Πιθανή μείωση φόρου στο πετρέλαιο θέρμανσης;

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105130 από mastoras

jnet έγραψε: Και ομως ο Κοσμακης περιμένει 1€ το λίτρο το πετρελαιο. Τις προαλλες ηταν σπιτι 2 ζευγάρια που το περιμένανε. Δεν μας διαβάζουν να φωτιστούν....


Μόνο 4 άτομα γνώρισες που περιμένουν την "ανάσταση" τον Οκτώβριο :lol: Εγώ ξεπέρασα τους πενήντα, που είναι σίγουροι για το "τζάμπα" πετρέλαιο του 1ευρώ :lol: Στους υπόλοιπους 20 που έκανα μια προσπάθεια να τους γνωρίσω το πέλλετ, έχουν ήδη περάσει την πόρτα της ΔΕΠΑ. Εκεί για αυτούς είναι η σίγουρη λύση :P για την απεξάρτηση από το πετρέλαιο.

Οσοι παρακολουθούν το energ.gr είναι αναμφίβολα εραστές του πέλλετ και των καυσόξυλων. Δεν τους φοβίζει....η μάλλον τους αρέσει το κουβάλημα, η στάχτη, η κάπνα και η μαυρίλα. Αυτοί που δεν μπαίνουν στον κόπο να ρίξουν μια ματιά στο energ.gr, ενημερώνονται άμεσα για ότι νέο κυκλοφορεί η πρόκειται να αλλάξει μέσα από τα δελτία ειδήσεων της τηλεόρασης. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105133 από michalisgr
να σου πω κατι ρε μαστορα.. Εγω προσωπικα και φτηνο να ηταν το πετρελαιο θα προτιμουσα το πελλετ. τωρα που το δοκιμασα και το ξερω...Ακομη και το κουβαλημα εχει τη γλυκα του..και τα μαυρα χερια εχουν τη γλυκα τους.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105135 από Fokion
Ki οοοοολοι αυτοι που περιμενουν οτι το πετρελαιο θα παει ( που δεν ) στο 1 ευρω οοοοοοταν πιασουν τα κρυα και το πετρελαιο ειναι ακομα στο 1,3 θα τρεχουν σα τρελλοι να αγοραζουν οπως οπως ΟΤΙ μπουρδα τους πασαρουν...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105136 από valsam
Εγω προσωπικα το σιχαινομαι το κουβάλημα, την στάχτη, την κάπνα και την μαυρίλα αλλα τρελογουσταρω την οικονομια που μου προσφερουν!
Αν επεφτε το πετρελαιο στα 0,40 ευρω το λιτρο(καλο ε',το αλλο με τον Τοτο το ξερετε?)ισος ελεγα χαλαλι τα παραπανω χρηματα που θα δωσω για καυσιμα αλλα θα εχω ξεκουραστη θερμανση(ναι καλα διαβαατε ακομη και 0,40 το λιτρο να ειχε το πετρελαιο πιο ακριβη θα μου εβγαινε η θερμανση απο οτι τωρα με το ξυλο , αναλογια 3 κιλα ξυλα= 1 λιτρο πετρελαιο,3 κιλα ξυλα κατεξερα ετοιμα για καυση μου κοστιζουν 35-37 λεπτα παρακαλω!) !
2,5 τονακια πετρελαιο ηθελα τον χρονο,εμ δεν ηξερα ο χαζος οτι σε διαστημα μολις 4 ετων θα μπορουσα να ειχα εξοικονομισει τοσα πολλα λεφτα ,8,5 με 9 χιλιαδες ευρω υπολογιζω οτι μου κοστισε το πετρελαιο μεσσα σε μια τετραετια και αυτα με τιμες λιτρου απο 0,70 εως και 1 ευρω αφου ειχα επαξαρτηθει πια οταν η τιμη πηγε στο 1,30,3 με 3,5 χιλιαδες θα ηθελα για ξυλα για το ιδιο διατημα ,5,5 με 6 χιλιαδες ευρω κερδος δεν ειναι και λιγα!
Last edit: 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν by valsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105140 από KERBEROS
Προτέίνω αλλαγή τίτλου του θέματος σε: 'απίθανη η μείωση φόρου στο πετρέλαιο θέρμανσης'!

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105150 από mastoras

Fokion έγραψε: Ki οοοοολοι αυτοι που περιμενουν οτι το πετρελαιο θα παει ( που δεν ) στο 1 ευρω οοοοοοταν πιασουν τα κρυα και το πετρελαιο ειναι ακομα στο 1,3 θα τρεχουν σα τρελλοι να αγοραζουν οπως οπως ΟΤΙ μπουρδα τους πασαρουν...


Ναι ρε φίλε Φωκίων......έτσι ακριβώς θα γίνει. :( Τι θα γίνει δηλαδή, γίνεται εδώ και 2 χειμώνες συνέχεια. Οτι νάναι, της τελευταίας στιγμής......και μετά θυμώνουν,βρίζουν, γιατί δεν έμειναν ευχαριστημένοι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.093 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ