Καθαρισμός πίσσας

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74954 από ατροχ
Απαντήθηκε από ατροχ στο θέμα Καθαρισμός πίσσας

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: υποθέτω οτι απο την στιγμή που οι περισσότερες εταιρίες βάζουν ειδική μπογιά δεν είναι σωστό να το τρίβετε με συρματόβουρτσα μέχρι να βρείτε μέταλλο.

Επίσης κάτι ακόμα ενώ έχω καθαρίσει την στάχτη 2 φορές σίγουρα απο τότε που έβαλα τα σακουλάκια και δεν θα μπορούσαν να έχουν μείνει υπολείμματα της σκόνης μέσα στην εστία το τζάκι συνεχίζει να αυτοκαθαρίζεται και στο υπόλοιπο 10% που δεν είχε καθαριστή.
Δεν ξέρω τι συμβαίνει υποθέτω οτι η σκόνη οπως καιγόταν πήγε έκατσε επάνω στην πίσσα και σιγά σιγά την καίει κάθε φορά που ανάβω το τζάκι .

εχουμε κανενα νεο Δημητρη με το καθαριστικο;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74983 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
παιδιά ειλικρινά δεν το πιστεύω αυτό που γίνετε .την καμινάδα στο σπίτι οπως σας έχω πει 2 χρόνια τώρα δεν την καθάρισα (λάθος αλλά λόγο δουλείας δεν προλάβαμε).
τελικά όχι μονο καθάρισε την πίσσα αλλά πέφτουν ολόκληρες φλούδες και απο την καμινάδα το ίδιο μου είπαν και για τα άλλα 2 τζάκια .τελικά το αποφάσισα θα παραγγείλω μια καλή ποσότητα μάλλον !!!το καλό είναι ότι και το κόστος του θα είναι σχετικά χαμηλό !!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ατροχ, hunters1977

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74987 από hunters1977
Απαντήθηκε από hunters1977 στο θέμα Καθαρισμός πίσσας
Ονομα εχει μηπως το βρουμε κι εμεις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74990 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
παιδιά σας το είπα και την άλλη φορά το έχει βγάλει η kratki για λογαριασμό της δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο στην αγορά .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75019 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Καθαρισμός πίσσας
Καλά το φαντάστηκα ότι θα δούλευε και στην καμινάδα.... ;) ;) :)

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε:

Gdevil έγραψε: Αυτή η σκόνη σαν πολύ καλό πράγμα ακούγεται έτσι όπως το περιγράφεις .
Λες να τρώει και τπτα μαυρίλες από τις καμινάδες? :ohmy:

αυτό πού έκανε είναι ότι η πίσσα άρχισε να ασπρίζει και μετά να διαλύετε σιγά σιγά !


ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: παιδιά ειλικρινά δεν το πιστεύω αυτό που γίνετε .την καμινάδα στο σπίτι οπως σας έχω πει 2 χρόνια τώρα δεν την καθάρισα (λάθος αλλά λόγο δουλείας δεν προλάβαμε).
τελικά όχι μονο καθάρισε την πίσσα αλλά πέφτουν ολόκληρες φλούδες και απο την καμινάδα το ίδιο μου είπαν και για τα άλλα 2 τζάκια .τελικά το αποφάσισα θα παραγγείλω μια καλή ποσότητα μάλλον !!!το καλό είναι ότι και το κόστος του θα είναι σχετικά χαμηλό !!


Αντε με το καλό να έρθει. Πάντως σίγουρα το καλυτερο θα είναι (μιλώντας για τις καμινάδες πάντα) να συνδυάζεται η χρήση του με καθαρισμό μηχανικό. Οχι δλδ το έβαλα και καθάρισε από μόνο του την καμινάδα και ξένοιασα.


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Gdevil.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75731 από μανολης
Απαντήθηκε από μανολης στο θέμα Καθαρισμός πίσσας
εγω δοκιμασα το fulgurant gt πολυ καλο ανεβαζεις θερμοκρασια και το ριχνεις 2-3 κουταλακια

Το άσχημο με την θεωρία είναι πως σου λέει πως δουλεύει ένα σύστημα, όχι γιατί δεν δουλεύει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.123 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ