Σόμπες pellet Ravelli

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #8546 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε: Δυστυχώς πολλοί από μας, υπερβάλλαμε στα σπίτια μας στις καλές εποχές, φτιάξαμε μεγάλα και σήμερα το κράτος μας μας κάνει να μετανοιώνουμε συχνά γι αυτό.


Α γεια σου!!!
Οταν χανεις το μετρο-κι εμεις σα λαος το βγαλαμε απ τα ματια-αυτα συμβαινουν.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #8569 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Απαντήθηκε από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

stergiosbik έγραψε:

ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε: Δυστυχώς πολλοί από μας, υπερβάλλαμε στα σπίτια μας στις καλές εποχές, φτιάξαμε μεγάλα και σήμερα το κράτος μας μας κάνει να μετανοιώνουμε συχνά γι αυτό.


Α γεια σου!!!
Οταν χανεις το μετρο-κι εμεις σα λαος το βγαλαμε απ τα ματια-αυτα συμβαινουν.


Απ όσο είμαι σε θέση να γνωρίζω, δε συνέβει μονάχα εδώ.. αλλά και σ άλλες χώρες..
Και στη Γερμανία απ όσο έχω ακούσει έζησαν εποχές ευδαιμονίας κάπου στο 90-95.
Εδώ το κράτος ήταν όμως ανάλγητο και σήμερα αναγκάζει πολύ κόσμο να χάσει περιουσίες.. και να χρωστά κι από πάνω.
Κάθε τι που γίνεται.. έχει δύο όψεις... κάποιος επιτρέπει.. και κάποιος υπερβάλει με βάση τη προτροπή που δημιουργεί το ίδιο το κράτος.
Αν οι τράπεζες δε βοηθούσαν με την ευκολία με την οποία βοήθησαν.. οι πολλοί δε θα μπορούσαν... δε θα χαν γίνει αυτά. Το κράτος εκεί ήταν να το προστατέψει αυτό (αν ήθελε). Αν τα λεφτά τότε δε μοιράζονταν με την ευκολία που μοιράστηκαν, δε θα τρέχαν έτσι οι τιμές... Όμως τα χρέη έμειναν.. οι τιμές έπεσαν..κι ο εγκλωβισμός ήρθε και μαζί του ήρθε κι η απόγνωση σε πολύ κόσμο. ΝΑΙ έκανε λάθος.. αλλά δεν ήταν μόνος σ αυτό.. κάποιος βοήθησε.. κι από πάνω το ίδιο το κρατος που το επέτρεψε.. λέει μ ευκολία... ααααααααα γιατί άπλωσες τόσο το πάπλωμα???? φόρος μεγάλου παπλώματος... γιατί έχτισες παράνομα??? γιατί άλλαξες χρήση???? γιατί καταπάτησες???
ΜΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑΝ ΤΙΠΟΤΑ???? Η Ξ Ε Ρ Α Ν..... αλλά στέλνουν το λογ/μό στον απλό κόσμο που χει σαστίσει..
Τελικά όμως τη πληρώνουν μονάχα οι πολλοί..

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: "σόμπες πελλετ Ravelli" λέει το τόπικ!!!!!
Λοιπόν... οι σόμπες πελλετ Ravelli... είναι πολύ καλές!!!! :lol: :lol:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": AT

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #8579 από thomi
Απαντήθηκε από thomi στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
καλησπερα θα μπορουσα να σε ρωτησω για τη σομπα σου σχετικα μετις ρυθμισεις πελλετ/αερα.πως τις εχεις?εχει μια κλιμακα απο -10 εως και +6,7 δε θυμαμαι ακριβως.εσυ που εχεις τη ροη πελλετ και που τον αερα?επισης εχεις αλλαξει κατι απο τη στιγμη που τη πηρες?δεν μπορω να βγαλω ακρη.ο τεχνικος δεν με εξυπηρετει.ευχαριστω :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #8580 από thomi
Απαντήθηκε από thomi στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
συγνωμη που παρεμβαινω.εχετε 8kw αεροθερμη ή νερου.εγω εχω νερου 14kw για 130μ2 κ δε με καλυπτει.μηπως κατι κανω λαθος ή απλα ειναι μικρη?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #8581 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Απαντήθηκε από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
αν η ερώτηση απευθύνεται σε μένα, έχω αερόθερμη 8 Kw και δεν είναι Ravelli.
Προσωπικά έστω και μικρή με καλύπτει στςι ανάγκες που έχω.
Αν η δικιά σου είναι νερού, μάλλον κάποιος άλλος μπορεί ν απαντήσει για τη κάλυψη, αν είναι αερόθερμη θα πρέπει να σκαρφιστείς κάποιο τρόπο με ανεμιστήρα να μεταφέρεις τη θερμοκρασία παραπέρα από το σημείο που είναι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #8582 από thomi
Απαντήθηκε από thomi στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
η δικια μου ειναι ravelli 14kw νερου.δε με καλυπτει ομως.ευχαριστω για την απαντηση

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.113 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ