Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178753 από Tzim3d
Απαντήθηκε από Tzim3d στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Η μονη λογικη εξηγηση ειναι να σου εχει φαγωθεί ο κοχλιας μπροστα μπροστα η τροφοδοσια να ειναι ελλιπής με αποτελεσμα να κραταει το υλικο μονοπατα και να πυρωνει υπερβολικα αυτο το σημειο με αποτελεσμα αυτη τη φθορα  
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": pXGL

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178754 από pXGL
Απαντήθηκε από pXGL στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Δεν δείχνει κατά την καύση να καίει μονοπαντα, αλλά και ο κοχλίας μπροστά είναι σε πολύ καλή κατάσταση.
Βέβαια δεν ξέρω πόσο έξω από τον σωλήνα πρέπει να ειναι διότι τον άλλαξα κάποια στιγμή και μάλλον είναι λίγο κοντιτερος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178757 από Tzim3d
Απαντήθηκε από Tzim3d στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Εχω δει τη δημοσίευση σου πολυ καιρο και εσπασα το μυαλο μου και η μονη λογικη εξηγηση ειναι αυτη.Και με το ειναι λιγο κοντύτερος ειναι σαν να με επιβεβαιωνεις πιστευω οτι η εστια δεν γεμιζει σωστα και η καυση γινετε χαμηλοτερα απο οτι πρεπει και ενω η φλογα με τα καυσαερια πρεπει να εκτονωθουν προς τα τουμπα αυτο αργει και σου τρωει την εστια δοκιμασε να αυξήσεις το ταισμα χωρις λογο να δεις αν σταματήσει το φαινομενο.........  

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178759 από pXGL
Απαντήθηκε από pXGL στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Θα βάλω και φωτό της ακρης του κοχλία αλλά υπάρχει και το ενδεχόμενο να προέρχεται από φθορά που προκαλεί η οξύτητα του υλικού σε συνδιασμό με τις υψηλές θερμοκρασίες αλλά όπως λες γιατί μόνο εκεί τόσο πολύ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178761 από Tzim3d
Απαντήθηκε από Tzim3d στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Το μονο υλικο που θεωρω οξινο ειναι το κουκουτσι βρωσιμης ελιας το οποιο εχει αλατι τωρα τα αλλα δεν νομιζω να κανουν ζημια.Αλλα και αυτο να δουλευεις γιατι μονο εκει και γιατι τωρα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178763 από pXGL
Απαντήθηκε από pXGL στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Δεν έγινε τώρα ξαφνικά, πάνω από 3 χρόνια έχει ξεκινήσει με κορύφωση την περυσινή σεζόν. Επίσης μου κρατούσε μια μικρή φλόγα αρκετά λεπτά μετά την παύση, όταν λέω φλόγα μερικών κεριών όχι κάτι δυνατό πράγμα όμως που σημαίνει ότι το μέταλλο κρατούσε θερμοκρασία και ίσως δεν προλάβαινε να κρυώσει λίγο με αποτέλεσμα να το τρώει.
Έχει καμια ιδέα γι' αυτό? 
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.164 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ