Τεχνικά εγχειρίδια & κρυφό μενού σομπών pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90696 από stelios02
Το email μου είναι sargi02 παπάκι χοτμαιλ τέλεια κομ.

Θα ήθελα να τις έχω αλλά δεν εγγυώμαι ότι θα τις δοκιμάσω. Μπορώ όμως να ελέγξω αν οι ρυθμίσεις ανταποκρίνονται με τις αντίστοιχες της σόμπας.

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90716 από thegoul

karibu έγραψε:

stelios02 έγραψε:

karibu έγραψε:
Βρηκες τελικα τις ρυθμισεις του κρυφου μενου?
Και γενικα μιας και ενδιαφερομαι να αγορασω την ιδια σομπα,αν δεν σου ειναι προβλημα στειλε ημειλ στο
motogu του gmail να τα πουμε...


Δυστυχώς φίλε μου, δεν μπόρεσα να τις βρω. Αν και τις ζήτησα από τον έμπορο δεν μου τις έδωσε. Παρόλα αυτά, μια φορά που χρειάστηκε να έρθει για να αυξήσει λίγο τον αέρα (έκανα επέκταση της καμινάδας) είδα στα κλεφτά τον κωδικό. Όταν έφυγε προσπάθησα να μπω. Τα κατάφερα. Απo εκεί και πέρα το χάος... Ατέλειωτες ρυθμίσεις για το παραμικρό. Και πολλά από αυτά ακαταλαβίστικα. Και δυσανάγνωστα σε μια οθόνη μιας γραμμής (όπως τα πρώτα κινητά τηλέφωνα). Και δεν είμαι και άσχετος καθώς στη δουλειά μου πειράζω ρυθμίσεις μηχανών οι οποίες στοιχίζουν μερικά εκατομμύρια ευρώ.

Αλλά εδώ που τα λέμε, δεν νομίζω να είναι τόσο απαραίτητες οι ρυθμίσεις, τουλάχιστον στα δύο πρώτα χρόνια που ισχύει η εγγύηση. Πρόκειται για ένα επώνυμο προϊόν, το οποίο είναι προρυθμισμένο για την βέλτιστη λειτουργία, ώστε να μην χρειάζεται να ασχολείσαι συνέχεια μαζί του. Μέχρι τώρα από αρχές Νοέμβρη που άναψα τη σόμπα καίει απροβλημάτιστα. Το μόνο που κάνω είναι το καθάρισμα.

Sorry, που δεν μπόρεσα να βοηθήσω!


Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2







Στειλε μου ενα ημειλ και θα στις στειλω μιας και τις βρηκα...


Αν ψάξετε στο φόρουμ θα δείτε ότι τις ρυθμίσεις και τον κωδικό για τις σόμπες της edilkamin μπορεί να τις μάθει κάποιος τηλεφωνώντας στην αντιπροσωπεία στο τεχνικό τμήμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90746 από oddios
Για τις edilkamin (αλλα και αλλες ιταλικες) πληροφοριες κ ρυθμισεις μπορειτε να βρειτε στο stufapellet.forumcommunity.net/?f=1918034 με τη βοηθεια του google translator. Ετσι μπορεσα να ρυθμισω τη funny ωστε να μην εχω θεματα με τη καυση... Ο αντιπροσωπος οσες φορες κ να του μιλησα ρυθμισεις για καυση δεν ηξερε να μου πει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #117828 από WANKELL
Φιλε μηπως μπορεις να μου πεις τον κωδικο του κρυφου μενου της Idropoint,και αν εχεις βρει την ρυθμηση να ριχνει λιγοτερο πελλετ γιατι εμενα μεχρι και στο ποιο χαμηλο μου καιει περιπου ενα σακι στις 12 ωρες!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #117903 από stelios02

WANKELL έγραψε: Φιλε μηπως μπορεις να μου πεις τον κωδικο του κρυφου μενου της Idropoint,και αν εχεις βρει την ρυθμηση να ριχνει λιγοτερο πελλετ γιατι εμενα μεχρι και στο ποιο χαμηλο μου καιει περιπου ενα σακι στις 12 ωρες!!


Για να μπεις στο τεχνικό μενού, από το μενού Μ7 με το + βρίσκεις το c7 και πατάς esc. Μόλις μπήκες στο τεχνικό μενού.

Αλλά για ποιο λόγο να μειώσεις την ποσότητα του Πέλετ; Με όποιον και να μίλησα η σόμπα του καίει κατά μέσο όρο 1.2 κιλά την ώρα και εσύ είσαι περίπου εκεί.

Εξάλλου αν μειώσεις την ταχύτητα του κοχλία για να σου φέρει λιγότερο πέλετ, τότε ίσως χρειαστεί να πειράξεις και τον αέρα και μετά να έχεις αλλά προβλήματα.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": WANKELL

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #117915 από WANKELL
Mπηκα τελικα και πειραξα λιγο της ρυθμισεις του κοχλια,αλλα θελει και το αερα οπως ειπες γιατι δεν δουλευε καλα οποτε γυρισα τις ρυθμισεις εκει που τις ειχε ο κατασκευαστης ,κατι παραπανω ξερει αυτος :P !! ευχαριστω πολυ παντως φιλαρακικαι καλο χειμωνα να εχουμε!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ