Σωστή καμινάδα

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4014 από ddt
Απαντήθηκε από ddt στο θέμα Απ: Σωστή καμινάδα
Φανταστειτε τι εχει να γινει σε Αθηνα-Θεσ/νικη με το συνωστισμό που υπαρχει και την πυκνη κατοικηση τωρα που απελευθερωθηκε η χρηση βιομαζας και το πετρελαιο του χρονου στο 1,5 ευρω.
Θα γινουμε η πρωτη αφρικανικη χωρα στην Ευρωπη.
Ε ρε γλεντια.
Λοιπον να μιλησω σοβαρα. Λιγοτερο ή περισσότερο δεν υπαρχει λεβητας ή σομπα που καιει στερεα καυσιμα και δεν βγαζει μαυριλα.Τελεια και παυλα.Ολα τα αλλα ειναι παραμυθια για να πουλανε πιο ευκολα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4015 από γιωργος
Απαντήθηκε από γιωργος στο θέμα Απ: Σωστή καμινάδα

michalisgr έγραψε: απο πανω μου εχει αλλο διαμερισμα οποτε ναι εχω νταβανι.. θα σας βγαλω φωτογραφιες να δειτε τι εννοω με μαυριλα..σας βαζω και φωτογραφιες να δειτε..






mixalhhhhhhhhhhhh 82 χερια μπογια θελει αυτο
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by γιωργος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4016 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Απ: Σωστή καμινάδα

ddt έγραψε: Φανταστειτε τι εχει να γινει σε Αθηνα-Θεσ/νικη με το συνωστισμό που υπαρχει και την πυκνη κατοικηση τωρα που απελευθερωθηκε η χρηση βιομαζας και το πετρελαιο του χρονου στο 1,5 ευρω.
Θα γινουμε η πρωτη αφρικανικη χωρα στην Ευρωπη.
Ε ρε γλεντια.
Λοιπον να μιλησω σοβαρα. Λιγοτερο ή περισσότερο δεν υπαρχει λεβητας ή σομπα που καιει στερεα καυσιμα και δεν βγαζει μαυριλα.Τελεια και παυλα.Ολα τα αλλα ειναι παραμυθια για να πουλανε πιο ευκολα.


Φίλε για σόμπες η λέβητες pellet αν ρυθμιστεί σωστά βγάζει ελάχιστο άσπρο καπνό στην εκκίνηση και μετά τίποτα λόγο τέλειας καύσης, αν δεν ρυθμιστεί σωστά βγάζει μαυρίλα λόγο ατελείς καύσης, το ίδιο συμβαίνει και σε καυστήρες πετρελαίου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4018 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Απ: Σωστή καμινάδα

joe125 έγραψε:

ddt έγραψε: Φανταστειτε τι εχει να γινει σε Αθηνα-Θεσ/νικη με το συνωστισμό που υπαρχει και την πυκνη κατοικηση τωρα που απελευθερωθηκε η χρηση βιομαζας και το πετρελαιο του χρονου στο 1,5 ευρω.
Θα γινουμε η πρωτη αφρικανικη χωρα στην Ευρωπη.
Ε ρε γλεντια.
Λοιπον να μιλησω σοβαρα. Λιγοτερο ή περισσότερο δεν υπαρχει λεβητας ή σομπα που καιει στερεα καυσιμα και δεν βγαζει μαυριλα.Τελεια και παυλα.Ολα τα αλλα ειναι παραμυθια για να πουλανε πιο ευκολα.


Φίλε για σόμπες η λέβητες pellet αν ρυθμιστεί σωστά βγάζει ελάχιστο άσπρο καπνό στην εκκίνηση και μετά τίποτα λόγο τέλειας καύσης, αν δεν ρυθμιστεί σωστά βγάζει μαυρίλα λόγο ατελείς καύσης, το ίδιο συμβαίνει και σε καυστήρες πετρελαίου

Αυτό με τον τοίχο του Μιχάλη, δεν το έχω ξαναδεί ειλικρινά.
Δεν είναι φυσιολογικό για σόμπα πέλλετ.
Πιστεύω ότι με ρυθμίσεις σταδίου έναυσης και βιντυλατερ καπνού διορθωνεται η κατάσταση. Και είμαι βέβαιος ότι ένα ΤΑΦ καθαρισμού θα κατακράταγε κάποια καπνιά.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Nasikas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4020 από kinezos
Απαντήθηκε από kinezos στο θέμα Απ: Σωστή καμινάδα
michali πόσους τόνους pellet εxεις κατανάλωση ,εγώ πάντως το elisa το πρόβλημα αν και μικρότερο με μια κατασκευή ξύλινη ντυμένη με υαλοβάμβακα, τις επόμενες μέρες θα βάλω φωτό!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4021 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Απ: Σωστή καμινάδα
Έχω μια υποψία ότι και το πέλλετ παίζει ρόλο. Στη δική μου περίπτωση τα καυσαέρια από τον λέβητα είναι πολύ λιγότερα από το βουλγάρικο πέλλετ. Πάντως η χτιστή καμινάδα μου είναι ήδη κατάμαυρη από τους πρώτους δύο τόνους και πλέον δεν μπορώ να μιλήσω με 100% σιγουριά.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.098 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ