Καθαρισμός πίσσας

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86764 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Καθαρισμός πίσσας

vag1234 έγραψε: Τελικα πως το αγοράζουμε??


λιγο υπομονη βρε παιδια ...δεν ξερω αν εχει στειλει καποια προσφορα ο δημητρης
εκτος κι αν εχετε πηξει στην πισσα :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vag1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86785 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Καθαρισμός πίσσας
Εγω αγόρασα απο τοπικό καταστημα της περιοχής αυτό,στην τιμή των 7,50ευρω και ειναι συσκευασια ενος κιλου. Εχει δοσομετρητη και εχει οδηγιες στα ελληνικά. Για ξυλολέβητα θέλει 10 δοσεις την ημερα για 10 ημερες,ριχνωντας στο σε ζωηρή φωτιά,και χαμηλώνοντας τον αερα για 15 λεπτά για να δρασει καλυτερα. Ειναι μια πρασινωπή σκόνη με εντονη μυρωδιά,μου θυμιζει μπαρουτι,σαν αυτό που ριχνουμε τις αποκριές
:)
Επειδη δεν ειχα πολύ πισσα,δεν το εκανα για τόση μεγάλη περίοδο αλλα εριχνα απο 2-3 δοσεις ανα ημερα και πολλές φορές χωρίς να κλεισω τον αερα, διοτι ανεβα-κατεβα συνεχεια ...
Εκεί που σε καποια μερα ειπα οτι ειναι απατη,και δεν κανει τίποτα,ξαφνου ενα πρωι ειχε γινει όλος ο θάλαμος ασπρος,και με ενα ελαφρό ξυσιμο εφυγαν ολα. Αλλά δεν μου φανηκε ιδιαιτερη διαφορά σε σχεση οταν τσιτάρω τον λέβητα στο φουλ..
Οταν ανοξει ο καιρος καλυτερα θα το δοκιμασω συστηματικά αφου θα εχω χαμηλό τον αερα,και ο λέβητας θα παει για το κλεισιμο του καλοκαιριου..


Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by pantelis1973.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86801 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
έτοιμη η προσφορά για το φόρουμ .θα έχουμε και μια μικρή ποσότητα στη Θεσσαλονίκη στην έκθεση για εσας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86824 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Καθαρισμός πίσσας

pantelis1973 έγραψε: Εγω αγόρασα απο τοπικό καταστημα της περιοχής αυτό,στην τιμή των 7,50ευρω και ειναι συσκευασια ενος κιλου. Εχει δοσομετρητη και εχει οδηγιες στα ελληνικά. Για ξυλολέβητα θέλει 10 δοσεις την ημερα για 10 ημερες,ριχνωντας στο σε ζωηρή φωτιά,και χαμηλώνοντας τον αερα για 15 λεπτά για να δρασει καλυτερα. Ειναι μια πρασινωπή σκόνη με εντονη μυρωδιά,μου θυμιζει μπαρουτι,σαν αυτό που ριχνουμε τις αποκριές
:)
Επειδη δεν ειχα πολύ πισσα,δεν το εκανα για τόση μεγάλη περίοδο αλλα εριχνα απο 2-3 δοσεις ανα ημερα και πολλές φορές χωρίς να κλεισω τον αερα, διοτι ανεβα-κατεβα συνεχεια ...
Εκεί που σε καποια μερα ειπα οτι ειναι απατη,και δεν κανει τίποτα,ξαφνου ενα πρωι ειχε γινει όλος ο θάλαμος ασπρος,και με ενα ελαφρό ξυσιμο εφυγαν ολα. Αλλά δεν μου φανηκε ιδιαιτερη διαφορά σε σχεση οταν τσιτάρω τον λέβητα στο φουλ..
Οταν ανοξει ο καιρος καλυτερα θα το δοκιμασω συστηματικά αφου θα εχω χαμηλό τον αερα,και ο λέβητας θα παει για το κλεισιμο του καλοκαιριου..

Πε Παντελη επεοδη με εγραψαν ολοι στα παπ@ρια τους για πες μου εσυ οταν λες δεν ειχες πολυ πισσα ποση ακριβος πισσα ενοεις λιγη συμφωνα παντα με αυτα που εγραψα για το ποση θεωρειτε πολυ η λιγη πισσα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86856 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Καθαρισμός πίσσας

valsam έγραψε:

pantelis1973 έγραψε: Εγω αγόρασα απο τοπικό καταστημα της περιοχής αυτό,στην τιμή των 7,50ευρω και ειναι συσκευασια ενος κιλου. Εχει δοσομετρητη και εχει οδηγιες στα ελληνικά. Για ξυλολέβητα θέλει 10 δοσεις την ημερα για 10 ημερες,ριχνωντας στο σε ζωηρή φωτιά,και χαμηλώνοντας τον αερα για 15 λεπτά για να δρασει καλυτερα. Ειναι μια πρασινωπή σκόνη με εντονη μυρωδιά,μου θυμιζει μπαρουτι,σαν αυτό που ριχνουμε τις αποκριές
:)
Επειδη δεν ειχα πολύ πισσα,δεν το εκανα για τόση μεγάλη περίοδο αλλα εριχνα απο 2-3 δοσεις ανα ημερα και πολλές φορές χωρίς να κλεισω τον αερα, διοτι ανεβα-κατεβα συνεχεια ...
Εκεί που σε καποια μερα ειπα οτι ειναι απατη,και δεν κανει τίποτα,ξαφνου ενα πρωι ειχε γινει όλος ο θάλαμος ασπρος,και με ενα ελαφρό ξυσιμο εφυγαν ολα. Αλλά δεν μου φανηκε ιδιαιτερη διαφορά σε σχεση οταν τσιτάρω τον λέβητα στο φουλ..
Οταν ανοξει ο καιρος καλυτερα θα το δοκιμασω συστηματικά αφου θα εχω χαμηλό τον αερα,και ο λέβητας θα παει για το κλεισιμο του καλοκαιριου..

Πε Παντελη επεοδη με εγραψαν ολοι στα παπ@ρια τους για πες μου εσυ οταν λες δεν ειχες πολυ πισσα ποση ακριβος πισσα ενοεις λιγη συμφωνα παντα με αυτα που εγραψα για το ποση θεωρειτε πολυ η λιγη πισσα!


Σάμη,εχω οπως λες και εσυ χιλιοστά,μια ψιλή φλούδα,η οποια μετα το γερό καψιμο ξεραινετε και ειναι ετοιμη να πεσει. Οταν ο λέβητας δουλευει χαμηλά ξαναεμφανιζεται. Βέβαια στις διαδρομές οπου ο καθαρισμός ειναι και ποιο δυσκολος ειναι λιγο περισσοτερη. Αλλά σε σχεση με καποιους αλλους που εχω δει ειμαι πολύ καλύτερα..Εαν και τα ξυλα μου ηταν ακομα καλύτερα..

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86861 από spyroskosmas
Απαντήθηκε από spyroskosmas στο θέμα Καθαρισμός πίσσας

valsam έγραψε: Οταν μιλαμε για πισσα για τι ποσοτητα μιλαμε ρε παιδια?Εξαρτάται από τα ξύλα, ,τη θερμοκρασία λειτουργίας του λέβητα, την ύπαρξη ή όχι τρίοδης.
Υπαρχει λεβητας νερου η τζακι που να μην εχει ιχνος πισσας δηλ. να φαινετε μαυρο ματ το σιδερο?Κανένας
Ρωταω γιατι και'μενα απο την πρωτη μερα που αναψα τον λεβητα εχει ο θαλαμος μια λεπτη φλουδα γυαλαδας 1-2 χιλιοστα που και σε μερικα σημεια και να φυγει μετα ξαναεμφανιζετε και αυτο συμβαινει συνηθος γιατι ο λεβητας ειναι με βεντυλατερ και οταν δεν ζηταει το σπιτι αλλη ζεστη σιγοκαινε τα ξυλα και δεν φευγουν τα καπναερια ευκολα απο την καμιναδα δηλ. γινετε ημιτελη καυση και ντουμανιαζει απο καπνα ο θαλαμος!]Αυτή τη γυαλάδα δε μπορείς να την αποφύγεις. Και να την απομακρύνεις, την άλλη μέρα θα εμφανιστεί ξανά. Ότι ξύλα και να καις.


Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by spyroskosmas.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": pantelis1973

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.107 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ