Κλήρωση μιας παλέτας pellet Creta, 11 Φεβρουαρίου

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132646 από pnikos
Αν έχεις καυστήρα σαν του jnet δεν θα έχεις πρόβλημα στη καύση αλλα σίγουρα θα καθαρίζεις πιο συχνα. Η στάχτη δυστυχώς λόγο της υγρασίας δημιουργεί προβλήματα
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132648 από pnikos
fritakos πουλάω και εγω το δικό μου και είναι το 80-20. Είμαι Αθήνα, αν σε ενδιαφέρει πές μου.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132651 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ

pnikos έγραψε: Αν έχεις καυστήρα σαν του jnet δεν θα έχεις πρόβλημα στη καύση αλλα σίγουρα θα καθαρίζεις πιο συχνα. Η στάχτη δυστυχώς λόγο της υγρασίας δημιουργεί προβλήματα


Ο λέβητας μου είναι ο STARFIRE Maxi 30, δεν έχει καυστήρα, καίει σε μια μεγάλη κούπα όπως οι σόμπες. Μέχρι τώρα τα καίει όλα χωρίς πρόβλημα ή κλίνκερ κλπ. Έκαψα Αλφα Γουντ και Bioenergy Point πρόπερσι, Golden Nuggets πέρσι και Βουλγάρικο Progetto Ecologia φέτος. Κανένα δεν με προβλημάτησε, αλλά αυτά που ακούω για το CRETA με φοβίζουν...
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132653 από stergiosbik
Ελα ρε Θεοδοση λες και εισαι καμμια πρωταρα κανεις! :evil:
Αν δεν καει μονο του,θα βρεις τροπο με καποια μιξη και θα το καψεις.Κερδισμενο ειναι ουτως η αλλως αρα δε θα χασεις και τιποτα λεφτα. ;)
Εμπειρος εισαι,θα τη βρεις τη λυση.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132654 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Επειδή είναι κερδισμένο, πρέπει να το πατσίσω με μεροκάματα στο λεβητοστάσιο; Εδώ ο φίλος λέει ανάμιξη 2 ΑΜΕΚΟ και 1 ΚΡΕΤΑ κι έχει πρόβλημα! Εγώ που καίω βουλγάρικο τί πρέπει να κάνω; 5 βουλγάρικο και 1 Κρητικό; Σκέφτομαι μήπως είναι καλύτερα να το πάρει κάποιος με καυστήρα βιομάζας και να μου το αντικαταστήσει με ανάλογη ποσότητα (μικρότερη φυσικά) πέλλετ ξύλλου...
Ίδωμεν
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #132656 από stergiosbik
Αμ τι νόμιζες;Έτσι τσάμπα θα την βγάλεις; :lol:
Παρ το σπίτι πρώτα με το καλό,δοκίμασε το κ βλέπεις.Το ότι κάποιοι δε μπόρεσαν να το κάψουν μπορεί να μη λέει και τίποτα.Μπορεί να φταίει όντως το πελλετ,μπορεί όμως και κακές ρυθμίσεις. ;)

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Last edit: 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν by PRIMUS 45.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ