Re:Χαιρετισμός από Νέα Μέλη

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23549 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Χαιρετισμός από Νέα Μέλη

Μίρκα έγραψε: θα ήθελα να απαντήσω στους κυρίους που "κράζουν" τα νέα μέλη ότι αν δεν ξέρουν κάποια πράγματα για την προσωπική ζωή των άλλων και το πόσο χρόνο που μπορεί κάποιος να διαθέσει να μην ξεκινάνε να λένε πράγματα που μπορεί να κάνουν τον άλλο να νιώσει άσχημα.Αν πιστεύετε ότι μπορεί μια μάνα με ένα μικρό παιδί να έχει τόσο ελεύθερο χρόνο για να κάτσει να ψάξει σε ένα φόρουμ κάποιες λεπτομέρειες για κάτι που θα της εξοικονομήσει αρκετά χρήματα είσαστε πολύ γελασμένοι.Και καλό θα ήταν να αλλάξετε τέτοιου είδους συμπεριφορά.Δεν έχουν όλοι την ίδια οικειότητα ούτε το χρόνο να είναι συνέχεια σε ένα φόρουμ και να κοιτάζουν πολλές λεπτομέρειες.Ζήτησα κάποιες πληροφορίες να μάθω από κάποιους ανθρώπους που ξέρουν κάποια πράγματα περισσότερο.Άμα δεν είσαστε διαθέσιμοι να μοιραστείτε τις πληροφορίες τότε να μην απαντάτε στις ερωτήσεις των άλλων.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!


Αγαπητή Μίρκα, ο νεοέλληνας δε φημίζεται για την υπομονή του. Αγνόησε τους βιαστικούς. Κοίτα να χαίρεσαι το παιδί σου και την οικογένειά σου.
Ρώτα και ξαναρώτα.
Υπάρχει πολύς κόσμος εδώ μέσα με διάθεση να βοηθήσει (κι ας έχει και τρία παιδιά :) ).
ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ...

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Μίρκα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23567 από Τάκης
Απαντήθηκε από Τάκης στο θέμα Χαιρετισμός από Νέα Μέλη

Μίρκα έγραψε: Καλησπέρα! ήθελα να ρωτήσω για το πέλλετ περισσότερες πληροφορίες! πόσο κοστίζει; τι ποιότητες υπάρχουν; ποια είναι τα είδη πέλλετ και για να αλλάξω απο πετρέλαιο σε πέλλετ τι χρειάζεται; :) θα με βοηθούσατε πολύ αν μου απαντάγατε ευχαριστώ εκ των προτέρων !!


Μα ρωτάς και εσύ τα βασικά, εδώ έχουμε γίνει όλοι "επιστήμονες".

Ένα είδος πέλλετ υπάρχει, αυτό που γίνεται από ξύλο. Υπάρχουν όμως διάφορες ποιότητες. Ενδεικτικές τιμές και απόδοση σου ανέφερε παραπάνω ο jnet. Για να αλλάξεις λοιπόν το καύσιμο χρειάζεσαι καινούργιο λέβητα και δεξαμενή που θα παίρνουν πέλλετ. Χονδρικά ένα κόστος από 3,5 χιλιάρικα και πάνω, ανάλογα και με το σπίτι και την περιοχή. Χονδρικά δες πόσα kw είναι ο υπάρχων λέβητας πετρελαίου και θα χρειασθείς τον αντίστοιχο του πέλλετ στην ίδια ισχύ.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23570 από Μίρκα
Απαντήθηκε από Μίρκα στο θέμα Χαιρετισμός από Νέα Μέλη
Σας ευχαριστώ πολύ και τους δυο για την βοήθεια ! εχω μια ακομα απορία αν γίνεται το πέλλετ από έλατο ποσό κάνουν τα 15 κιλά ? σκέφτομαι να βάλω σόμπα προσωρινά γιατί τώρα δεν έχω να διαθέσω τόσα χρήματα!
:unsure: και μπράβο για τα τρία παιδια! εμένα είναι φρέσκο! μόλις 2 μηνών και κατι μέρες!
και καλώς σας βρήκα!!!

:)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23574 από Τάκης
Απαντήθηκε από Τάκης στο θέμα Χαιρετισμός από Νέα Μέλη

Μίρκα έγραψε: Σας ευχαριστώ πολύ και τους δυο για την βοήθεια ! εχω μια ακομα απορία αν γίνεται το πέλλετ από έλατο ποσό κάνουν τα 15 κιλά ? σκέφτομαι να βάλω σόμπα προσωρινά γιατί τώρα δεν έχω να διαθέσω τόσα χρήματα!
...


Και βέβαια χρησιμοποιούν και έλατο σε διάφορα πέλλετ αλά τι σε νοιάζει αυτό; Συν΄θως το πέλλετ που αγοράζουμε αγνοούμε τι ακριβώς ξύλο έχει χρησιμοποιηθεί. Η τιμή του 15κιλου 4 με 4,5 ευρώ.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23937 από LEONAS
Απαντήθηκε από LEONAS στο θέμα Χαιρετισμός από Νέα Μέλη
Ηρθα και εγω :silly:

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23938 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Χαιρετισμός από Νέα Μέλη

LEONAS έγραψε: Ηρθα και εγω :silly:

Καλωστονα και ας αργησε.
Ξέρεις οτι είσαι ενας από τους λόγος που πήρα Σουηδικό λέβητα?

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.111 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ