Συζήτηση και απόψεις για τις προσφορές για την Ομαδική Αγορά Pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #13271 από sugarboy

giogud έγραψε: Ήθελα να πω οτι η προσέγγιση του "κούτρα" δεν είναι σοβαρή. Δεν μπορεί να στηριχτεί κάποιος σε αυτό.
Αν θες λες και την τελική τιμή.

Τελικά είναι ΠΟΛΥΥΥΥ μεγάλη η αγωνία σου

Να πουλήσει η εταιρία 200 τόνους. Μια εταιρία με 4 συνεταίρους, άλλους 3 υπαλλήλους, 3 καταστήματα, 2 αποθήκες (συνολικά 1100τμ) και 3 φορτηγά έχει αγωνία να πουλήσει 200-250 τόνους. Μάλιστα. Καληνύχτα.


Απλά, αν δεν υπήρχε αγωνία δεν θα ζητούσες να μάθεις την τελική τιμή.... τουλάχιστον οχι εδω... σε αυτό το νήμα....

Και μου αρέσει που προμοτάρεις την εταιρία σου.... είσαι καλό σε αυτό.... οπως και στο κλάμπ.... δίπλα.... ξέρεις εσυ! ;)

ΑΛΛΑ.... να σου πω κι εγω για τα δικά μου....
έχω 15000 τετραγωνικά, στεγασμένα (βλέπεις, το logistic μου είναι πολύυυ μεγάλο) δεν έχω συνεταίρους, έχω συνεργάτες, 2 καταστήματα (ΙΔΙΟΚΤΗΤΑ) κλπ κλπ... και ναι, επειδή κινούμαι΄"έξυπνα" όσο θα σου στοιχίσει εσένα το χαμαλίκινα παρααδώσεις και ο υπάλληλός σου (ο ένας) τόσο θα μου στοιχίσει για να παραδώσω εγώ απο την καρέκλα μου! ;)

Άλλο επιχειρηματίας, και άλλο υπάλληλος της δουλειάς σου....

χμμμμμμ..... γιααααα κάτσε να πιάσω μολύβι και χαρτί... κάτι σκέφτηκα τωρα....

επανέρχομαι... σε καμμιά βδομάδα...... ;)

AMECO, BIOENERGYPOINT, SAVA, SCHWEIGHOFER

Μην πατάς το (-), θα βραχεί το πέλλετ σου και θα καεί η αντίσταση απο τον καυστήρα σου! ;)

---ΔΕΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΘΑ ΤΣΑΚΙΖΩ ΚΟΚΚΑΛΑ---
PRIMUS INTER PARES

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #13273 από KERBEROS
Πιο θλιβερό ανάγνωσμα για το φόρουμ δεν φανταζόμουν.

Παιδιά, δεν ξέρω αν το γνωρίζετε, αλλά έχουν εφευρεθεί και τα τηλέφωνα. Τέτοιου είδους εμπορικά ζητήματα μπορείτε να τα λύσετε και κατ' ιδίαν.

Δόξα τω θεώ μοσχάρια δεν είμαστε. Μπορούμε να καταλάβουμε αν κάποιος έμπορος πάει να μας εξαπατήσει ή αν χρεώνει παραπάνω ή αν οι πιστοποιήσεις έχουν αντίκρυσμα στο τελικό προϊόν ή όχι. Εξάλλου στον χώρο του πέλλετ μάλλον ΟΛΟΙ καινούργιοι είμαστε,έμποροι και καταναλωτές. Οπότε τον τίτλο του ειδήμονα ελάχιστοι τον κατέχουν.

Κουράσατε, λοιπόν, κουράσατε. ΦΤΑΝΕΙ...
Μας γανώσατε το μυαλό.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": XAALAARAA, χρηστος8

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν - 12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #13277 από XAALAARAA

sugarboy έγραψε: ΧΑΛΑΡΑ..... Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΧΑΛΑΡΑ......



με φωναξε κανεις???? :P

Και μια και γραφω να σε ρωτησω βρε ζαχαροπαιδο ποσο θα μου χρεωσεις μεταφορικα Θεσ/κη -ΚΟΜΟΤΗΝΗ
για 25 τονους φορτιο 24 παλετες ??? (250 χιλιομ. διαδρομη)


Παλι το ξενυχτήσατε βρε παλικαρια :woohoo: :woohoo:

Υ.Γ. Κ. Ζαχαρια μπορω να πω πως εισαι αρκετα προκλητικος ολοι θα πουλησετε μην τρελενεσαι απλα οι καλυτερη θα αντεξουν ασε να μιλησουν οι καταναλωτες. :kiss: (alfa wood pellet δεν παιζει στο μαγαζι σου??)

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ
Last edit: 12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν by XAALAARAA.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν - 12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #13279 από giogud

KERBEROS έγραψε: Πιο θλιβερό ανάγνωσμα για το φόρουμ δεν φανταζόμουν.

Παιδιά, δεν ξέρω αν το γνωρίζετε, αλλά έχουν εφευρεθεί και τα τηλέφωνα. Τέτοιου είδους εμπορικά ζητήματα μπορείτε να τα λύσετε και κατ' ιδίαν.

Δόξα τω θεώ μοσχάρια δεν είμαστε. Μπορούμε να καταλάβουμε αν κάποιος έμπορος πάει να μας εξαπατήσει ή αν χρεώνει παραπάνω ή αν οι πιστοποιήσεις έχουν αντίκρυσμα στο τελικό προϊόν ή όχι. Εξάλλου στον χώρο του πέλλετ μάλλον ΟΛΟΙ καινούργιοι είμαστε,έμποροι και καταναλωτές. Οπότε τον τίτλο του ειδήμονα ελάχιστοι τον κατέχουν.

Κουράσατε, λοιπόν, κουράσατε. ΦΤΑΝΕΙ...
Μας γανώσατε το μυαλό.

Τι να κάνω ρε συ Πέτρο. Από την πρώτη στιγμή ξεκίνησε και μιλούσε για din και dan. Να μην απαντήσω; Ας τα έσβηνε ο jnet. Έγραψα για τις προδιαγραφές του Proggeto, ειρωνείες, έγραψα για το κόστος παράδοσης, ειρωνείες και εξυπνάδες. Χίλιες φορές να σβηστούν όλα. Στο τέλος απείλησε να βγάλει το 8τονο έξω και να μας @@@@@ όλους. Δηλαδή, έλεος.
Last edit: 12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν by giogud.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #13280 από kosmidis80
:sick: Βασικα είναι εμετικη η διαμαχη και ο τροπος αντιπαραθεσης σας.

Αν αγαπητε sugarboy εισαι χρονια στο εμποριο, θα επρεπε να ηξερες ή ας μαθεις και τωρα πως ο τροπος και η αξιοπρεπεια κερδιζουν τον πελάτη.

Προσωπικα αν ηταν να αγορασω, δεν θα προτιμουσα κανεναν απο τους δυο εστω και με χαμηλοτερες τιμες γιατι ξεφτυλιζεται την νοημοσυνη και το επιπεδο μας!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sta1

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #13281 από YIANM
Δυστυχώς τη Δόξα πολλοί εμίσησαν το χρήμα ουδείς.
Αν θέλετε οι έμποροι βγάλτε μια λίστα με τις προσφορές τα μεταφορικά και τα πιστοποιητικά και εμείς οι υποψήφιοι αγοραστές αποφασίζουμε .
Τα μεταφορικά να αναφέρονται και για Λάρισα ,Τρίκαλα , Καρδίτσα και Βόλο.
Μη ξεχνάτε ότι στη Λάρισα υπάρχουν τρία παρασκευαστήρια και ένα Καρδίτσα (Παλαμά).
Αν αθροίσουμε στην τελική τιμή τα μεταφορικά ίσως οι προσφερόμενες τιμές να είναι για
Θεσσαλία ακριβότερες .

Γιάννης Λάρισα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.099 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ