την αποψη του.

Εδω με την κρίση εχουν πεσει τρελα κανόνια και φεσωματα στην αγορα.. Ο καθενας μας πρεπει πλεον να προσεχει...για να εχει!


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.089 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ