Σωστή καμινάδα

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #10429 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Απ: Σωστή καμινάδα

michalisgr έγραψε: θα βαλω και εγω φωτογραφιες της δικιας μου καμιναδας..βαλε και μια με τον πινακα της σομπας μηπως και βρω τις παραμετρους να τη ρυθμισουμε. Πάτησε το + για 8 δευτερολεπτα και πες μου τι δειχνει

εμενα λυθηκε το θεμα.!! Καπνιζει ΜΟΝΟ στη 3η σκαλα και με αυτο το τσαμπανταν πελλετ απο βουλγαρια.. με τις αλλες εταιρειες δεν ειχα τετοιο θεματακι.. τωρα αν καπνιζει που και που, τι να κανουμε ρε αδερφε;;

σομπα ειναι θα καπνισει..

:ohmy: η δικη μου γιατι δεν καπνιζει ; Για πελλετ μιλαμε, οχι για ξυλο.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #10432 από pamgias
Απαντήθηκε από pamgias στο θέμα Απ: Σωστή καμινάδα
Θα καπνίσει αλλά αν μένεις και μ΄άλλους τότε προσπαθείς να ενοχλείς όσο γίνεται λιγότερο γιατί δεν ξέρεις μέχρι που θα το τραβήξουν. Εμένα πλέον καπνίζει ελάχιστα μόνο στα πρώτα 5 δευτερόλεπτα κατά το άναμμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #10440 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Απ: Σωστή καμινάδα
Κωστα θα το κανω μετα και θα σου πω. βασικα σκεφτηκα και το αλλο ρε παιδια.. Οι κατασκευαστες ΟΛΟΙ λενε οτι θα πρεπει να εχει εισαγωγη αερα απο εξω αυτη η σομπα. Μηπως λεω τωρα εγω...αν καναμε αυτη την αλλαγη στη σομπα μας θα λυναμε το προβλημα του καπνου;;; ε;;;

επισης μη ξεχνας κωστα οτι η καμιναδα σου ειναι φ100 ή φ130;; εμενα ειναι μολις Φ80 μονου τοιχωματος.
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by michalisgr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #10737 από pamgias
Απαντήθηκε από pamgias στο θέμα Απ: Σωστή καμινάδα
Εγώ πάντως που έχω εισαγωγή αέρα από έξω το πελετοτζάκι μου παίζει μια χαρά, νομίζω πως και για τις σόμπες θα δουλέψει. Δημητρη πως τα πας με την αιθάλη-στάχτη στο δάπεδο του μπαλκονιου; Μήπως υπάρχει τελείωμα στην καμινάδα τύπου φίλτρου κατακράτησής της;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #10766 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Απαντήθηκε από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ στο θέμα Απ: Σωστή καμινάδα

michalisgr έγραψε: Κωστα θα το κανω μετα και θα σου πω. βασικα σκεφτηκα και το αλλο ρε παιδια.. Οι κατασκευαστες ΟΛΟΙ λενε οτι θα πρεπει να εχει εισαγωγη αερα απο εξω αυτη η σομπα. Μηπως λεω τωρα εγω...αν καναμε αυτη την αλλαγη στη σομπα μας θα λυναμε το προβλημα του καπνου;;; ε;;;

επισης μη ξεχνας κωστα οτι η καμιναδα σου ειναι φ100 ή φ130;; εμενα ειναι μολις Φ80 μονου τοιχωματος.


Επειδή "εμείς" στο Ελλάντα γράφουμε "στ αρ..ια μας".. τους κατασκευαστές... αλλά με τα τόσα που γράφω, έχουν γίνει τούμπανο, αποφάσιασα να κάνω αυτά που λένε.. μόνο και μόνο γι αυτό...
Πρέπει να πάψω να ξέρω τα πάντα... και να επικουρούμαι από επαγγελματίες που δε μου χαλάνε χατήρι..
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": navarxos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #10772 από terisds
Απαντήθηκε από terisds στο θέμα Απ: Σωστή καμινάδα

ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε:

michalisgr έγραψε: Κωστα θα το κανω μετα και θα σου πω. βασικα σκεφτηκα και το αλλο ρε παιδια.. Οι κατασκευαστες ΟΛΟΙ λενε οτι θα πρεπει να εχει εισαγωγη αερα απο εξω αυτη η σομπα. Μηπως λεω τωρα εγω...αν καναμε αυτη την αλλαγη στη σομπα μας θα λυναμε το προβλημα του καπνου;;; ε;;;

επισης μη ξεχνας κωστα οτι η καμιναδα σου ειναι φ100 ή φ130;; εμενα ειναι μολις Φ80 μονου τοιχωματος.


Επειδή "εμείς" στο Ελλάντα γράφουμε "στ αρ..ια μας".. τους κατασκευαστές... αλλά με τα τόσα που γράφω, έχουν γίνει τούμπανο, αποφάσιασα να κάνω αυτά που λένε.. μόνο και μόνο γι αυτό...
Πρέπει να πάψω να ξέρω τα πάντα... και να επικουρούμαι από επαγγελματίες που δε μου χαλάνε χατήρι..

ΒΑΔΙΖΕΙΣ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ :cheer:



Το συνημμένο αρχείο δε βρέθηκε


ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by terisds.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.093 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ